ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

ПОЛИКИСТОЗА НА БЪБРЕЦИТЕ

Модератори: админ, консултанти

pepita51

Re: ПОЛИКИСТОЗА НА БЪБРЕЦИТЕ

Мнение от pepita51 » 16 фев 2015 12:09

Може ли да се създаде група от хора с поликистоза на бъбреците за обмяна на информация.
Намерих информация в японски сайт за откриване на лекарство, което забавя развитието на кистите Samsca, но то е прието само в 14 държави, една от които е САЩ.
Твърди се , че има доста негативно въздействие върху черния дроб.
Може ли някой да ми даде повече информация за лекарството и за български нефролози, които имат поглед върху този медикамент.

mari_bar

Мнение от mari_bar » 30 мар 2015 16:08

На 26.03.2015г. бях на пореден контролен преглед при нефролог в гр.Пловдив.Попитах дали има нещо вярно в публикациите, в интернет, за веществото "нарингенин" , което се съдържа в цитрусовите плодове (най-вече грейпфрут), но в отговор получих само една ехидна усмивка.След което доктора каза, че се работи върху някои лекарства за поликистоза, но разговора спря до тук.

Merelyn

Мнение от Merelyn » 13 юни 2015 11:53

Здравейте! На моето детенце миналата година му откриха кисти на бъбречетата първоначално само в десния, но вече се виждат с по-малки размери и в ляво, за съжаление. Чета и искам да споделя с вас за лекарство което са разработили в Япония. Експерименталните лекарства (веществото Толваптан Tolvaptan) е одобрено в Япония само за сега, ползва се за лекуване на адултна поликистоза има го и в германия, под марката Samska , взима се с рецепта и струва 1123 Eвро 10 хапчета опаковка, предупреждават за много странични ефекти. Това е което знам и аз. Прилага се над 18 г.
http://www.pkdcure.de/Startseite/Medizi ... fault.aspx
В този линк има винаги актуална информация за разработени нови лекарства. Дано медицината да крачи с по-гигантски крачки!

Merelyn

Мнение от Merelyn » 13 юни 2015 12:24

Европейската комисия за разрешение за пускане на пазара е издадено разрешение за JINARC (толваптан) на 05.27.2015. Съгласно изследването 3 години растежа на бъбреците обем се намалява с 50%. Преди това е имало препоръка за одобрение на Европейската агенция по лекарствата.

Jinarc се използва за намаляване на растежа киста и намаляването на бъбречната производителност.

Съгласно изследването 3-годишно растежа на бъбреците обем се намалява с 50%, а годишната загуба на бъбречната функция е била намалена с 30%.

Merelyn

Мнение от Merelyn » 13 юни 2015 12:27

Одобрява на Европейската комисия за JINARC - 05.27.2015

Европейската комисия за разрешение за пускане на пазара е издадено разрешение за JINARC (толваптан) на 05.27.2015. Съгласно изследването 3 години растежа на бъбреците обем се намалява с 50%. Преди това е имало препоръка за одобрение на Европейската агенция по лекарствата.

Толваптан е селективен V2 вазопресин рецепторен антагонист, който се предполага, че може да забави прогресията на ADPKD, чрез инхибиране на образуването и развитието на бъбречни кисти, които са характерни за болестта, а често и с болка, хипертония бъбречна недостатъчност са свързани.

"Това е голяма чест да предостави на първата терапия за ADPKD в Европа", каза Тацуо Higuchi, президент и главен изпълнителен директор на Otsuka. "Това одобрение е свидетелство за безценните усилията на изследователи и пациенти в откриването и разработването на толваптан."
Това са новостите от линка!

KLEMENS

Мнение от KLEMENS » 21 мар 2016 22:39

Здравейте! Аз съм със същото заболяване - поликистозни бъбреци. На 38 г. Моля, ако някой има повече информация за лекарството и за хора които вече го ползват, моля да пише. Видях в листовката на лекарството, че има телефон и за България.

nuset

Мнение от nuset » 28 ное 2016 19:25

Здравейте! Аз съм същото заболяване. Бях писала тук 2008 година.тогава що годе резултатите ми бяха в норма.Но ето вече сме 2016 година, а аз на 41 години, започнах с леко повишение на креатинина в момента ми е 240 надявам се поне още някоя друга годинка да изкарама така. Ако някой иска да обменим опит.съвети и ...нека ми пиши nuset@abv.bg или да си попишем в фейса Nuset Ayvaz.

nuset

Мнение от nuset » 28 ное 2016 19:37

Др. Цончев, дали е възможно да поживея още някоя друга годинка с креатинин 240, като спазвам и много строга диета.или бавно, но сигурно ще прогресира забовяването.Благодару предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 ное 2016 01:31

Естествено че ще поживеете, не е толкова висок...

nuset

Мнение от nuset » 30 ное 2016 11:33

Др.Цончев, благодаря Ви за отговора и отделеното време!

DDD777

Мнение от DDD777 » 29 мар 2017 14:04

Здравейте,
а какви медикаменти могат да се пият при настинка и грип на хора с тази диагноза?
Нещо безвредно за бъбреците и черният дроб, което да облекчи симптомите и да помогне?
Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 мар 2017 21:59

Това се определя от степента на нарушение на бъбречната функция.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”