ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Хидроневроза и камък в уретера

Модератори: админ, консултанти

severrina

Хидроневроза и камък в уретера

Мнение от severrina » 21 юни 2017 11:40

Здравейте. Преди 15дена получих болки в десния бъбрек и отидох и на уролог и нефролог. Диагнозата беше хидронефроза 2степен и камък в уретера. Изписаха ми лекарства но за седмица направих три кризи и урология ме сложи на литротиптер и ми каза да отида понеделник на преглед.Като отидох Доктора реши че щом имам още хидроневроза и не съм уринирам нищо значи камъка не е разбит и сега ме праща понеделник в урологията за операция през пикочния мехур за което нищо незнам и много ме е страх от упойката. Малко съм паника.въпроса мие да си направя ли рентгенова снимка за камъка тъй като не се вижда на ехограф и каква е тази операция. Нефролог а каза да си направя цветна снимка но аз съм алергична към контраста.Моля ви за отговор

д-р Цончев

Re: Хидроневроза и камък в уретера

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 16:46

Направете си тест за алергия и преди да се сложи контраста да се направи противоалергична подготовка.

severrina

Мнение от severrina » 30 юни 2017 18:31

Здравейте.камъка в уретера го разбиха с литротиптер на 12.06 и всичко беше нормално даже не усетих кога ги изкарах.вчера ме накараха да направя рентгенова снимка бум и пише че няма нищо.чак вторник ще се видя с уролог.Но проблемът почна вчера силни болки около пъпа втвърдяване на корема подуване и много силно стягане около пъпа.днес бях при джипито и тъй като имам хроничен атрофичен гастрит и колит доказани с фгс мислех че болката е от тях.но тя смята че било често срещано след литротипсия да получа инфекция и ми изписа зинат.възможно ли е такава инфекция след толкова време от разбиването.ако е пак гастрит антибиотик ще ме съсипе и затова ме е страх да го пия.какъв лекар да търся?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 юли 2017 14:30

Уролога тук трябва да даде мнение. Температура имате ли?

severrina

Мнение от severrina » 04 юли 2017 10:50

Да докторе имам температура 38

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2017 20:16

Трябва да се вземе антибиотик, но пак казвам - уролога да знае и той да предпише.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”