Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Някои може и да ви изненадат
реклама

БОЛКА ! ! ! Запушени кръвоносни съдове

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

БОЛКА ! ! ! Запушени кръвоносни съдове

Мнениеот iivanova » 03 Сеп 2009 10:01

Здравейте! Казвам се Иванка и съм на седемдесет и три години.

Много, много ме боли!

Не мога да спя, не мога да живея!

Моля Ви, ако някой знае нещо, свързано с облекчаване на състоянието ми, да го сподели!

Страдам от запушени кръвоносни съдове на краката. Запушването е в следствие на дълбока лъчетерапия с радиоактивни изотопи. Получих изгаряния в дълбочина. Района на изгарянето е, където минават големи кръвоностни съдове, от корема към крака в самата гънка (извинявайте, но не знам точното медицинско название, на тази част от човешкото тяло). На това място, тъканта ми е силно втвърдена (на допир, все едно има кост). Периодично, от 30 години, се отварят труднозарастващи рани, от които излизат навън втвърдени частици (лекарите ги нарекоха некрози). В момента, раните са затворени.
При ангиография се откри, че имам пълна оклузия - тромбоза на илачните артерии в района на изгарянето. След като медикаментозното лечение в болница не даде резултат, ме изписаха и сега съм в домашна обстановка.
В момента изпитвам непрекъснато непоносими остри болки (като милиони стоманени игли, които непрекъснато се забиват) в пръстите и ходилото на левия крак. Когато съм в легнало положение, кракът ми изстива и се втвърдява - придобива восъчно бял цвят и го усещам, като чуждо тяло. Ужасно е ! На всеки 20 минути ставам седнала, след което буквално припадам от умора и така денонощно.
От преди десет години ми откриха на същия крак долна вяла парапареза, поради прекъснати нервни снопове в областа на изгарянето. Поради това, не мога да стоя изправена и да ходя.

Моля Ви, ако знаете, как бих могла да намаля болките си, да го споделите.

Благодаря Ви предварително, очаквам и се надявам на помощ от Вас !
iivanova

Re: БОЛКА ! ! ! Запушени кръвоносни съдове

Мнениеот д-р Цончев » 04 Сеп 2009 07:24

Със съдов хирург правена ли е консултация? Обсъждано ли е евентуална операция за байпас?
д-р Цончев

Мнениеот iivanova » 05 Сеп 2009 10:20

Здравейте, д-р Цончев.

Благодаря Ви за вниманието !

Да, имах консултация със съдов хирург.
Беше ми казано, че такава операция (байпас) е много рискована при моето състояние.
26 дена бях в отделение съдова хирургия. Приложиха ми само медикаментозно лечение с ПЕНТОКСИФИЛИН и венозно ПРОСТАВАЗИН (който не ми понесе, получавах гърчове).
iivanova

Мнениеот д-р Цончев » 07 Сеп 2009 18:48

Какво пречи да бъде извършена операция?
д-р Цончев

Назад към Болката