ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

радикулит

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

milka_lazarova

радикулит

Мнение от milka_lazarova » 04 май 2009 18:53

Здравейте всички,които по някакъв начин сте усетили болката и сте получили трайни увреждания от нея.Аз ще разкажа накратко дългото си ходене по мъките.През 2007г постъпих на лечение в болницата в нашия град.Влязох с адски болки в кръста в дясно и десен крак.След направен скенер,лекуващият лекар каза,че имам голяма дискова херния.След много дълго лечение болките преминаха и си чувствах добре.През октомври 2008г,ми се случи нещо ужасно.Започна да ме боли,но търпимо кръста в ляво,болката започна да слиза отзад по левия крак чак до пръстите на крака.Лекувах се с флостерон и мидокалм 20 -тина дни,като продължавах да ходя на работа.В един хубав ден левият ми крак просто отказа и започнах да усещам иглички по цялото ходило,а болките бяха ужасни.Влязох на инвалидна количка в болница,но в друг град.Със системи и инжекции,болката утихна,но и до днес вече 5 месеца аз не си усещам крака.Тогава отново ми направиха скенер и учудващото беше,че ми казаха радикулопатия,а не дискова херния.От сега нататък не знам какво да правя,за да се почувствам отново човешки ,защото съм на 44г,а се чувствам старица.Ако някой има съвет,моля,да ми пише.Благодаря.

galq43

Re: радикулит

Мнение от galq43 » 04 май 2009 19:43

Да не би да имаш пареза на кракът.Направи се ЕМГ за да разбереш със сигурност.Най точно може да ти покаже какъв е проблема.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2009 11:30

milka_lazarova
Добре е да се консултирате с някоя от водещите в БГ неврохирургични клиники.

_rr

Мнение от _rr » 02 юли 2009 20:41

Позволявам си да дам мнение по този въпрос защото от 6 г. се занимавам с тази патология като СКЕНАР терапевт в МЦ " ХОЛИМЕД " - Хасково и имам преки наблюдения върху купирането на болката и динамиката на възпалителния процес. Мога съвсем отговорно да заявя, че СКЕНАР методиката е може би най - успешния за момента начин за справяне с коренчевата болка, при това немедикаментозен, стига да е проведено грамотно и от сертифициран СКЕНАР терапевт. Ако ми кажеш от кой град си бих могла да те насоча коректно към най - близко работещ колега.
Rumiana Nikolova

чоко

Мнение от чоко » 09 юли 2009 22:01

Можете ли да запишете контакти на способни скенар терапевти от София.
Проблема за решаване отново е дискова херния.
Благодаря Ви!

milka_lazarova

Мнение от milka_lazarova » 29 юли 2009 23:13

Здравейте !Благодаря на всички, които сте прочели писмото ми и ми дадохте съвет.Проблемът се оказа по-сериозен.Преди 10 дни ходих на ямр във ВМА.Имам голяма дискова херния на L5-S1.Това означава, че зад ъгъла ме дебне операция,но аз не съм убедена,че трябва да я правя.По няколко часа чета във форумите на тази тема.Чумам за озонотерапията противоречиви мнения.За пръв път чувам, обаче за скенар терапията, за която пишете.Ако искате напишете по-подробно за това чудо и дали помага при дх.Аз съм от гр. Свищов.Очаквам някой с нещо да помогне-който е минал по този път или на когото му предстои.За сега мисла да отида на Павел Баня, да правя масаж и такива неща, защото се страхувам от операция.

pepastz

Мнение от pepastz » 01 авг 2009 18:41

Преди да отидеш на Павел Баня първо се консултирай с неврохирург.Ако дх е голяма екстензиите могат да влошат състоянието ти.

Явора

Мнение от Явора » 01 авг 2009 20:17

milka_lazarova,

Скенар терапията не е чудо. А едно апаратче с големина приблизително на дистанционно, което излъчва импулси с различна честота.

Та това нещо според мен не може да лекува дискова херния, още повече пък голяма.

От скенар терапевт съм чувала че лекуват и хернии и сколиози и какво ли още не. Просто Злоупотребяват със реалните способности на апарата и злоупотребяват с незнанието на хората.
Не задължавам никой с мнението си, ако някой е на обратното мнение си е негово право.

Разбира се има и здравословни проблеми при които скенар има логика да помогне. Примерно има логика да свали температура, има логика да пречисти организма от паразити и токсини.................................

milka_lazarova

Мнение от milka_lazarova » 21 авг 2009 13:46

Благодаря на всички, които ми отговорихте и дадохте съвет.Искам да попитам масажите ще ми помогнат ли да отдалеча или избегна операцията,защото започнах да ходя на източен лечебен масаж.Масажират ми цялото тяло,като това го прави медицинско лице-рехабилитатор с курс по източен масаж.Тя самата е имала дискова херния,която не е оперирала, а е лекувала с масаж.Нямам смелост да отида на неврохирург,защото ме е страх кокво ще ми каже.За сега нямам болки, освен скованост в кръста,като кракът ми е постоянно изтръпнал.Той навярно никога няма да се оправи.От масажите се чувствам по-добре,но искам да се движа по-вече,защото на работа през целият ден съм седнала.Дали мога да ходя на фитнес, или ще си навредя? Ако някой има нещо да ми каже,ще чакам.ЖЕЛАЯ ЗДРАВЕ НА ВСИЧКИ !!!

milka_lazarova

Мнение от milka_lazarova » 17 ное 2009 16:31

Здравейте след дълго отсъствие!Вече бях в Павел Баня и чакам резултатите.Не ми изписаха екстензии, а електростимулация, суха гимнастика,водна гимнастика в басейн,вана,и някаква физиотерапия "ювч".Никаква промяна в крака с парезата, дори докторката ми каза, че няма да се оправи.Все така скована съм сутрин, но поне нямам силни болки.Щом не умряхме от бракуваната храна в санаториума,няма да измрем от херниите...Искам да споделя,че ходя на лазер -дълбока терапия,като между процедурите доктора ми сложи 2 инжекции профинид през 7 дни в кръста и след това още 2 лидокаин.Общо 15 процедури ще направя.Ако някой може , да ми каже какво да очаквам от всичко това.Понеже идва зимата , изпадам в панически страх,да не получа криза, правя вече всичко, каквото чуя.Ще чакам да ми напишете нещо успокояващо.Здраве на всички !!!!!!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 ное 2009 23:55

Няма място за паника. Ефектът от процедурите вероятно ще облекчи оплакванията.

milka_lazarova

Мнение от milka_lazarova » 19 ное 2009 12:39

Благодаря Ви много Д-р. Цончев.

цветето

Мнение от цветето » 02 дек 2009 11:30

Здравейте!
Ще бъда благодарна, ако компетентно лице обясни кога парезата не може да се излекува и смята ли се за вид инвалидност. Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 дек 2009 19:02

Въпросът е много общо поставен.

цветето

Мнение от цветето » 07 дек 2009 09:45

Здравейте д-р Цончев,
Ето подробности за парезата ми. След внезапни остри болки в кръста и левия крак ми откриха медианна лява дискова херния, след което последва незабавна операция. Тежка операция, трудно възстановяване с постоперативен статус- пареза нерв тибиализ и нерв фибуларис на ляв крак. След 4 години нова операция на също ниво-Л4-Л5 поради сраствания, предизвикващи прекъсване обтекаемостта на ликвора, едем на костния мозък и нарушаване функцията на вътрешнотазовите органи. След втората операция парезата си остана, трудно се възстановявам, накуцвам, подмятам крака и се нуждая от придружител при ходене по- дълго от 10 метра. Двойната пареза на левия крак смята ли се за трайно увреждане и приема ли се за вид инвалидност, след като 6 месеца след операцията не се променя състоянието ми? Благодаря Ви!

Отговори

Върни се в “Болката”