Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Възниква при частично или пълно увреждане на хемопоезата (кръв...
Често оплакванията се появяват след забременяване
Четири храни, които могат да облекчат болката
Как да се намали болката и подуването?
реклама

БОЛКА ! ! ! Запушени кръвоносни съдове

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

iivanova

БОЛКА ! ! ! Запушени кръвоносни съдове

Мнениеот iivanova » 03 сеп 2009 10:01

Здравейте! Казвам се Иванка и съм на седемдесет и три години.

Много, много ме боли!

Не мога да спя, не мога да живея!

Моля Ви, ако някой знае нещо, свързано с облекчаване на състоянието ми, да го сподели!

Страдам от запушени кръвоносни съдове на краката. Запушването е в следствие на дълбока лъчетерапия с радиоактивни изотопи. Получих изгаряния в дълбочина. Района на изгарянето е, където минават големи кръвоностни съдове, от корема към крака в самата гънка (извинявайте, но не знам точното медицинско название, на тази част от човешкото тяло). На това място, тъканта ми е силно втвърдена (на допир, все едно има кост). Периодично, от 30 години, се отварят труднозарастващи рани, от които излизат навън втвърдени частици (лекарите ги нарекоха некрози). В момента, раните са затворени.
При ангиография се откри, че имам пълна оклузия - тромбоза на илачните артерии в района на изгарянето. След като медикаментозното лечение в болница не даде резултат, ме изписаха и сега съм в домашна обстановка.
В момента изпитвам непрекъснато непоносими остри болки (като милиони стоманени игли, които непрекъснато се забиват) в пръстите и ходилото на левия крак. Когато съм в легнало положение, кракът ми изстива и се втвърдява - придобива восъчно бял цвят и го усещам, като чуждо тяло. Ужасно е ! На всеки 20 минути ставам седнала, след което буквално припадам от умора и така денонощно.
От преди десет години ми откриха на същия крак долна вяла парапареза, поради прекъснати нервни снопове в областа на изгарянето. Поради това, не мога да стоя изправена и да ходя.

Моля Ви, ако знаете, как бих могла да намаля болките си, да го споделите.

Благодаря Ви предварително, очаквам и се надявам на помощ от Вас !

д-р Цончев

Re: БОЛКА ! ! ! Запушени кръвоносни съдове

Мнениеот д-р Цончев » 04 сеп 2009 07:24

Със съдов хирург правена ли е консултация? Обсъждано ли е евентуална операция за байпас?

iivanova

Мнениеот iivanova » 05 сеп 2009 10:20

Здравейте, д-р Цончев.

Благодаря Ви за вниманието !

Да, имах консултация със съдов хирург.
Беше ми казано, че такава операция (байпас) е много рискована при моето състояние.
26 дена бях в отделение съдова хирургия. Приложиха ми само медикаментозно лечение с ПЕНТОКСИФИЛИН и венозно ПРОСТАВАЗИН (който не ми понесе, получавах гърчове).

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 07 сеп 2009 18:48

Какво пречи да бъде извършена операция?

Върни се в “Болката”