ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

болки в сърцето,моля за отговор

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

Vesi_

болки в сърцето,моля за отговор

Мнение от Vesi_ » 25 яну 2009 04:48

Здравейте,аз съм момиче на 23 г. От около половин година насам ми се случва да имам болки от време на време в областта на сърцето, като че ли.Не пуша или много рядко се случва,преди пушех(между 14-21години).Досега не съм имала оплавания или по-сериозни болести,случва ми се да се ядосвам често.Но не знам възможно ли е да е сърцето,при положение,че съм само на 23?!И какво може да е?Опитвам се да го свържа с факта,че в седнало положение седя почти прегърбена и през последната половин година се старая да изправя стойката си и може би е заради промяната във гръбначния стълб и гръдната кухина?Моля,ако имате идеи помагайте,защото съм много уплашена,особено днес цял ден усещам това.Благодаря предварително!

milena01

Re: болки в сърцето,моля за отговор

Мнение от milena01 » 25 яну 2009 21:52

Дишай дълбоко и следи болката дали се променя. Ако се променя е мускулна болка или невралгия. Ако не се променя е сърдечна болка. За да познаеш дали е невралгия или е мускулна болка, пробвай с аналгин и диазепам от 5 мг.Ако мине от аналгина е мускулна болка. Ако мине от диазепама е невралгия. И те съветвам да не и обръщаш внимание. Най-вероятно е мускулна.

arash_turku

Мнение от arash_turku » 27 юли 2010 10:55

Ще споделя и собствения си опит в това отношение. От една седмица получавам периодично болка в лявата част на гърдите, точно където е сърцето. Болката може да трае секунди и е много остра. Отначало не му обърнах внимание, тъй като предния ден бях на фитнес и вдигах тежести и то най-вече за гръдните мускули. Оказа се обаче, че болките не изчезнаха и докато пътувах този уикенд във влака даже се увеличиха.

Вчера след работа отидох до личната ми лекарка, която ми направи ЕКГ, на която излезе резултат анормална ЕКГ. Каза ми да отида спешно на кардиолог, ако не в спешното отделение на някоя болница, което допълнително ме стресира.

Та хванах такси и отидох в Токуда, защото знам, че там са най-добрите. Наново кардиограма и ехограф, но се оказа, че няма сериозни притеснения. Просто при мен по рождение има някаква нарушена връзка в долното разклонение на сърцето и това означава, че излиза автоматично като анормално в ЕКГ-то.

Но кардиологът ми обясни подробно за сърдечната болка. Нея я има както при вдишване, така и при издишване. Измерва се със специален стрес-тест, на който качват пациента на бягаща пътечка и се правят няколко кардиограми една след друга. Ако се появи болка тогава, значи тя действително тогава има сърдечен произход.

За да избягваме болки в сърдечната област и като превенция, се препоръчва движение, повече плодове и зеленчуци и много течности, особено в момента на тези рекордно високи температури.

sevbg

Мнение от sevbg » 23 яну 2011 22:24

zdraveite,
iskam da popitam poniakoga imam bolki i bodegi v sardechnata oblast.otdelno vdigfam malko kravno 130/90 i yvelichavam pulsa.hodih 2 pati na kardiolog i mi kazaha che nishto mi niama i mi izpisaha bizogama 5mg.no v posledno vreme imam bolki v sardechnata oblast otpred i otzad otivat kam liavata raka i mi itrapva kytreto,kato stava stydeno za razlika ot kytreto na diasnata raka koeto e toplo..kakvo e tova..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 яну 2011 11:41

Моля, пишете на кирилица!!

joro_angelov1

Мнение от joro_angelov1 » 08 авг 2012 13:29

Аз го разбрах понеже и аз имам съштите оплаквания.Имам болки в лявата гърда към края на гърдаатаа и малко под края предимно болката е между гърдите по близо от ляво.както си ходя и изведнъж ме свива а по-често е режешта болка в лявата гърда и между гърдите.отделно ме болят и ребрата , под рамото и малко под шията какво може да е това.Ходих на кардиолог правиха ми 3 електрокардиограми и една ехография но само на сърцето и лекарите казаха че ми няма ништо бях и на невролог който каза че било невралгия възможно ли е да имам сърдечен проблем и тези уреди да не го установят и да трябва в момента на болката да се погледне или наистин а имам невралгия.бяха ми изписали мовалис 7.5 , миогама противовъзпалително , неуролакс актавис и едни хапчета за корем мисля че беше футидин както и витамини от групата Б но пак ме свива и реже какво да правя много ме е страх.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 авг 2012 16:20

Болката, така както я описвате не прилича на такава със сърдечен произход.

max1

Мнение от max1 » 08 авг 2012 18:53

Най-вероятно имаш невралгия. Но все пак тази невралгия трябва да е провокирана от нещо. Щом са ти изследвали сърцето и няма нищо, значи не е от сърцето. И моето сърце го изследваха преди 2 месеца по други причини, и също казаха, че е абсолютно здраво. А преди 1 месец получих невралгия със същите режещи болки. Само че при мен бяха отдясно. Имах болки при натиск и спонтанни при кашляше и движение на ръката в областта около дясното зърно на гърдата, по ребрата под дясната мишница, а на моменти и отзад в дясната плешка. При мен се получи невралгия от кашляне, която трая 3 седмици и болките минаха от само себе си. Острите режещи, стрелкащи, краткотрайни болки не са страшни, защото най-често се дължат на засягане на нерв. Далеч по-опасна е тъпата, дълбока болка, и продължителните непровокирани от движение болки.

Божидара

Мнение от Божидара » 25 окт 2015 00:23

Zdraveite!Az sam momiche.Predi pone 2-3pati me boleshe sarceto,no po-malko.A sega veche ima ostra bolka,koqto idva izvednaj.Ne piq i ne pusha.Neznam kakvo da pravq za tova vi molq za otgovor.Blagodarq vi predvaritelno!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 окт 2015 21:08

Моля, пишете на кирилица!!

rghrgh

Мнение от rghrgh » 02 фев 2016 23:29

Здравейте, аз съм мъж на 35 години и от известно време имам шум в ушите но лошото е, че след като започнах лечението на шума започнаха и проблемите ми с болки в сърдечната област, като най-сериозните болки съм ги получавал вечер и по едно и също време около 03:30 часа, обикновено се будя целия потен, с болки в сърдечната област, които отминават за кратко но щом се отпусна на една страна и усещам аритмично биене на сърцето и започват да ме обливат горещи вълни, постепенно това състояние отминава и към 06:00 вече съм заспал отново. Случвало ми се е през деня както си вървя да имам чувството че всеки момент ще падна от слабост и е необходимо да седна. Тъй като от скоро си тренирам бягане и плуване, случвало ми се е по време на тренировка да изпитам също болки и слабост в сърцето. Нямам високо кръвно обикновено е 110/80. За лечението на шума ми бяха изписали лекарство съдържащо псевдоефидрин и се съмнявах че проблема е в него, но вече две седмици не го пия и отново се появяват подобни проблеми макар и в по-слаба форма, в момента пия само лекарство с екстракт от гинко билоба. Всичко това за мен е много странно, възможно ли е да отмине след като вече не пия въпросното лекарство?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 фев 2016 21:06

Не е ясно далимедикаментът е причина за тия оплаквания.Споредмен е добре да се направи консултация с кардиолог, ехография на сърцето и ако се прецени да се постави холтер за да севиди дали става въпрос за аритмия евентуално.

rghrgh

Мнение от rghrgh » 07 фев 2016 20:26

Благодаря за отговора, ще послушам съвета Ви и ще споделя резултата.

Стела167

Мнение от Стела167 » 24 авг 2017 17:56

Извинете нова съм тук и незнам кое как се прави , моля за извинение .
И така към темата . Имам болки в сърцето появяват се изведнъж , резки и не мога да дишам . Аз съм на 16 . Преди бяха по чести , но сега отихнаха . Вчера получих силна болка немога да дишам , немога и да говоря при такава болка .
Ходих където трябва , но нищо. Доста се тревожа , ако може някой да ми даде съвет .:)

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 25 авг 2017 13:53

Здравейте!
Ако сте прегледана и сърцето ви е здраво, има и други причини. Остра режеща болка зад гръдната кост може да се причини от гастрит и киселини и обикновено се съпътства и от повишено слюноотделяне. Колко често се появява болката и можете ли да кажете дали е преди или след хранене?

Отговори

Върни се в “Болката”