ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Храненето като източник на повече допамин
Удобна е, но носи и рискове за здравето
Кой е най-чувствителният орган?

Болка около стернума (гръдната кост)

Когато болката не ви дава покой

Модератори: админ, консултанти

Athlete90

Re: Болка около стернума (гръдната кост)

Мнение от Athlete90 » 04 яну 2018 09:16

Здравейте имам същия или сходен проблем.Мъж на 27 год 186см 95кг съм.Започнах да се занимавам с фитнес преди 3 години.Когато бях във форма и тренирах редовно нямах никакви проблеми,но при изпълнение на кофички винаги усещах напрежение и лека болка в самата гръдна кост особено при последните повторения,но след прикючване на упражнението бързо отминаваше.След една пауза от 2-3 месеца извън залата имах неблагоразумието да направя серия от набиране и кофички в парка без да загрея.Тогава бях загубил форма и съответно качил кг.Тогава почуствах огромна болка в гръдната кост при което спрях и си тръгнах.На другия ден по време на работа склед обедната почивка(бях седнал 1 час)когато станах да работя ме сряза страшна болка в стернума спря ми дишането за момент дори.От този момент при всяко вдигане на ръцете в страни и опъване на гърдите имам болка в стернума, при вдигане на главата нагоре или навеждане надолу има болка.Ходих на лекар след 3 месеца от появата на болката ,направи рентген,не видя нищо на стернума,но евентуално ошипяване на гръбначния стълб.Имало стесняване между прешлените на едно-две места.Предписа алга-сан,неща за пиене ,от които магнезий с б-комплекс,които леко облекчиха болката,но остана.Травмата се появи февруари-март 2017.Към днешна дата все още я има,може би 10 месеца вече.Опитах се да се заърна в залата с леки упражнения.Докато тренирам болката изчезва,но дори час след тренировка е дори по-силна от преди.

sischo0

Мнение от sischo0 » 04 яну 2018 16:45

Здравейте, бях забравил за темата... бих казал че имам и аз възпаление на хрущялите на ребрата където се залавят за гръдната кост.. това предположение направи лекар още преди година.. за съжаление ми сподели че това може да остане хронично да си ме понабавлява така както примерно плексит.. за щастие ми сподели също, че спорта му е майката.. можеш ли да преглътнеш болката , спортувай. Така и правя до ден днешен.. зарязах хапчета и кремчета и се отдадох отново на спорт.. в момента ходя на фитнес и на плуване.. вярно боли ме от време на време ама от стоене в една поза още повече ме боли..
мисля че заболяването се нарича Синдром на Титце или проста възпалени хрущяли.. вече съм така 2 години.. Хора спортувайте ! Не се оставяйте на това да потънете в размисли за болката... ще следя темата! Ако някои иска просто да си говорим и обсъждаме това, може и на емайл да ми пише.. spasimirugrenov@gmail.com

sischo0

Мнение от sischo0 » 04 яну 2018 18:35

До Athlete90.. опитах да отговоря на емайл но не намира емайл.. дай друг ако имаш.

Athlete90

Мнение от Athlete90 » 08 фев 2018 15:46

powerboy1@abv.bg
Вече от един месец тренирам,вярно от време на време се появява болката,но определено трениране му е майката.С чакане нищо не стана.Само дето изгубих форма и ми беше трудно да бутна 60кг на лежанката ,при 100 за 3 повторения преди.А за клека да не говорим.След 3 х 10 с 40кг неможех да вървя седмица и половина.Благодарности за обнадеждаващата реч.Жив и здрав бъди!

alisv

Мнение от alisv » 15 фев 2018 22:50

Здравейте!!!
До вчера болката не спираше. Последните 2 години - всеки ден. Последните 2 месеца ме захапа и гърба. Не се издържаше.
Знаех за един дядо в Горна Оряховица - Дядо Въло. Не знам защо толкова дълго отлагах. Отидох при него. Дядото е много добър. Гръбнакът ми бил изпреварил растежа и се изкривил. Цялата ми стойка беше изкривена. От там е идвала и болката между гърдите.
Сега, след посещението ми при дядо Въло, гръбнакът ми е изправен, болката изчезна и аз мога да се радвам отново на живота. Мислех, че ще ме боли така до живот.
Ако все още ви тормози болка, посетете този дядо, няма да съжалявате! Има дарба човека.
Без лекарства и без мазила.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 фев 2018 22:21

Как го изправи?

alisv

Мнение от alisv » 23 фев 2018 17:29

Не знам дали изправи е най-точната дума и нз до каква степан е бил изкривен. Легнах по корем и ми направи нещо като масаж, по цялата дължина на гръбнака. После натиска на места около гръбнака и повдига леко рамото. Повтаря ти да се отпуснеш. Няма никакво усукване или изпукване.Не усетих никаква болка.На следващият ден болката м/у гърдите я нямаше. Имам лека болка в гърба все още, но мисля, че е нормално, пък и намалява всеки ден.

alisv

Мнение от alisv » 23 фев 2018 17:32

и да - движете се хора!!!

VeselinaSh

Мнение от VeselinaSh » 28 апр 2018 08:51

Здравейте и от мен.
Много четох и макар да повторя някой от вас, бих искала да споделя и за моя проблем. Усещам дискомфорт в гръдната област, който мога да опиша, като променлив, непостоянен, понякога е във вид на болка, понякога се усеща като трептене/гъделичкане. Локацията му се измения, понякога е точно в средата, където е коста между гърдите, понякога е в ляво под гърдата, понякога в самата гърда, понякога от дясно по същия начин. Понякога усещането е като че ли се дърпат конци. Като цяло, не пречи на физическото ми състояние, но е неприятно. Не го усещам целодневно, а на моменти. Понякога се активира от промяна на позата, от движение на ръцете (най-често като ги вдигна на по-високо спрямо раменете). Надявам се да ме посъветвате какво да направя и какво би могло да бъде. Мисля си за възпален нерв, но не знам дали е това. Имам един крем, който е за схващания/секвания, мажа се с него, но явно няма да мине от него. Благодаря предварително за отделеното време и внимание.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 28 апр 2018 20:12

Така както го описвате вероятно е с неврален произход това усекане. Не е опасно.

VeselinaSh

Мнение от VeselinaSh » 30 апр 2018 11:50

Благодаря Ви!
А бихте ли ме посъветвали какво да взема за отпускане?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 май 2018 14:24

Ако е остра болката - Диклак или Кетонал
Може да пробвате и с милгама

Отговори

Върни се в “Болката”