ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Болки в мускулите, ставите и костите

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

BriSSa

Болки в мускулите, ставите и костите

Мнение от BriSSa » 20 окт 2009 21:30

Здравейте!
На 32г. 63кг. 170см. От много години имам болки (предимно есенно-зимно време) в крайниците. Ходих на ортопед тогава, и набързо ми постави диагноза "Халатави стави" и да не ходя на високи обувки. Но тази година (сега като се влоши времето) просто болките са по силни, и така вече две седмици. Измерих си температурата - 37.3. Болят ме много рамената, бедрата, по-малко коленете, и тази есен за пръв път ме болят и костите на дланите, въобще май всички кости ме болят /ръце и крака/. Забелязала съм, че в легнало положение някой път като си мърдам ръката - рамото ми скърца. Когато стисна нещо с ръка, костите на пръстите ме болят. Също много бързо ми отмаляват мускулите - например като говоря по телефона и за 20сек. вече ми е отмаляла ръката.Това са резултатите от изследванията които Gp-то ми пусна:

WBC - 5.1x109/L
Lymph# - 2.0x109/L
Mid% - 0.3x109/L
Gran% - 2.8x109/L
Lymph% - 39.1%
Mid% - 6.4%
Gran% - 54.5%
HGB - 120 g/l
RBC - 4.21x1012/L
HCT - 0.340 L/L
MCV - 80.8 fl
MCH - 28.5pg
MCHC - 352 g/L
RDW-CV - 15.6 %
RDW-SD - 46.6 fl
PLT - 230x109/L
MPV - 7.5 fl
PDW - 15.7
PCT - 0.172 %
СУЕ 12mm

Glucose 5.36 /3.9-5.8
Cholesterol 6.82 /2.3-6.2
Triglecerides 0.94 / 0.41-1.88

След тези показатели заключи, че не става дума за артритно заболяване. Изпрати ме на кардиолог. Ето и той какви изследвания ми назначи и резултатите:

HDL - холестерол 1.08
Na - 37.0 mml/L
K - 4.80 mml/L
Cl - 103.1 mml/L
C-реакт. протеин 4mg/L /норм. ст. до 10mg/L/
Urea - 3.5 mmol/l
Creatinine - 73 mmol/l
CreatinKinase - 81 U/L
UricAcid - 275.1 umol/L
ASAT - 33 U/L
ТIBC - 88.4umol/L /реф. ст 44.8 - 80.5/
Iron - 14.7umol/L
Exess Iron 16 umol/L
Calcium - 2.24 mmol/L
Pfosehorus - 0.80mmol/L /реф. ст. 0.81 - 1.36/

Фибриногена не ми е много ясно, но ето и него- Result 57
Channel 1 FIB 1/10
Time 7.7s
Quantity 3.60

Кардиолога също изключи ревмо истории. /На кардиолог ходих защото пулса ми е ускорен - над 100 - предписа ми Конкор 0.5mg/. Хайде пак при GP-то. Последно ми каза, че се съмнява за Синдром на Рейно - може би не ми се оросявали крайниците. Но аз четох за тази болест и не мисля, че имам тези симптоми. И така, предписа ми Sermion 10mg сутрин и вечер по едно. Забрани ми цигари и кафе. Това само за два дни да видим дали ще има ефект... Вече сме втори ден - ефект няма. Не знам вече за какъв специалист да искам направление... симптомите ми са като за ревмо, а докторите казват че няма такова нещо. Последно да добавя, че родих юли месец и изкарах непосредствено след раждане силен стрес. Не знам дали това има някакво значение, но... Моля за помощ! Благодаря!

деси спасова

Re: Болки в мускулите, ставите и костите

Мнение от деси спасова » 20 окт 2009 22:31

Виж направи си изследване за остеопороза,
не съм лекар, просто те съветвам.

BriSSa

Мнение от BriSSa » 20 окт 2009 22:47

Благодаря за мнението, но прочетох тук за симптомите на болестта, и не мисля, че имам някои от тях.

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 21 окт 2009 08:00

cveteto70 поддържате ли непрекъснато тази темперетура защото знам от лекарите че когато имаш темперетура около 37 -1 или 2 и те болят ставите трябва да се провери черния дроб.

BriSSa

Мнение от BriSSa » 21 окт 2009 09:23

Да, поддържам я, но мисля, че това ASAT - 33 U/L е чернодробно и е в нормата /до 40/. Ако трябва и други чернодробни да се правят, моля Ви кажете ми какви. От четенето из темите тук ми направи впечатление някакво изследване - АНА - антинуклеарни антитела. Мислите ли, че трябва а го направя?

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 21 окт 2009 12:12

cveteto70 незнам какво означават според мен трябва да направите още изследвания- кръвни.

emy112

Мнение от emy112 » 02 яну 2011 16:34

здравейте, и какво все пак ви откриха, защото аз имам същите болки, в момента хода на какви ли не изследвания, още нямам поставена диагноза. А з също мисля че съм за ревмо, но не ме изпраща личния на такъв лекар, и невролога и кардиолога, никой явно няма съмнения, че е ревматолотично

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 02 яну 2011 19:09

не разбрах къде ви боли.дайте повече информация.

babs

Мнение от babs » 03 яну 2011 20:28

Zdraveite,moje da se reshi problema,koito imate . Ako jelaete se obadete na tel. 06133 2282 ili 0885 937550 Mitio Vwlev

stambe

Мнение от stambe » 03 яну 2011 20:57

натрия е много нисък и трябва да се разбере защо.трябва да е 144 ммол а вашя е далеч от тази цифра.

NIJA

Мнение от NIJA » 04 фев 2011 10:05

Здравейте! Много ви моля ако някой е имал подобни проблеми да каже дали се е справил и как. Преди 3 зедмици се събудих с ужасни болки в ставобедрените стави. Направо бях скована. Измерих си температурата и беше 37,7. Отидох на личната лекарка и тя ме изпрати на ортопед.Той ме прегледа, направи снимка на ставите и каза че нищо ми няма.Имало нещо съвсем мъничко, но то било съвсем слабо.Изписа ми диклак, темпалгин и още едни хапченца и каза че ще ме отпуснат.Като му казах за температурата, каза че може да карам грип и той удрял в ставите.Започнах да ги пия и наистина ме отпусна.Пих ги около седмица и болките бяха по-слаби.Междувременно ме заболя силно и дясното рамо надолу към лакътя.Вдигнах 38 градуса и отидох пак на личната.Тя ми пусна кръвни изследвания и те бяха добри с изключение на СУЕ, което беше високо 35.Изпрати ме на ревматолог.Той ме прегледа, преслуша и каза че няма нещо обезпокояващо.Изпрати ме на рентген на бял дроб и снимката беше чиста.Пусна ми урина и резултатите бяха добри.Накрая ми каза, че не може да разбере какво ми е и не знае какво да ми изпише. Изписа ми ципрофлоксацин и афламил.Започнах да ги пия и дали от антибиотика болките се усилиха и на втория ден ги спрях.Успокояват ме само диклака и темпалгина.Междувременно пак вдигам отвреме на време температура, но засега малка от 37,2 до 37,5.Това продължава вече четвърта седмица.Не мога да спя и не мога да ходя на работа. Много ви моля дайте съвет! Къде и на какви доктори да хода. Благодаря ви предварително!

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 04 фев 2011 11:25

и при мен нещата са същите.утайката ми е 60.ще ходя на пулмолог на преглед.трябва да се разбере причината за тази утайка.

stambe

Мнение от stambe » 04 фев 2011 15:56

според мен е най добре да отидите при друг ревматолог.преди вечерта в която са започнали симптомите имала ли сте възпаления някъде,правени ли са ви медицински манипулации.

NIJA

Мнение от NIJA » 04 фев 2011 23:05

Да, една вена на крака, нещо като флебит, ходих при хирург и той ми каза, че вената е спокойна и няма нищо опасно. Каза, че е на сто процента сигурен, че връзка между двете не може да има.

BriSSa

Мнение от BriSSa » 24 фев 2011 00:20

Здравейте :)
Моята одисея продължава и след толкова време...
Но тогава, /когато пуснах темата/ се грабнах и направо отидох в клиниката по ревматология на Урвич! Прегледа ме доц. Румен Стоилов. Според прегледа, а и някои кръвни изследвания - ССР и АНА... НИЩО!? А мен продължава да си ме боли! Та той ми каза, че вероятно става въпрос за Фибромиалгия, за която пих антидепресанти /това е начина да се почувстваш по-добре с тази диагноза/. Верно, в началото имаше ефект за около 1г.и... сега отново :( Правила съм хиляди изследвания - АST, кръвни картини с броене, снимки на бял дроб и стави, туберколоза /за субфебрилнта темература/,пулмолог, невролог, ортопед, ревматолог, ревмофактори, ц-реактивни протеини, мастен профил, фибриноген, натривки от гърло /там имаше някакви коки които излекувах, и на тяхно място се появиха друг вид/и др. за които сигурно не се сещам в момента.
И така, сега пак ме болят, но по силно от преди. Преди можех да спя вечер, а сега - не! Адски болки в раменете и в таза - там където е опашката някъде и тазобедрените стави. Вечер почват болките като си легна! Ако легна на някое от раменете, на което легна, то започва да ме боли. Същото е и с тазобедрените стави. И тук идва най-интересното :) В момента в който стана сутрин от леглото, всичко спира да ме боли! Обясних го това на ортопеда, а той ми каза, че такова нещо не е чувал!?! И сега вече на поредната снимка /снимах си само едното рамо/, излезе Периартрит! Утайката ми също е увеличена - 30мм., но ортопеда след като попитах, каза, че не може да е увеличена от този Периартрит!? Всичко друго си е ОК! Пак си имам температурата 37.1-37.3, но вече не и обръщам внимание :)И така... пак в батака...

Отговори

Върни се в “Болката”