ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кръвен тест показва дали е преборен окончателно
Пийте чай от джинджифил
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

ПОЛИКИСТОЗА НА БЪБРЕЦИТЕ

Модератори: админ, консултанти

евгения77

ПОЛИКИСТОЗА НА БЪБРЕЦИТЕ

Мнение от евгения77 » 20 мар 2008 18:40

МОЯТА ДЪЩЕРЯ Е НА 13 ГОДИНИ И МИНАЛАТА ГОДИНА И ПОСТАВИХА ТАЗИ СТРАШНА ДИАГНОЗА!ПЛОВДИВСКИЯ ДОЦ.ДОКТОР ДИМИТРАКОВ,НИ КАЗА,ЧЕ В МОМЕНТА НЯМА ЛЕЧЕНИЕ НА ЗАБОЛЯВАНЕТО И!ДВАТА И БЪБРЕКА СА ОБВИТИ В МНОЖЕСТВО КИСТИ,НАЙ-ГОЛЯМИТЕ ОТ КОИТО СА ПО 6 СМ.МОЛЯ ,КАЖЕТЕ МИ ИМА ЛИ ЛЕЧЕНИЕ,ЗАБОЛЯВАНЕТО ИЛИ ДА ЧАКАМЕ БЪБРЕЦИТЕ И ПРОСТО ДА СПРАТ ДА ФУНКЦИОНИРАТ?

Д-р.Хинкова

Re: ПОЛИКИСТОЗА НА БЪБРЕЦИТЕ

Мнение от Д-р.Хинкова » 21 мар 2008 13:22

Консултирали ли сте се в София с Доц.Анадолийска?

евгения77

Мнение от евгения77 » 22 мар 2008 21:37

не,не сме ходили.Казаха ни ,че е безполезно да ходим,заболяването нямало лечение и просто трябвало да се изчака,и ние не знаем какво!

евгения77

ПОЛИКИСТОЗА НА БЪБРЕЦИТЕ

Мнение от евгения77 » 23 мар 2008 08:43

Откриването на заболяването,беше случайно.Всъщност,заведохме дъщеря ми на лекар,защото имаше и продължава да има оток на единия крак,с разлика от 4см.на бедрото и 3см.при прасеца от другия.Правиха и снимка,доплеров апарат,не се установи диагноза!Няма запушени артерии,няма изменение в структурата на мускулите,сухожилията,костите.Някой знае ли какво е това заболяване?Докторите от многопрофилна болница"Св.Георги"-Пловдив,не знаят!Моля ,ако някой знае,да ми пише,Благодаря Ви,предварително.

nuset

Мнение от nuset » 27 мар 2008 23:49

Здравейте!
На 32 години съм и също имам поставена диагноза поликистоза на бъбреците.Разбрах го преди четири години, когато бях бременна в осмия месец.Лежала съм ВМИ-Пловдив и аз при д-р Димитраков и лекуващ д-р Тилкиян (прекрасен специалист). За съжаление :( няма лечение на това заболяване.Спазвам по препоръка на лекаря ми строга диета, ограничавам месо, сол, мазнини...всичко, което товари бъбреците. Препоръчвам от това, което съм изчела - добър сън, пиене на много вода, МНОГО ЛИМОНИ, мед, чай от шипки, спокойствие...

mbg

Мнение от mbg » 23 дек 2008 08:48

И аз съм от хората,с тази диагноза!Установиха ми я преди 30 години и все още съм пълноценен човек!Казвам го на майката,с болната дъщеричка,за да и вдъхна кураж,че въпреките тежката диагноза,няма страшно за детето ,стига добре да запомни няколко ВАЖНИ неща:1.Строг режим на хранене- да забрави солено,люто,кисело,месо и хляб,сведени до минимум.2.Винаги топло облечена ,ДА НЕ НАСТИВА- обикновеният за здравите хора-грип,е бич за болните от поликистоза.3.Спорт,разходки без екстремни натоварвания и последно,но не по важност- 3 л.вода на ден-задължително!!!Не защото лекарите казват всичко това, а от личния си опит Ви уверявам,че това е спасението.Кураж на всички,които се борят с този проблем!

цветлена

Мнение от цветлена » 26 юни 2009 00:55

здравейте аз съм на 21г и преди един ден ми отккриха бъбречна поликистоза. във всеки бъбрек има по 7–8 кисти по 20мм искам да попитам ако може някой да ми обясни моето полужение дали е напреднало и в какъв период от време се разпространяват кистите? моля ви обяснете ми много съм объркана и незнам какво става? и също така дали е възможно да се намали скороста на появата им, до някаква степен разбира се? високо кръвно нямам даже ми е все още ниско. моля ви за пояснение, Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 юни 2009 21:35

На такъв въпрос може да се отговори след неколкократно проследяване с ехограф - това се прави обикновено 2 или 3 пъти годишно. Възможно е да няма никаква динамика.

цветлена

Мнение от цветлена » 28 юни 2009 00:17

благодаря Ви много д-р Цончев!

здравка

Мнение от здравка » 24 окт 2009 23:53

На дъщеря ми й откриха поликистоза на 6 мес. възраст по случайност. В последствие се оказа, че съпругът ми е носител.
Сега дъщеря ми е на 13 год. До този момент нямаше проблеми. Но при последния преглед се установи, че вдига кръвно 140, има висок ренин, а другите й изследвания са на ред. Какво да предприемем и какви са переспективите? Предписаха й Лориста по 0.5 хапче дневно.

евгения77

Мнение от евгения77 » 21 юли 2010 13:27

сега има ново 20.преди 2 месеца откриха на дъщеря ми и стснение на лимфните пътища под таза,затова има отток на крака.кажете към кого да се обърна.вече ми омръзна да ходим по болници и да ми казват ,че не е в тяхната компетенция и как нищо не може да се направи.А вече разликата в диаметър и е от 20тина см>

dondidko

Мнение от dondidko » 30 яну 2011 02:56

zdraveite i parvo prostete che vi pisha na latinica.no tova koeto iskam da vi kaza e che mnogo xora mogat da se oblekchat.imax kisti na babrecite i snimki ot tiax predi okolo 15 godini.napravix babrechna kriza i usloznenia.doktorkata v dobrich mi kaza neshto koeto m ibeshe trudno za viarvane no vapreki vsichko go probvax.dumite i biaxa slednite:ako iskash da se izlekuvash i premaxnesh kistite spri da pushish,izpolzvash alkoxol i da upotebiavash meso za okolo 3 meseca.s mnogo zertvi go napravix.otidox na kontrolen pregled i snimki sled niakolko meseca .nikakav simptom za kisti.v prochem kistata mi goliamata beshe 30 mm.ako niakoi ne viarva az probvax ,vapreki che smiatax za glupost tova koeto mi kaza doktorkata.gandia_enlucidos@yahoo.es
daniel

tedi_petrova

Мнение от tedi_petrova » 22 юли 2011 01:19

Здравей dondidko,
това което прочетох в твоя пост направо ме порази. Много се надявам да се получи и при мен. Моята поликистоза е установена преди около 10 години. Най - голямата киста към момента е около 60 мм. Моля те, кажи коя е лекарката в Добрич, някакви координати също ще са полезни. Незнам имейла, който си оставил дали е твой, но ще ти пусна там едно писмо. Дано не съм закъсняла, но в мрежата информацията за това заболяване е много оскъда и на мен ми остава да се доверявам на 2-3 лекарски мнения, които не се различават особено.
Пожелавам здраве на всички ни!
Ако някои иска да обменим опит относно поликистозата нека ми пише: teodora_petrova_@abv.bg

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 22 юли 2011 17:08

Моля, пишете на кирилица!!

tedi_petrova

Мнение от tedi_petrova » 23 юли 2011 03:04

д-р Цончев, според вас възможно ли е това което пише в по-предния пост - кистите в бъбреците да "изчезнат" само с отказване от цигари, алкохол и месо. Благодаря

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”