Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
И са по-емоционално стабилни
Мета-анализ показва 37% по-висок риск от заболяването при мъжете
Наблюдава сред жените между 18 и 24 години
Предлагаме ви едно „полегато“ упражнение
реклама

Упорит цистит - как да го излекувам?

Модератори: админ, консултанти

Упорит цистит - как да го излекувам?

Мнениеот pepollina » 15 Окт 2008 13:36

Лекувам се близо от 3 мсеца от цистит. Оказа се монго упорита и неприятна болест. Преди близо 4 год. пак страдах но тогава успях да се излекувам и нямях никакви проблеми до сега. Познавам болеста и симптомите така че нечаках нещата да минат от самосебе си и отидох веднага на доктор. Нямахме време за иследвания и почнахме лечение на сляпо с Агломентин / 2 х 1 на 12 ч. - 7 дни/ веднага селд него почнах Зинат / 2 х 1 на 12 ч. - 5 дни/ успоредно с това пиех Урустим и витамин А. След тези лекарсатва изчаках около месец и половина и си пуснах стерилна урина / урокултура и антибиотикограма/. Иследването показа наличие на бактерия /ешерехия коли/ веднага след излизане на резултата състоянието ми отново се влоши. Тогава минах на инжекции /Гентамицин 2 х 1 на 12 ч. - 7 дни/ след тях веднага почнах Ципрофлоксацин 500 / 2 х 1 - 12 ч. - 7 дни/. С лекаря си говорихме, че след присключване на тази терапия с лекраства ще мина на билки.

Ехографа показва че стената на пикочния мехур не е оздравяла напълно и седем дена след това лечение цистита пак се изисотри. Уплаших се и изпих веднага един Ципрофлоксацин и естествено го потиснах. Сега продължавам да го пия но успоредно с него пия и Неоринал СР пиех и Мечо грозде но го спрях. Консултирах се пак с моя лекар за това как съм постъпила. Сега ме съветва да продължа да пия Ципрофлоксацина да го завърша но да не пия Неоринала защото разреждал урината а урината ми трябва да е гъста заради Ципрофлоксацина.

Успоредно с това че ходих на нефрелог отидох и на генеколог . Генеголожката ми каза че съм добре имам леко възпаление на единия яйчник но от лекарствата който са ми предписани трябва да ми мине. Тя ме посъветва да пия Неоринала заедно с Ципрфлоксацина. Обясних и доводите на моя нефролог но тя ми каза, че лекувам цистит а не пионефрит, така че да пия повече течности.

И сега незнам вече какво да правя. Щях да си пусна още едно иследване за стерилна урина но докато пия Ципрофлоксацина неможело. Трябвало да минат 15 дни след вземането. Как да ги изчакам тези 15 дин като цистита все се обостря, отгоре на всичко се съобразявам и с месечния си цикъл.

Но това което най- ми тежи, че с мъжа ми искаме бебе, а докато пия тези лекарства е невъзможно да забременея, т.е. не бива. Аз съм на почти 30 г. не съм раждала до монета, притеснена съм от напредването на възрастат си. Нямам търпение вече да оздравея . Моля Ви къжете какво да правя за да се предпазя от това цистита да стане хроничен, искам да се излекувам и да мога най-сетне да забременея.
pepollina

Re: Упорит цистит - как да го излекувам?

Мнениеот цветелина » 15 Окт 2008 15:39

здравей! след всичко, което преживях като болки, проблеми и ходене по болниците си обещах, че трябва да помогна на някого от някой форум, и то на човек, който скоро е потърсил съвет. видях , че съобщението е изпратено днес и реших това да си ти.
моята история накратко е такава , че аз в продължение на година лекувах това ужасно възпаление, което при мен рецидивираше на всеки месец. минах през куп лекари и лекарства, безброй антибиотици и болкоуспокояващи, докато това се превърна в един огромен тормоз в живота ми. имало е дни в които не можех да стана от леглото.
та... веднага преминавам към важната част, това което всички гениколози и уролози не ми дадоха като съвет, ми го даде Д-р Иванова от една поликлиника в София , за което съм и безкрайно благодарна. става въпрос за хапчета - ваксина -"Уростим" продават се в аптеките за 7- 8 лева. приемат се сутрин на гладно в продължение на 3 месеца и след почивка от 3 месеца се продължава с нов курс от три месеца. всяка опаковка стига за 1 месец. може да се приемат успоредно със антибиотъчно лечение и в съдържанието си представляват убити тела на бактериите, които най-често причиняват инфекцията. ваксината действа в насока повишаване на имуннта система и естествената защита на организма, която определено се срива при дълго приемане на антибиотици. в началото на приема се усещат симтоми на дразнене, подобни на истинска инфекция, но по-леки. не се плаши. това значи, че организмът ти се бори вече с победения враг :) искам да кажа че аз прекъснах този ужасен кръговрат на антибиотици и посявки и се заклех, че антибиотикът ще е последното, което опитвам някога за лечение. от почти една година се чувствам добре и скоро започнах нов профилактичен курс.
надявам се това да ти е от полза и искрено пожелавам скоро във вашия дом да загука бебче! :) Късмет!
цветелина

Мнениеот цветелина » 15 Окт 2008 15:49

А! само да добавя, течности да се пият е хубаво по всяко време, с приема на хапчетата, организът се научава да се прочиства. и още веднъж само за уточнение ще кажа, не се притеснявай от симтомите при започване на приема. ти ще усетиш ,4е си приличат, но има разлика. те са по- скоро като дразнение. аз лично бях притеснена и направих посявка ,която си се оказа чиста. така че смело напред! наистина се надявам да помогна и ако това се случи ще съм безкрайно щастлива. :) :)
цветелина

Мнениеот цветелина » 15 Окт 2008 15:58

ха, виждам горе , като се зачетох какво си пила. значи знаеш за уростим. но може би не си го пюиемала достатъчно дълго. не знам. знам ,че на мен това ми помогна . но си мисля, че за теб е най-добре да приключиш антибиотъчното лечение. да получиш една чиста проба и от този момент да минеш само на него и болкоуспокояващи, ако са ти нужни и изобщо да забравиш антибиотиците за един дълаг период от време , докато организмът се възстанови. защото прекалената им употреба води до нулев вфект или по-скоро само временен. аз самата съм пила всичко това ,кото ти изреждаш плюс още куп неща, включително и най-новото тогава на ппазара- таваник. тогава само за скромните 50 лв. значи ако можеш да се откъснеш от тези антибиотици ще е най-добре. ами това е, май не ти казах нищо ново но на мен помогна, а аз се чуствах обречена след 1 година мъки .
цветелина

Мнениеот pepollina » 15 Окт 2008 16:49

Благодаря за съвета Цвети. Пих Урустим в продължение на 2 месеца, моя лекар прецени че 2 месеца били достатъчни. Даже докато го пиех след месец и половина цистита пак се обостри. Пила съм и преди Урустим успоредно с антибиотик знам за неговото действие. Можеби си права за антибиотика но възможно ли е само с ваксина и билки да се излекувам при наличие на бактерий в урината. Бих спряла антибиотиците, но при една еветуална бременост ако цистита се изостри. Не е ли редно първо да убия бактерийте после вече да се боря с билки и други лекластава.
На мен лекарят искаше да ми предпише вместо инжекции - гентамицин, инжекции - амикацин. Но понеже не успях да ги намеря минах на гентамицин а и той е по-ефтин. Дали не съм сгрешила незнам. За момента не съм хванала гъбички от антибиотика но вече съм съгласна да пия какаво ли не за да ми мине.
pepollina

Мнениеот pepollina » 15 Окт 2008 17:03

Имама няколко въпроса киото в момента ме тормозят:
1. Редно ли е докато пия атибиотик да не пия билки и да не пия много вода /да пия толкова колокото ми се пие/? Лекарят ми обясни, че антибиотика се концентрирал най-вече в урината и така лекувал. Ако пия билки, които разреждат урината намалявам действието на антибиотика. Но пък генегологът ми твърди че твърди че трябва да пия повече вода, защото нелекувам пионефрит а цистит. Кои е правия в случая?

2. Трябва ли да се въздържам от секс. Прочетох , че цистита си обострял по време на секс даже и от някой видове перзервативи. Означава ли това, че небива да правим секс докато се лекувам и ако правим какви пирзирвативи да ползваме?

3. Чух че имало антибиотици, които не вредяли по време на бременост. Има ли такива за лечение на цистит? Мога ли да ги пия и едновременно да правим бебе?

4. Чух за билка на име Брош / корен от брош/. Била доста силна и помагала. Някой пробвал ли я за да лекува с нея цистит?

5. Възможно ли е бактерията която е в урината да я има и съпруга ми? Възможно ли е той да я носи но да няма симптоми и оплаквания ? Трябва ли и той да се прегледа?

Благодаря предварително на всички, който ми отговорат.
pepollina

Мнениеот Iliqna » 17 Окт 2008 15:46

Привет и от мен!
Ако си прочела тук във форума, а и на много места в нета, знаеш, че цистита си е гадно и доста упорито нещо, особено ако вече е хронифицирал.
Моите проблеми започнаха от преди година. Изпила съм какво ли не- като започнеш от ципрофлосацин, който всички изписват като чуят, че имаш проблем с уринирането до всички възможни билкови препарати и ваксини- Уринал, Мечо грозде, Неоренал, Уростим и т.н. Ефект нулев.
Лежах 2 седмици във ВМА, където ме наблъскаха с амикацин, терцеф и за капак таваник, при положение, че имах отрицателна посявка на урина.
Така че, мила лечението е строго индивидуално и много зависи от това, дали ще попаднеш на добър лекар.
Аз продължавам да го търся. Сега пробвам с хомеопатия, ако и това не помогне, вече наистина не знам какво да правя и при кого да отида.
Относно твоите въпроси:
1. Би било добре първо да се излекуваш от всякакви бактерии, гъби и тем подобни преди да забременееш, не че не се лекуват през време на бременността, но е по добре преди това.
2. Относно това, дали ти като имаш бактерии ги има и съпругът ти - да напълно възможно и вероятно, защото те се предават по полов път - необходимо е да и той да направи микробиологични изследвания на урина и еякулат.
3.Ако не си си правила е добре да направиш посявка на влагалищен и цервикален секрет + посявка за микоплазми,
трихомонас вагиналис и тест за хламидия, защото причините за цистита може да са много и различни.
Пак повтарям, че трябва да попаднеш на добър лекар, който да вземе проблема ти на сериозно и да ти назначи тези изследвания. Не разчитай на това кой какво ще те посъветва във форума, защото лекарствата, които действат на един, не означава, че действат на друг.
Дано не съм те разочаровала, но това са изводите до които стигнах, след като една година се рових и разчитах някой да помогне.Ако нещо те интересува пиши на лични. Стискам палци и дано скоро да се оправиш!
Iliqna

Мнениеот kanali35 » 17 Ное 2008 13:47

Здравейте,
това е нещо което е напаст по жените наесен и на пролет при честите промени на времето. Ще ракажа аз как се оправих преди години- значи след тежък грип на легло се оказа че имам възпаление на пикочните канали и се почнаха едни изследвания- нищо не откриха пих антибиотици от които отслабнах с почти 8 кг за 2 седмици, получих и възпаление на червата и на яйчници и проявих алергия към антибиотици и се наложи да започна с билки. Препоръчаха ми да намеря добра билкова аптека и с рецепта за възпаления на пикочните канали ми направиха смес от билки (лошото е че не знам в какви пропорции са). Пих ги в продължение на 8 месеца а лятото си набирах коса от зряла царевица (нали кочана има една свила която стърчи от нега е това е и се бере докато е още жълт и се изсушава)и си правех чай и от корени на магданоз (много е странен на вкус но е пикочогонен и те облекчава)- с билковото лечение става по бавно но е трайно и не се увреждаш. Не мисля че като пиеш билки а то са предимно чайове ще ти попречат на лечението с антибиотици. Също всеки септември взимах тази ваксина която коментирате на мен ми даде добър ефект но ми казаха да я пия в продължение на 3 месеца като на 20 дни се прави почивка от 10 дни и после пак от февруари. Също е възможно да изхвърляш пясъци и това да ти обостря цистита. Другото е че може да зпочне да ти се появява при промяна на времето, при настинки и др. така че няма да бъркаш ако започнеш и с някакви билки но тези препарати с мечото грозде ги остави нямат ефект.
kanali35

Мнениеот ksnejana » 19 Ное 2008 19:55

Здравейте,
Прочетох всички въпроси и отговори за упорития цистит, но не ме удовлетвориха.През зимата в началото на годината бях с цистит много дълго време.Веднага си направих стерилна урина и откриха бактерии( Ешерихия коли). Пих няколко вида антибиотици, ходих на хомеопат и постепенно до пролетта усещанията ми изчезнаха. Сега отново съм с цистити отново със същите бактерии. След 10 дена Аугментин( към който тези бактерии са чувствутелни) съм още по зле. В момента пия Цистон, чай на Ламбрев, Уронат и се влошавам. Трябва да минат още 2 дена за да направя нова стерилна урина за поредния антибиотик. Дори отидох и на една лечителка...
Ако имате информация за лекар специалист моля пошете ми.
ksnejana

Мнениеот aidad » 25 Ное 2008 17:22

Цистита е много коварен. Месеци наред ме мъчи, а се оказа че имам камъни в бъбреците и там било разковничето.
aidad

Мнениеот dani8 » 12 Яну 2009 18:16

zdaveite,momi4eta.izvinete me za azbukata,no oste niamam dostata4no opit.nadiavam se da pomogna.za men resenieto bese d-r Sashsca Nicolova-homeopat,ot Plovdiv.Bezcraino sam i blagodarna.Godini me troveha s antibiotici,no problema se povtariase.pila sam i UROSTIM i UROVACSOM,no vsi4co bese cato poro4en crag-antibiotici i imunostimulanti.pila sam i ot prehvalenite bilcovi smeski na razni profesori.natrovih se.basta mi bese cupil bilcovite cnigi na MARIA TREBEN.V tiah pisese za bilcata ЦАРИ4Е или ЗЛАТНА ПРА4ИЦА.Единствено тя ми помогна.приготвя се като се залива с гореша вода и се запарва.А д-р САШКА НИКОЛОВА ми изписа лекарства с които се лекувах около година и половина с по4ивки.Ве4е от две години и половина нямам проблем.При последният преглед дори следите от задебеляването на стената на пико4ния мехур беше из4езнала.БЕЗКРАИНО и БЛАГОДАРЯ.Телефона и е 032996814.работи до 16h.жк.тракия до бл.100,мисля 4е беше бл 98 или 99 питаите.дано ви помогна.
dani8

Мнениеот nadi_sz » 21 Яну 2009 14:19

Здравей, Дани :)
Аз имам цистит от година и не мога да се справя с него по никой от досега изпробваните начини. Изостря се всеки месец, а в началото на миналата година и по 2 пъти месечно.
Сега в момента отново съм с парене. Ужасно е!!! :cry: Направо съм на ръба на отчаянието. Не мога да водя пълноценен живот.
Искам да те попитам тази д-р Николова какъв специалист е? Уролог? В Стара Загора съм ходила при двама трима лекари, но ми изписват обичайното - Neorenal, Urostim, Urovaxom + антибиотиците, които пих всеки месец. Направо не мога да се побера в кожата си - как може никой от тях да не знае лечението на това заболяване. Все пак е хроничен цистит, а не някаква рядка болест. Последното, което ми изписаха са едни капки Noni, билков продукт.
Можеш да ми кажеш какъв тип лекарства ти изписа д-р Николова и как протече прегледът ти при нея. Питам те, понеже искам да имам някаква представа в случай, че реша да си запазя час.
Благодаря ти предварително!
nadi_sz

Мнениеот dani8 » 22 Яну 2009 16:43

Здравей,Нади.Д-р Николова е лекар-хомеопат.Прегледът и се състои в ирисодиагностика.Много добър специалист/меко казано/.Изписа ми CANTARIS I TUYA OCCIDENTALIS,като по време на криза ми каза да вземам cantaris през два часа-първият ден,5-6 пъти-вторият ден и така постепенно разреждаш приемите докато кризата отшуми.искам само да те посъветвам да не прибягваш до самолечение с хомеопатията и да не рискуваш с нея при случайни специалисти,защото може да има доста неприятни последствия.А сега си вземи от аптеката билката златна пръчица.мен поне това много ме успокояваше и пий повече вода.И само да добавя,че при мен всички изследвания бяха чисти,без бактерии.Пази областта на кръста и пикочния мехур топлички.Желая ти успех.Ако мога да помогна с нещо пиши.
dani8

Мнениеот dani8 » 22 Яну 2009 17:00

ако се чудиш какво е ирисодиагностика-прегледът е почти като при офталмолог.сядаш на столчето и ти гледат в очите със специален апарат,който много прилича,а може и да е същия като при очен лекар.това е прегледът.звучи доста измислено,но в края на краищата се казват много верни неща,и най-важното-помага на много хора,които вече са изгубили надежда да се излекуват с традиционната медицина.не,че имам нещо против нея,но последните години прилича по-скоро на бизнес,отколкото на това,на което трябва да бъде в действителност.както и да е,желая ти да се излекуваш,което всъщност е най важното.
dani8

Мнениеот Suzinka » 23 Фев 2009 23:09

здравейте. аз страдах от хроничен цистит. 3 пъти лежах в бъбречно отделение за по 1 седмица, пиех антибиотици, накрая понеже имах цистит всеки месец ми беше неудобно от колежките да си взимам болничен и ходех с абокат на работа и само ходех да ми слагат антибиотика венозно. Тогава ми писна и си казах стига вече с тези антибиотици. Дадоха ми телефона на един хомеопат, който ми изписа 3 вида хомеопатични лекарства на обща стойност 9.00лева и вече 1година и два месеца нямам проблеми. Преди това съм давала по 50-100лв за антибиотици. Даже ходих в клиниката на д-р Щерев в София да се изследвам и аз и партньора и дадох 250лв. за изследвания и още толкова за лечение и нищо. И накрая едни хомеопатични хапченца за 9лева. Моят съвет е пробвайте.
Suzinka

Следваща

Назад към Бъбречни заболявания. Цистит. Простата