ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
На какво се дължи?Какви могат да бъдат оплакванията?
Не всички последствия се усещат на момента!
Мъчителна за болния и околните

Защo ме болят костите ?

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

ayli

Защo ме болят костите ?

Мнение от ayli » 06 фев 2010 21:57

Здравейте моля за някаква информация, ако някои е запознат с това което ще споделя.Имам болки в костите започнаха преди около 1 година.В началото ме боляха 2-3 пъте в месеца,след тоеа зачестиха.Сега болките идват една след друга има моменти и когато нямам такива.Болките ги усещам като бодежи,но не ме боли целия крак или ръка а само една точка. Примерно не целият пръст а само едното кокалче от него. Болката не трае продължително.Изтръпване няма.В началото бодежите бяха само по крайниците сега започна да ме болят и ребрата и ключицата.На лекар отидох направиха ми иследвания AST ми излезе 400 всичко останало е в нормата.Направлението което получих беше за ревматолог а тои каза,че за него проблем няма и да отида при друг д-р. Наистина проблем със ставите нямам ,но и болките са реални.Имам малко дете на 1г и 5 месеца кърмих я до скоро.Пия калции и мовалис.Аз продължавам да ходя по лекари, но много бих искала да получа информация от някои със същия проблем или компетентен по въпроса.Благодаря предварително.

д-р Цончев

Re: Защo ме болят костите ?

Мнение от д-р Цончев » 07 фев 2010 11:22

Калций изследвали ли сте, денситометпия?

ayli

Мнение от ayli » 07 фев 2010 12:56

За съжаление не мога да ви отговоря точно,защото незная.Направено ми е иследване което показва AST-400 i WR (-).Другите иследвания които имам са за съсирването на кръвта и CHOL ,TRI те са в нормата. Имам и друго (което се прави на всички) за показателите на захар, хорестерол....На мен не ми говорят нищо,незнам дали в тях има иследвания на калций.Но специално за калций не ми е правено иследване.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 фев 2010 13:28

Калций и денситометрия ще отговорят на съмнения за остеопороза. ASТ по принцип се използва за
http://www.puls.bg/diagnostic/laborator ... ry_93.html

ayli

Мнение от ayli » 07 фев 2010 14:09

Да аз това го прочетох още преди да пиша във форума, както и други разни неща.Потърсих някои които да се оплаква от същото но неоткрих.Не ми стигна времето да изчета всичките може и да има.Вашият съвет до колкото разбирам е да поискам да ми бъде направено иследване за калций в организма.Към какъв специалист трябва да се насоча. Разбрах вече ,че нетрябва да е ревматолог...?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 фев 2010 21:54

Е, аз само правя предложение, изброявам евентуални възможности.. Ако е сигурно, че няма ревматологично заболяване а болките продължават, твърдо се локализират в костите, следва да се търси съвет и от ортопед и да се огледа костна структура.

ayli

Мнение от ayli » 09 фев 2010 12:47

Благодаря за което.В такъв случей ако не ми помогнат лекарствата които пия в момента,ще отида на ортопед.Но неразбирам какво общо има това с AST дали нетрябва и на него да обърна внимание.Оплаквания от черния дроп нямам, и лекарства не съм приемала.На 22 години съм калцият е неизмена част от менюто ми от както се помня.Аз ще продължа да пиша как протичат нещата ,за да може някои със сходен проблем да получи най-малкото някаква информация.А на вас д-ре благодаря за бързите отговори.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 фев 2010 23:28

Всъщност ревматолога отговори ли на въпроса за повишеното AST?

ayli

Мнение от ayli » 10 фев 2010 00:34

Не каза нищо.Имаме познат хирург,консултирахме се с него каза,че може да е свързано с черния дроб.Попита ме дали съм пила лекарства но такива не съм приемала последните 2години.Личният лекар каза,че може да е в следствие на някаква инфекция.Но такава също не съм имала.Да чакам или да не губя време - НЕ ЗНАЯ.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 фев 2010 00:51

Вероятно, съдейки по досегашните изложения, проблемът не е спешен, но аз лично препоръчвам нова консултация с ревматолог. Т.е. не се притеснявайте, че "губите време", не е проблем в рамките на няколко дни, но е редно да се достигне до някакво заключение.

djani73

Мнение от djani73 » 16 фев 2017 00:03

Здравейте.Как сте надявам се да се 4увствате добре.

Отговори

Върни се в “Болката”