ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

ПОЛИКИСТОЗА НА БЪБРЕЦИТЕ

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: ПОЛИКИСТОЗА НА БЪБРЕЦИТЕ

Мнение от д-р Цончев » 25 юли 2011 19:59

Не.

georgi8323

Ставам донор на бъбрек срещу заплащане!

Мнение от georgi8323 » 01 фев 2012 20:43

Ставам донор на бъбрек срещу заплащане!
tel0877498026
skype-georgi.georgiev8323
e-mail-georgi8323@abv.bg

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 фев 2012 16:51

Това, доколкото знам е незаконно.

rumen_z

Мнение от rumen_z » 16 юни 2012 16:29

Здравейте.
Съвсем наскоро ми откриха поликистоза на бъбреците и черния дроб. Казаха ми че е наследствено. Имах бъбречна криза и докато търсеха причините откриха това. Бих искал да попитам за диетата. Прочетох че не бива да се консумират банани, портокали и картофи, а също така и ядки, тъй като съдържат белтъчини. Що се отнася да мазнините, как стои въпросът със зехтин, олио?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 юни 2012 18:01

Диета е необходимо да се пази ако има някакво нарушение на бъбречната функция, т.е. някаква степен на бъбречна недостатъчност. В случая има ли такава?

rumen_z

Мнение от rumen_z » 16 юни 2012 20:46

Не. Благодаря за отговора.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юни 2012 17:24

Естествено състоянието трябва периодично да се проследява за да се види дали евентуално ще има някаква динамика.

rumen_z

Мнение от rumen_z » 17 юни 2012 17:43

През какъв период приблизително? На около 6 месеца?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 юни 2012 17:54

На първо време на 6 месеца е добре. Ако няма някаква динамика може и по-нарядко, но естествено нефролога ще определи тези периоди.

rumen_z

Мнение от rumen_z » 17 юни 2012 19:35

Благодаря за отговора.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юни 2012 15:30

Моля, успех!

roxi

Мнение от roxi » 01 апр 2014 09:53

Здравейте! Аз също съм во тобора на хорат с опликистозни бъбреци. От 7-годишна съм тази диагноза. При мен е генетично - дадо, чичо, татко, девте ми първи бартовчедки. Вече съм на 43 години, майка на голямо дете. Мога да успкоя всички, че не е страшно, ако сте внимателни какво поглъщате и как живеете. Това разбрах наблюдавайки начина на живот на роднините с тази диагноза преди мен... Потвърждавам писаното от dondidko, че храненето има голямо значение. След 20тата си година започнах постепенно да променям харнителните си навици, след като ми откриха и голяма двукамерна киста на яйчника. Постепенно спрях кафето, алкохола, месото, сладкото (купешкото сладко, приготвям си сама понякога с мелса и пълнодърнесто брашно). Научих се да пия между 2 и 3 литра вода дневно. Кистата на яйчника изчезна. Без операция. На бъбреците са си там, но вече толкова години не са ми създавали проблеми. Следя си редовно урея и креатенин (1 или 2 пъти годишно, както и ехограф). Другото, което разбрах, е че лекарствата вредят неимоверно много. След една несполучлива бременност и кюртаж по лекарско предписание ми изписаха курс от антибиотици, после втори курс... и като последица ми се появиха и кисти на черния дроб (дотогава нямах). Това беше и последен път, когато пих антибиотик. От тогава каквото и да ме сполети, карам с природни средства - прополис, билки, алое и пр... Така е ако ме лепне грип, така се възстанових и след херпес зостер... но никога антибиотик или нещо по-мощно от харнителни добавки с растителен произход. Въпреки, че контроните изследвания на бъбреците и черния дроб са ми в норма в момента - решила съм още да подобря начина си на хранене и да изпробвам една рецепта за кисти (всъщност, пробвах я но само четвърт доза, защото не си намерих достатъчно материал за повече) Така че не се отчайвайте, неприятна диагноза си е, но не е задължително да свършим на хемодиализа; до голяма степен зависи от нас самите :-)

Vera Popova

Мнение от Vera Popova » 07 апр 2014 13:28

roxi благодаря ти за надеждата, която ми вдъхна. Преди 15 години поставиха тази диагноза на моя съпруг. Той не предприе никакви мерки. Сега е на 43 години колкото теб и е много зле със стойност на креатинина 830! Оказа се, че и двете ми деца имат по една киста, която на този етап не може да се каже точно каква е и дали ще се развие болестта. Аз също като теб смятам, че здравословното хранене е в основата на лечението на всяко едно заболяване и в основата на доброто здраве! Надявам се, че не е прекалено късно да се спаси положението с диета. Много ми се иска да вярвам, че ще избегне хемодиализата, защото бъбреците му все още функционират, но са покрити с кисти, а има и камъни.

mari_bar

Мнение от mari_bar » 09 юли 2014 19:31

Радвам се, че вече има такъв форум.И аз имам поликистоза на бъбреци и чер.дроб и зная от 20 години, доц.Д.Димитраков. До преди 1 година нямах никакви проблеми, но започнах да вдигам креатинин -198.От 7-8 месеца започнах безбелтъчна диета(консумирам само плодове, зеленчуци и доста хляб), но наистина е много трудно, защото никой (предвид лекари) не казва какво точно може да се консумира и в какви количества, а мненията са противоречиви.
Д-р Цончев, моля помогнете ни.Посочете (избройте) точно кои храни са подходящи.
Моля посочете и добри лекари в гр.Пловдив, които да полагат усилия да ни крепят крехкото здраве, а не да ни гледат като обречени.
e-meil mari-bar@abv.bg

roxi

Мнение от roxi » 10 юли 2014 18:26

Mari, права си за това че кой днае колко не ни светват за диетата, но все пак се знае според стандартните диети по Певзнер, които учим в мед. институти, че на бъбреците вредят соленото, киселото, а черния дроб се натоварва от белтъчната храна и алкохола. А иначе аз от собствен опит съм стигнала до настоящата си диета и продължавам да си се чувствам добре, както и нормите на креатенин, урея и чернодробни ензими са си в норма, кистите не растат. Та ето кои са основните неща, които ям - плодове, зеленчуци, зърнени в изобилие. Открих за себе си храни, които като момиче дори не регистрирах за съществуващи - елда, овесени ядки, царевично брашно, булгур ... Преди като чуех зърнени си мислех за ориз и жито само. Месо почти не ям. Т.е. веднъж месечно някъде ми се случва и то риба, пилешко или телешко - в малки количества. В моята кухня почти не се пържи. Не се готви мазно. Нито солено. Сладко купувам най-много няколко пъти в годината. Когато ни се хапва нещо сладко просто приготвям такова, като ползвам пълнозърнести брашна, меласа или натурална тръстикова захар, сушенки, петмез (маджун) за послаждане, е или мед ако не се пече. Млечни продукти много обичам, но гледам да не прекалявам т.е. да не са основното в менюто ми. С яйцата също не злоупотрябавам откъм честота и количество. Алкохол не пия. Никога. Никакъв. Кафе - също. Чай - само билков, плодов или джинджифилов. Ами това е. Може би така описано звучи сложно, но всъщност не е. Даже сега за да го опиша, наложи ми се да се замисля. Иначе то си ми е вече изграден навик, спонтанно. Просто вече това са нещата, които харесва да ям. Постепенно като осъзнаех, че нещо не е добро като храна за мен и с течение на малко време мозъкът ми го изключва като храна, така и после то вече не е дразнител за вкусовите ми рецептори. Т.е. в началото решавах, че няма да ям вече нещо или пък че ще почна да ям повече нещо друго. И след недълго време то ми става навик, вътрешно присъщ и не се и замислям дори. Просто ако на една маса има сладко, солено, ядки и пр... автоматично предпочитам ядки. (Преди 17 години бих посегнала към сладкото). Освен това, внимавам много да не настивам, да не стоя на течение, да не вдигам супер тежко (но не дотолкова, че да се чувствам като инвалид, защото не съм!). И най-вече се стремя да не хабя нерви и излишни емоции за неща, за които не си струва. Стремя се да гледам светлите цветове в нещата и обстоятелствата. Честно казано, това ми се отдава по-трудно :-)

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”