ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Необходимо е при всички жени със СПЯ да се провежда ОГТТ.
5 съвета за предпазване на устните и зъбите през горещите летн...
На какво още да разчитаме, освен опъната кожа?

Вредно ли е пълното въздържание от семеизхвърляне на простата боледувала от простатит?

Модератори: админ, консултанти

Васил123

Вредно ли е пълното въздържание от семеизхвърляне на простата боледувала от простатит?

Мнение от Васил123 » 16 май 2018 00:42

Интересува ме дали пълното въздържание, с месеци и дори години би било вредно за простатата, когато имам простатит. Дали въздържанието би възпалило отново простата? От над 10 години се лекувам, като секс съм правил само 2 пъти и то с презерватив. Как е възможно да се заразя с трихомони и в последствие с гарднерела, ешерихия коли. Стерилен за определен период и после пак. Наскоро след около 2-3 години затишие пак ми откриха трихомони. Правили са ми орална любов няколко пъти, но само толкова. Благодаря за отговора предварително!

Васил123

Re: Вредно ли е пълното въздържание от семеизхвърляне на простата боледувала от простатит?

Мнение от Васил123 » 16 май 2018 00:44

Забравих да добавя, че дълго време се въздържам (с месеци и години) и въпреки това много рядко през няколко месеца ми се случва да имам нощни полюции.

д-р Р. Иванова

Re: Вредно ли е пълното въздържание от семеизхвърляне на простата боледувала от простатит?

Мнение от д-р Р. Иванова » 16 май 2018 14:23

По отношение на въздържанието не мога да дам точен отговор. За инфекцията с Trichomonas има възможност за заразяване по битов път - чрез замърсени общи кърви, вани. Но този механизъм е по-чест при жените. Имунитетът след преболедуване не се изработва и съответно при наличие на податливост може отново да се заразите. Някои полово-предавани инфекции могат да се предават и при орални сексуални практики.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”