Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не е просто в резултат на емпатия
Трябва да се изготви стратегия...
Когато става дума за алергия и кога проблемът е сериозен
реклама

радикулит

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

Re: радикулит

Мнениеот IVKA_K » 16 Яну 2010 02:51

Здравейте ,
Виждам , че сте от Свищов :)
Страдам от вашият промлем от две години. Минах през какво ли не като терапии , консултации със специалисти ,лекарства, изследвания ,рентгенови снимки и ядрено магнитни резонаси...
Аз съм от В.Търново , но живея в София от 5г.Бивша активна спортистка съм и си нося наследствата най- вече от художествената гимнастика . Сдобих се с дискова херния преди две години при вдигане на тежко и простуда в комбинация ,освен дикопатията която имам от 22 годишна.Преди две годин когато ме хвана кризата не можех да стъпя на десния си крак изобщо . Не можех да изравня тежестта на двата крака без да се движа - просто да стоя изправена .Посетих професор МИТКО МИЛЕВ - ГОСПОД ЗДРАВЕ ДА МУ ДАВА !- 02/872 75 85- ортопед травматолог.Постави ми инжекции / депо медрол/, които ми помогнаха да възстановя до голяма степен баланса си и да започна да ходя ,макар и куцайки . Инжекциите се поставят в междпрешленното пространство и овлажняват и подобряват еластичността на сухожилните връзки .Но човека ме предупреди , че парезата няма как да ми я излекува ...След 6м повторих инжекциите при професора и бях значително по- добре , но все пак с болки .За съжаление след няколко месеца минах през терапия с лазер и ултразвук , която ме довърши ... последваха жестоки болки и почти невъзможност за придвижване отново в продължение на няколко месеца ! Преди години бях в Овча могила на санаториум и след физиотерапията и водолечението там си тръгнах чисто нова с усещането , че съм носила още някой на гърба си преди това , който най-сетне е благоволил да слезе от мен :)))Тогава обаче още нямах дискова хения .Та, в този момент на жестоки болки се сетих , че човек трябва да се придържа преди всичко към това , което със сигурност му помага . В този ред на мисли открих в София поликлиника , в която докторът беше достатъчно добър човек , за да се съобрази с моето желание за физиотерапия без да налага последната модерна терапия ...Пожелах йонофореза и магнит - минах по здравна каса . Изпратиха ме да си взема от аптеката разтвори на калиев йодит и новокаин и това ме върна до известна степен в нормална подвижност.Вече си бях уредила ходене на санаториум в БАНЯ КАРЛОВСКО .Това е най-добрата вода на света за подобен род заболявания за мен !Просто водата е вълшебна.Още след първата вана имах силна реакция...Видях доста хора след тежки операции вече проходили след трето посещение на санаториума и чувстващи се много по-добре от самата мен :)))Признавам си , че загърбих човека , които ми беше помагал преди , когато съм била с криза предизвикана от вдигане на тежко мислейки си , че съм здрава! Загърбих мануалните терапии...Реших , че с лекарсва и физиотерапии ще се оправя ...Междувременно се установи , че имам асептична некроза на дясната става от дете - като гимнастичка ...Чудех се вече от кое ме боли ? Дали е от ставата или от дисковата херния ...Трябваше да знам преди да отида на санаториум , а и за да приложа правилното лечение ,пък и да не говорим , че лекуват само една травма .Консултирах се с д-р Чакалски - Горна Баня -0888 898 183 - изключителен човек и специалист и други ортопеди и невролози , и общото становище беше , че не е нужна операция , но въпреки всичко аз не можех да ходя ...Но доктор Чакалски ми доказа недвусмислено , че проблема със ставата спи и болките идват от дисковата херния ,която за него не би трябвало да ми създава такива проблеми с движението и не беше на мнение , че изобщо е нужна операция .Оказа се прав ! Грешката ми беше , че пренебрегнах мануалната терапия и се отдадох само на лекарства, което ме доведе до този мъчителен две годишен период ...
Ще ви препоръчам един човек /медицински кадър със специализация в Германия /занимаващ се с мануална терапия в Павликени , който ми помага откато бях на 22 г / сега съм на 36/.
През годините , когато съм била в криза , а това се е случвало няколко пъти , той ме е връщал към нормалния живот.Казва се Петър Недков - 0888 711 674 и 0899 123 550. Парезата няма как да я отстраните без да посетите този човек . Ако Ви защипя пръста в чекмеджето колкото и инжекции и лекарства да ви давам , докато не извадим пръста от там няма да ви мине :)))Вземете си всички снимки и изследвания и го посетете .Това исках да ви посъветвам и за това написах толкова на дълго историята си .Посещавам и още един рехабилитатор в Пловдив от време на време -Паско Райчев- 0888 204 413.Той също много ми помага особено за дисковата херния.Съчетавам терапията на двамата , защото методите им са различни. При мен все пак има не само дискова херния , но и дископатия- изместване на прешлена- l5 .Всъщност имам няколко проблемни зони - шийни прешлени С6-С7, гръдни в областта на плешките и разбира се L4-L5-S1.Комбинирането на двете терапии на двамата ми помага за различните проблеми, които имам.
Минавам при тези хора - Недков /Павликени/ и Райчев / Пловдив/ преди да отида на санаториум и отстранявам всички притискания и след това се лекувам в Баня - КАРЛОВСКО. Това е моята истина и се чувствам добре вече :))
Споделям го с Вас , защото искам с каквото мога да помогна , знам за какво става въпрос и през какъв ад минах аз .Това е най-доброто ,което мога да ви препоръчам и това ми помогна на мен !
Е, разбира се може да се включи и иглотерапията на доктор НГУЕН ДИН - ПЛЕВЕН - завършил е не само китайска медицина , но и медицина в София- 0887 733 951и 064/82 00 49.
Моля се и се надявам поне с нещичко да Ви помогна ! Не знам дали бихкте се доверили на мануалните терапии , но за мен това е истината в комбинация с медикаменти и правилната физиотерапия разбира се !На мен това ми помогна и ако мога да съм полезна на още някой с горчивия си опит който натрупах , ще съм щастлива!
Желая Ви скорошно оздравяване и крепко здраве !
IVKA_K

Мнениеот _rr » 22 Яну 2010 14:19

съжалявам за дългото отсъствие.За София най-доброто лечение със СКЕНАР е в МЦ ХИРОН - София.оставям телеони за връзка- 029819310 и 023814355. Управител - Др Вилма Михайлова.
Rumiana Nikolova
_rr

Мнениеот milka_lazarova » 24 Яну 2010 16:24

Здравейте ivkaq, много съм ви благодарна за всичко, което ми разказахте за вас.Получавала съм много съвети за мануална терапия, но винаги от някой, който чул от някого, че му помогнало, а не от човек, като теб, изпитал го върху себе си. Благодаря ти за телефонните номера, Павликени е близо до Свищов и само малко да се стопли времето, че сега при нас е много студено ,ще отида.Не съм се решавала до сега на това,защото невролозите много ме уплашиха, че ако отида при мануален терапевт, щял да ме повреди и да стана инвалид ( каточе ли сега не съм).Аз съм на същото мнение, макар и да не разбирам, че до като не се освободи нерва, няма да се оправи този дървен крак.Не само крака а захапването го усещам постоянно и ограничавам движението,от което напълнях и ми е много трудно да правя каквото и да е било-дори ми е трудно да си върша домакинската работа.Като прочетох че вие от толкова млада сте тръгнала по доктори и сте страдала толкова ми стана мъчно.Дано при вас вече всичко е наред, пожелавам ви го от цялото си сърце.Искаше ми се да разбера колко често се посещава този човек -еднократна ли е процедурата или се ходи няколко пъти.И другото, което ме притеснява е ,че минаха 14 месеца, от както съм в това състояние.Да не би да съм закъсняла.Твърдо съм решила да опитвам всичко, преди да стигна до операция, макар, че и това ми е минавало през ума.Викам си може пък и да е по-добре да се оперирам, може да съм от хората, които са се оправили след операция(за съжаление са по-малкият процент), а аз съм си карък.От това,че сте описали случая си толкова подробно и интелигентно ми става ясно, че сте умен и добър човек, който се вълнува от страданието на хората и иска да помогне с каквото може.Отново благодаря и ви пожелавам здраве и щастие! Бог да Ви пази.
milka_lazarova

Мнениеот цветето » 25 Яну 2010 11:02

Здравейте Лазарова,
Прекрасно е това, което ви пишат, но знайте, че всичко е индивидуално. Преминах през всички изпитания- лекарства, иглотерапия, санаториуми/с вълшебни води/- нищо не ми помогна. Оперирах се, но за съжаление- много късно. Трайно увреден нерв, сега съм с парези на левия крак- куцам леко, кракът ми е изтръпнал, не мога да се наведа, да клекна, да вдигам повече от 2 кг, кракът ми е бетон. Заедно с мене се оперираха хора, които се изправиха на 2 ден и сега са добре, но бързо са взели мерки. Не се страхувайте от операцията, не е толкова страшно, като се има предвид как ви боли сега. Ако ви казват операция, направете го.То и без това сте си зле, поне болките ще са поносими. Вие решавате, успех!
цветето

Мнениеот Марина+ » 25 Яну 2010 12:19

Цветето къде се оперирахте и вие и хората за които говорите?
Имам предвид град, болница ако е възможно и лекар да посочите......
Марина+

Мнениеот цветето » 26 Яну 2010 10:45

Здравейте,
Оперирах се в София, в Пирогов -доц. Габровски и доц. Поптодоров.
Ако искате подробности, пишете ми лс. Късмет на всички!
цветето

Мнениеот Renka96 » 30 Юни 2010 16:06

Знам от опит,че наистина не е приятно усещането от болката..но и аз самата не разбрах как съм прихванала болестта :| ..Само ще ви помоля да се пазите !!
Renka96

Мнениеот IVKA_K » 25 Мар 2011 17:30

Здравейте всички , които имате този проблем и четете тези редове .
От горчив опит мога да ви кажа , че за съжаление не се доверявам на лекарско мнение , докато не чуя поне от още две квалитетни места същата диагноза , за каквото и да било заболяване! Операциите са крайната мярка и е хубаво да се опита всичко друго възможно преди това , но човек трябва и да се интересува много и да търси алтернативите сам, защото най-добре може да прецени как се чувства и какво му помага и най-вече да е достатъчно упорит и да вярва , че ще оздравее !
Понякога забавянето играе лоша роля , защото задълбочава проблема , но много и всъщност най-важното е да се предприеме правилното действие ! Дори и травмата да е от преди години си струва да се опита първо мануална терапия , стига да е подходяща за вас ! Вярно е с времето възпалението е голямо и ще изисква много усилия за доизлекуването му , но това не означава , че трябва да се хвърлите веднага на операция , още повече , че в повечето случаи това не е необходимо !
Гарантирам със собственото си здраве , че хората , които съм опоменала в предишното си писмо от преди година , са медицински лица и големи светила , знаещи какво правят , правещи го от години и ПОМАГАЩИ без рекламации !!! НЕЩО РЯДКО СРЕЩАНО В ДНЕШНО ВРЕМЕ ! Оставила съм имената и телефоните за връзка с тях . Те са хората , които могат да ви кажат за тях ли сте или не ...
Това е моят опит , който споделям с всички вас , но всеки си има неговата истина !
Желая здраве на всчки и дано с нещо съм помогнала и на вас!
IVKA_K

Мнениеот JennyB » 29 Дек 2011 12:13

Здравейте!

Потърсих информация в нета за Паско Райчев (за когото гледах наскоро добри отзиви в "Споделено с Камелия") и ми излезе вашата тема. Регистрирах се, за да споделя и моя опит, може на някого да се окаже полезен.

Първоначално, нека и аз да подчертая, че явно нещата са строго индивидуални, както в тази, така и във всяка друга здравна област. На един помага едно, на друг - нещо различно.

Аз получих моята болест на 33 г, сега съм на 37. Радикулит-ревматоид-дископатия - това чух от различните лекари, които посетих. Скенери и изследвания, вярно, не съм правила, макар и да бях на ръба по време на последната криза, тъй че не мога да кажа някакво сигурно медицинско становище, базиращо се на апаратура. Но симптомите (които обсъдих и с множество препатили познати) са същите: схващане в кръста, изтръпване и болки в крака, невъзможност да се наведеш, да се движиш въобще повече от няколко крачки. При мен характерното беше, че когато имах криза, не можех не само да се движа, но и да седя или да лежа дълго време. Така, денонощно сменях позиции, виейки наум... Мидокалмът в комбинация с обезболяващи ме облегчаваха само временно и не бих казала, че премахваха проблема, само частично намаляваха болките и схващането. И когато дойде последната ми криза (преди повече от година), нито лекарства, нито инжекции не ми помагаха, вече доста се отчаях, че ще се наложи продължително лечение. А аз съм учител и по никакъв начин не мога да си позволя дълго отсътствие от работа...
Тогава майка ми домъкна отнякъде един колан, накара ме да обещая, че ще го нося (че аз в тия магнитни глупости не вярвам ама 'ич :twisted: ) и той за една седмица ме оправи :!:
Това е един пояс, изготвен е от вЪлна, а вътре има магнитни ленти или... и аз не зная, какво. Сложих го и както бабите от рекламите, носих го денонощно 7-8 дни, като комбинирах с терапии ТЕС. На ТЕС попаднах също съвсем случайно тогава, потърсих в Ютюб и там излезе едно клипче, в което някой обясняваше подробно как да си правим сами терапии, в предаване при Гала. Отнема наистина 5 минути на терапия, най-много ми хареса това, че не трябва да вярваш :lol: И така си почуквах по главата по няколко пъти на ден, носех си пояса и вече повече от година нямам ни-ка-кви притеснения! Тичам си след автобусите, и то напълно нормално, като младо яре, а не "инвалидно", навеждам си се и т.н. Не зная, кое от двете е помогнало, затова споделям и за двете мои "лечения", които поне при мен бяха страшно ефективни. Искам също да подчертая, че преди между кризите си бях полу-инвалид: тоест, все си имаше някаква болка, схванатост, скованост, сутрешната схванатост, дааам... А сега няма нищо, освен с промяна на времето едно съвсееем леко изтръпване в левия ми крак (който ми е проблемен) . Е, и то ми напомня все пак, че не съм напълно здрава, затова и събирам информация за хора като Паско :P

Искам също да предупредя, ако някой тръгне да си взима такъв пояс, нека да внимава. Има доста китайски имитации в момента (специално аз чух за магнитни наколенки), които са истински боклук! Моят колан е унгарско производство и майка ми го купи от някаква екскурзия, от онези, рекламните. Аз наскоро срещнах такъв да се продава в сайт за групово пазаруване и купих за една приятелка със същите пробеми (помогна й!!!), но той беше или полски, или чешки. Разликата с моя беше единствено в "захващането" за кръста - моят е с "лепенки", а онзи беше с ластик.

Пожелавам ви крепко здраве!
JennyB

Мнениеот JennyB » 29 Дек 2011 12:20

Забравих също да попитам:
има ли проблеми да се износи бременност с тези проблеми, дали някой знае?
JennyB

Мнениеот joroyo » 14 Апр 2012 22:24

АНАТОМИЧЕН КОРЕКТОР
за стол и автомобил
терапия за вашия гръб и кръст - удобство при продължително седене

http://korektor.hit.bg

При болки в кръста и гърба, дископатии, дискови хернии, гръбначни изкривявания, неправилно седене.
Поставя гръбначният стълб в анатомично положение и освобождава напрежението от продължително седене и шофиране.
Възможност за лесно поставяне на автомобилна седалка, офис и обикновен стол.

Рефлексотерапевт Жоро Йоргов
Анатомичният коректор е чудесен избор за вашето здраве и стойка. Той е лек, удобен и лесно преносим. Поставянето на всякакъв стол е просто и лесно. Анатомичният коректор задържа гръбначния стълб в положение, което освобождава натоварването в прешлените и дискалните пространства, чрез правилно разпределение на тежеста на тялото. Благодарение на коректора продължителното седене на работното място или пред компютъра не създава умора. В автомобил или автобус, особено при продължително пътуване, осигурява комфорт и удобство – кръстът не се изпотява и изчезва усещането за напрежение от продължителното седене и вибрациите. Анатомичният коректор се препоръчва за хора с проблеми в кръста, неправилна стойка при седене и изпотяване на гърба. Той е чудесно средство за профилактика на гръбначния стълб. При наличието на заболяване той подпомага терапевтичните мерки и усилва ефекта на лечението. Анатомичният коректор е важно приспособление за вашите деца, седящи неправилно и изгърбено на стол. Той задържа правилната стойка с изправен гръб - основна причина за гръбначните изкривявания. В моята практика на рефлексотерапевт често препоръчваме на пациентите анатомичния коректор. До 70 % от случаите на костно ставни заболявания са свързани с неправилното телодържане при седене. А работата и ежедневието все повече ни поставят седящи.
joroyo

Мнениеот hipohondrik » 30 Ное 2012 20:12

Много ви моля за помощ.Ще ви бъда безкрайно благодарен, ако ми дадете съвет. И така накратко-преди повече от 3 месеца се инфектирах за голямо нещастие с генитален херпес и със здравето ми се случи истинска катастрофа.Пораженията не подминаха и нервната система.От около 2 седмици започна десния ми крак да се вдървява в бедрото и да става безчувствен там, най-често когато вървя, без да има болка.Освен това имам и известна слабост, сякаш имам изкуствен крак. Ходих на невролог и ме прегледа обстойно и ми направи елекромиография- от миографията всичко е нормално и заключението е, че няма миогенна увреда.Друго обаче ме притеснява.На болния ми десен крак няма почти никакъв коленен рефлекс и ахилесов рефлекс.По хода на седалищния нерв има голяма чувствителност.Установи се, че имам забавен коленен и ахилесов рефлекс и на левия крак, но той е много по-добре.Освен това повече в десния крак има болка при изпъване на крака нагоре и назад към тялото в легнало положение( най-вероятно проблеми със седалищния нерв)Диагнозата е-двустранна радикулопатия предимно в дясно.Лечение-фламексин, милгама и магнезий.Много съм притеснен да не остана инвалид.Десния крак почти не го чувствам при ходене, но сетивните нерви са добре.
hipohondrik

Мнениеот Явора » 30 Ное 2012 22:55

hipohondrik,

Говориш за разни проблеми които те притесняват инфекции, проблеми с гръбнак и периферни нерви, колена. И в същото време си се кръстил "хипохондрик".
Според мен е добре да го смениш това име, ако наистина смяташ че имаш проблеми....и съответно отговарящ потребител да те вземе на сериозно.
Явора

Мнениеот hipohondrik » 02 Дек 2012 22:24

извинявам се за името,( пиша се така, защото трябва много да чета, да питам лекаря това, онова, да му се обясни, че съм зле, какви диагнози ме притесняват и т.н., защото лекарите те неглежират все едно си утрепка, а не болен пациен), проблема ми е наистина сериозен, имам редица проблеми със здравето като този, но лекарите казват нищо сериозно ти няма не се панирай, а аз се притеснявам още повече, защото чувствам, че с десния си крак ставам инвалид, то и левия натам е тръгнал, но засега е доста по-добре. искам да си направя ЯМР, но никой не иска да ме прати.Цените иначе за него са непоносими. Някой знае ли как мога да изнудя невролога да ме прати и да се види какво е точно състоянието ми.
hipohondrik

Мнениеот д-р Цончев » 08 Дек 2012 14:10

Мога да дам идея за софия.
д-р Цончев

Предишна

Назад към Болката