ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Запушеният нос пречи на ежедневните ни дейности
Не се доверявайте на образователни мобилни приложения
Опасно ли е, ако по новия стандарт се окажете хипертоник?
Още една причина за раждане на недоносено дете

КАМЪНИ В БЪБРЕКА

Модератори: админ, консултанти

Потребителски аватар
НАНИК

КАМЪНИ В БЪБРЕКА

Мнение от НАНИК » 21 май 2008 23:09

ИМАМ 7ММ КАМЪК В ДЕСЕН БЪБРЕК. РАЗБИВАХА МЕ ПРЕДИ 1,5 ГОДИНА ВЪВ ВАРНА.ВЪЗМОЖНО ЛИ Е, СЛЕД КАТО ХОДЯ НА 6 МЕС. НА ПРЕГЛЕД ПАК ДА СЪМ ОБРАЗУВАВАЛА ИЛИ НЕ Е БИЛ ДОБРЕ РАЗБИТ??? И ИМА ЛИ ПОСЛЕДСТВИЯ ЗА САМИЯ БЪБРЕК ЧЕСТОТО РАЗБИВАНЕ? ДА ЗАПИСВАМ ЛИ ОТНОВО РАЗБИВАНЕ ИЛИ ДА ИЗЧАКАМ??

zonka
Контакти:

Re: КАМЪНИ В БЪБРЕКА

Мнение от zonka » 21 май 2008 23:29

Защо не се пробвахте да го изкарате с овден удар или билки? Аз имах много проблеми преди години, дори съм оперирана за да ми махнат камък от бъбрека, който го беше запушил, но от 7 години спрях месото и не правя оксалатни камъни, които са ми проблема. Ако знаете, какъв е вашия камък започвайте режим на хранене. На мен много ми помогна и цистенал, но в конски дози. Също всеки ден изпивам 1 1/2 л. билков чай, а има и много билкови рецепти за разбиване на камъни.

Потребителски аватар
НАНИК

Мнение от НАНИК » 22 май 2008 10:33

Благодаря Ви за съвета ,но няма ли да раздвижа камъка и да си предизвикам криза.? Това не трябва ли да го приложа,след като ме разбият начисто?

peroshinka

Мнение от peroshinka » 06 юни 2008 21:29

Съжалявам,че се намесвам така в темата,но искам да попитам дали 6мм камък е голям.Моят също е в десния бъбрек.Пих лекарства ,чайове и отвари ,но не е помръднал като размер.Лекарят не обърна особено внимание на размера,но сега като чета тук,че ще се разбива 7 мм. започвам да се чудя.Баща ми който и той си има проблеми с бъбреците ми каза,че е голям и на него са му разбивали на подобна големина.

Потребителски аватар
НАНИК

Мнение от НАНИК » 09 юни 2008 21:00

НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ! 6 ММ. НЕ Е ГОЛЯМ,ОСОБЕНО,АКО НЕ РАСТЕ.МОЖЕ ДА СЕ ИЗЧАКА ДО 18 -20ММ.ПОСЛЕ ГО ВАДЯТ ОПЕРАТИВНО.НАЙ-РАНО СЕ РАЗБИВА 7 ММ-ИНАЧЕ НЕ ГО УЛАВЯ АПАРАТА.САМОТО РАЗБИВАНЕ НЕ Е СТРАШНО,НО ПОСЛЕ ПРЕДИЗВИКВА КРИЗА ОТ КОЯТО ТРЪПКИ МЕ ПОБИВАТ.ЗАТОВА ТРЯБВА ДА СЕ НАБЛЮДАВА НА ЕХОГРАФ НА 6-10 МЕСЕЦА.

peroshinka

Мнение от peroshinka » 12 юни 2008 22:22

Благодаря за информацията :P .Наистина полезна!

Анита

Мнение от Анита » 12 авг 2008 10:50

Зачетох са и искам да попитам. Имам в десния бъбрек два камъка-6мм и 8мм. Не ми създават никакви проблеми и лекарите казват да не ги закачам. Но аз искам да ги искарам, за да не станат по-големи. Комшийката ми каза, че трябва на всяка цена да се оттърва от тях с билки, бира и диня. Някой да даде съвет. Благодаря Ви.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 12 авг 2008 16:33

При тези размери с билки и бира няма да стане. Преди да са дали някаква симптоматика няма нужда да ги "пипате". Можете да се консултирате с уролог за да прецени какви са и да получите указания какви води и храни да не употребявате за да превентирате нарастването на конкрементите.

eeemi

Мнение от eeemi » 14 авг 2008 15:34

вече писах эа същия проблем в"търся лекар",когато попаднах на таэи дискусия.смятам,че бихте ми били полеэни с отговора на някои въпроси:какви точно симптоми трябва да чакам,за да предприема мерки за разбиване на камъните?на коя снимка да вярвам-на ехографската,която показва камъни и в двата бъбрека между 6-10мм;или на рентгеновата,където няма нищо?
вече съм се насочила и към урографско изследване,с което-казват-може да се уточни какви по състав са камъните и съответно каква диете да се спазва.до момента съм пробвала какво ли не-NEORENAL,ROVATINEX,CYSTENAL...,както и билки,бира ,диня в големи количества.
понеже сте"потърпевши",следователно компетентни,моля да ме насочите към клиника и лекар за урография и съответно по-нататъшно лечение!!!
благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 авг 2008 16:16

Симптомите ще намерите тук:
http://www.puls.bg/issue/kamyni_v_bybre ... e_326.html

По принцип ехографията е по-позитивна от рентгенографията, така че ако там е видян камък, а на рентгена - не, по-скоро вярвайте на ехографията.

eeemi

Мнение от eeemi » 17 авг 2008 20:56

благодаря за линка,д-р цончев :!: и все пак не намерих отговор за урографията-да я правя ли и къде?вярно ли е,че това е единствения метод за определяне вида на камъните,когато са все още в органиэма?а болезнена ли е?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 авг 2008 12:07

Урография правят във всяка по-голяма болница където има рентген. Болезнено - не е.

eeemi

Мнение от eeemi » 21 авг 2008 21:12

благодаря за отговора!може би ще пробвам дали в местната ни болница правят урография,по-успешна от рентгенографията!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 авг 2008 22:31

Стига да има специалист.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”