ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

простатит, цистит или нещо друго

Модератори: админ, консултанти

RoyOrbison

простатит, цистит или нещо друго

Мнение от RoyOrbison » 13 окт 2017 12:26

Здравейте, малко съм в неудобна позиция, в чужбина съм и не мога да обясня добре на докторите какво се случва. Мъж на 28 години съм, преди 2 седмици бях настинал с гърло и висока температура. Справих се с нея, но преди 3 дни започнаха едни болки стрелкащи от вътре към целия пикочен канал. Така цял ден. Болката притъпя и след това започна едно парене при уриниране и леко затруднено уриниране. Вечерта ме хвана и стомаха от ляво, сякаш в менгеме ме стисна за 2 3 часа. Пих боскулизин и един нурофен, затоплих го с една бутилка вода и отмина болката. Чести позиви, но няма никой. Чувствам се сякаш напъвам мехура, но не е така. Сякаш има някакви камъчета или песъчинки дето се опитват да излязат ли, не знам, и сякаш е леко стеснен отвора. И друг път е било така но отшумява. Явно съм настинал зверската. Както и да е, отидох до аптеката взех си уринал и полски хвощ - чай. пия ги, малко по-добре съм. Ходих на медицински преглед за работа и там криво ляво им обясних за какво иде реч. Взеха урина пуснаха някакъв тест там вътре и казаха, че имам възпаление на мехура... предписаха ми бисептол. 2 пъти сутрин и вечер за 5 дни. То хубаво, но забравих да им кажа, че съм носител на бета таласемия минор. При нея знам, че не трябва да се пие бисептол ми беше казвала една лекарка. Въпросът ми е - ще ми свършат ли работа уринала и хвоща и защо не трябва да пия бисептол. Опасно ли е? Така като имам и токсоплазмоза и тоя бисептол би ми свършил чудесна работа и за двете неща. Но казват, че не трябва да пия .. малко разяснение ще ми е от полза. Благодаря.
... всъщност ... Знаете ли кой е най-добрия коледен подарък за приятел хипохондрик?
ще ви кажа.. медицинска карта с безплатни прегледи за 1 годиинааа...
хахахахаххаа сещингс?

д-р Цончев

Re: простатит, цистит или нещо друго

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2017 20:30

Вероятно се касае за тривиален уретрит и това което взимате ще е достатъчно.

RoyOrbison

Re: простатит, цистит или нещо друго

Мнение от RoyOrbison » 20 окт 2017 08:45

Благодаря Ви д-р Цончев, май точно това излезе. По-добре съм а съм на привършване на чая и таблетките. Даже бих казал, че вече съм в идеално здраве.
... всъщност ... Знаете ли кой е най-добрия коледен подарък за приятел хипохондрик?
ще ви кажа.. медицинска карта с безплатни прегледи за 1 годиинааа...
хахахахаххаа сещингс?

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”