ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

streptococcus aureus в урената

Модератори: админ, консултанти

Stefka78

streptococcus aureus в урената

Мнение от Stefka78 » 29 май 2017 09:40

Здравейте! Имам нужда от съвет, ще бъда благодарна ако ми го дадете.
Преди 1 седмица бях на профилактичен преглед при гинеколог, който ми каза, че имам цистит. В миналото се е случвало да страдам от цистит, пускала съм стерилна урина и винаги причинителя е бил escherichia coli. Тогава съм се лекувала с антибиотик или различните продукти с червена боровинка. Сега обаче нямах никакви оплаквания. Гинекологът ми назначи стерилна урина и резултата беше staphylococcus aureus 10 на 4 степен. Назначи ми антибиотик по антибиограмата - зинат за 10 дни, някакъв билков продукт с червена боровинка и имуностимулант, След приключването на антибиотика трябва отново да пусна стерилна урина. Има обаче някой неща, които ме притесняват и за които бих искала да Ви попитам. Колко време след спирането на антибиотика трябва да пусна урината? Трябва ли / ако резултата е отрицателен/ за в бъдеще да пускам контролни изследвания, защото този път този цистит е напълно асимптомен и ако не бях попаднала на добър гинеколог нямаше да разбера, че имам проблем ? Прочетах в интернет, че тази бактерия може да порази много органи и доведе до тежки инфекции като сепсис и ендокардит ако попадне в кръвта? Как да разбера дали е стигнала до кръвта? Изобщо какво трябва да е поведението ми, дори и ако след антибиотика се окаже, че урината е чиста? ........и как съм могла да се "сдобия" с тази бактерия ?

Forum admin

Re: streptococcus aureus в урената

Мнение от Forum admin » 29 май 2017 10:18

Здравейте,
Как така имате асимптомна бактериурия, а Вашия гинеколог преди да е пуснал стерилна урина ви е диагностицирал с цистит? На прегледа какво си говорихте, какво Ви пита и какво му отговаряхте, както и какъв преглед е извършил за да го установи?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Stefka78

Мнение от Stefka78 » 29 май 2017 11:54

Здравейте! При преглед с трансвагинален ехограф, каза че имам цистит / поясни, че си личи по лигавицата/ и ми назначи изследване на стерилна урина, която показа наличие на тези streptococcus aureus 10/4. Много се притесних, защото веднага се "допитах" до интернет и разбрах, че тази бактерия е много опасна. Така заваляха хиляди въпроси, на които търся отговор. Добре познавам симптомите на цистита, защото 2-3 годишно ми се случва, но когато съм пускала изледване на стерилна урина, причинителя ако е имало такъв е бил e.coli. Казвам ако е имало такъв, защото и при симптоми на цистит урината понякога е била чиста. Този път нямам НИКАКВИ симптоми.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 29 май 2017 16:14

Често пробата се замърсява.
Лично аз Ви съветвам да поискате второ мнение от гинеколог или най-добре уролог.
Успокойте се. Ако не сте почнали този силен антибиотик, потърсете второ мнение и още един преглед с ехограф. Микробното число е на границата. Ако трябва направете втора микробиология на стерилна урина.

Stefka78

Мнение от Stefka78 » 29 май 2017 16:29

Благодаря Ви за отговора! ....но вече трети ден пия Зинат. Може би ако по-рано бях писала тук, щях да повторя изследването преди да го започна, но тогава не се замислих, защото много се изплаших от "сепсис" и "ендокардит"/ цитирам от интернет, като едни от възможните поражения на тази бактерия/. Сега въпросът, който стои пред мен е какво правя след като приключа антибиотика - колко време да изчакам преди да пусна отново урина? Ако резултат този път е отрицателен - трябва ли в бъдеще да го повтарям? Плаши ме мисълта, че нещо безсимптомно е възможно да си "вилнее" в организма ми, а аз да не разбера.....не знам как да постъпя, не знам на кого да се доверя..

Forum admin

Мнение от Forum admin » 29 май 2017 17:49

А бактерията стафилококус ауреус ли е или стрепкокок?

Stefka78

Мнение от Stefka78 » 29 май 2017 19:19

.......извинявам се , грешно съм го задала в заглавието на темата- стафилококус ауреус 10/4

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”