ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Парене, затруднено уриниране, постоянно чувство че ти се уринира

Модератори: админ, консултанти

Тодор93

Парене, затруднено уриниране, постоянно чувство че ти се уринира

Мнение от Тодор93 » 25 авг 2017 14:26

Здравейте, мъж на 21 години съм и ще започна с това, че от много време не съм уринирал напълно нормално, а винаги след като съм уринирал( с нормална струя и без мътна урина) ми е било нужно да се напъна няколко пъти за да изкарам всичката урина и доста пъти винаги е оставало малко. Но никога не ми е пречело и не ми е създавало голям дискомфорт и не съм търсил решение. Проблемът е че наскоро се появиха напълно различни проблеми и те се изразяват в това че винаги след уриниране имам чувството, че отново ми се ходи до тоалетна а скорошните дни това чувство е постоянно(освен чувство за уриниране има и лек дискомфорт), другият проблем е че след кято уринирам и усещам че ми се уринира не мога да изкарам нищо, но изчакам ли 10-15 мин вече мога, след това се повтаря същото. Около 3 дни проблема вече е нетърпим, от постоянно чувство за уриниране не мога да спя, да излизам, нищо. Въпреки това чувство че ми се уринира никога не бях изпитвал парене до днес, уринирах, отново напъване за да изкарам всичко(наскоро е нужно много повече да се мъча за да изкарам всичко), след това отново чувството че ми се уринира, отново мъчене да изкарам, повтори се още един път и тъй като така и не можех да изкарам всичко започна силно парене което отмина за около 20 минути. Парене през целия живот ми се е случвало около 5 пъти ако уринирам след полов акт или мастурбиране, а полов акт не съм имал от около 1-2 месеца. Според вас какви са възможните заболявания, към уролог ли да се обърна директно?

д-р Цончев

Re: Парене, затруднено уриниране, постоянно чувство че ти се уринира

Мнение от д-р Цончев » 28 авг 2017 17:32

Към уролог, да. Добре е също да се пусне стерилна урина, общо изследване на урина и уретрален секрет.

June2017

Мнение от June2017 » 28 авг 2017 18:08

Имал съм подобно усещане и аз точно на 21-22г. Посетих уролог и ми изследваха струя, оказа се нещо като стеснени пикочни пътища. Известно време пиех едно лекарство, което ги разширява. После спрях и просто започнах да уринирам по-често и да приемам повече течности. Другия вариант ми бе лазерна операция, но двама добри уролози ме посъветваха да не си я правя на ранна възраст, тъй като имало някакъв шанс да загубиш "плодовитостта" си, така да кажем, макар и абсолютно минимален. И от лекарството го има същия ефект - спермата преминава към пикочния мехур, но със спирането му това отминава. Това беше при мен и го давам само за пример.
Сега понякога уринирам по-често, друг път нормално. Понякога струята е слаба, друг път е силна. Да ти го давам като съвет: колкото повече го мислиш по-зле става.

anikolov

Мнение от anikolov » 30 авг 2017 21:02

June2017, нямаш ли чувство за недоизпикаване и остатъчна урина? Стеснение на канала ли имаш или на шийката на мехура. При нейното цепене може да стане ретроградна еякулация, поне така знам. Влияе ли ти това на времето за свършване?

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”