ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Комбинация за бързо топене на мазнини по тялото
Освен мозъка билката поддържа и хормоналния баланс
Зачеването на момиче наистина е майсторлък

Мъките по лечение на Е-коли и Цистит

Модератори: админ, консултанти

Aida.2101

Мъките по лечение на Е-коли и Цистит

Мнение от Aida.2101 » 20 апр 2017 11:45

Здравейте, от 2 месеца ме мъчи цистит
Първоначално на сляпо ми беше изписано лечение с Неолицин, след това с Ципрофлаксицин и Уринал ,но без никакъв ефект. Пуснах си стерилна урина и се оказа че имам бактерията Е-коли и ми изписаха Аугументин, но и от него ефекта беше нулев.
Сега пия Панцеф вече 7 ден, чай от червена боровинка, мечо грозде и червена боровинка на хапчета и ми се струва че и това лечение няма да даде ефект.
От скоро започна и сърбеж и болка като от протрито по влагалището за който ми беше изписан Нестатин.
Струва ми се, че всичките ми мъки започнаха след използване на лубрикант.
Та имам следните въпроси.
Трябва ли да не правя секс докато симптомите ми намалеят, възможно ли е симптомитв да се изострят след секс?
Трябва ли да пия билки и много вода доакто взимам антибиотици?
Нека ако някой се е слбъсквал с подобен проблем да сподели, как се е излекувал.
Благодаря предварително :)

д-р Цончев

Re: Мъките по лечение на Е-коли и Цистит

Мнение от д-р Цончев » 20 апр 2017 20:08

Възможно е след секс оплакванията ви да се усилят.
Пийте вода колкото ви се пие, организмът трябва да е достатъчно оводнен, т.е. не се ограничавайте. С билките - не виждам проблем да си пиете и тях.

Gabz

Re: Мъките по лечение на Е-коли и Цистит

Мнение от Gabz » 27 май 2017 21:34

Мила, Аида,

До преди 2 години се мъчих с 3 годишен хроничен цистит. Изпих много лекарства - антибиотици, билкови хапчета и билкови отвари. Носиха ми лекарства от чужбина дори. Въртях се в един порочен кръд, защото от всички АБ имунитета ми беше сринат тотално. Един лекар ми обърна внимание, че трябва да приемам и витамини А и Е. Бях отчаяна, изкарвала съм нощите дори в тоалетната.
Бях чела много в интернет за растението алое вера. Тогава се поинтересувах и коя фирма го произвежда по най-чистия начин и ще мога да го пия без прекъсване, тъй като ми трябваше сериозна профилактика.
При последната ми криза преди 2 години си взех това алое с червена боровинка.Тъй като бях с криза 1 бутилка я изпих за 1 ден, ударно, защото при проблеми в остра фаза алоето се пие по много, ако е без кората обаче. После си отидох на лекар с изследванията - поредния антибиотик. Изпих си го и продължих да пия алоето за профилактика и резултата е на лице. Добавих си и вит. А и Е, както писах. Опаковката на витамините е за 100 дни, така че е достатъчна за профилактика. Алоето ми стига за 1 месец за профилактика. Страничните ефекти бяха - по-добро здраве, по-малко боледувания, косата ми порасна повече.
Дано съм била полезна на теб и на следващите, които ще четат тази тема. Който не е имал цистит, той не знае колко е гадно!
Последна промяна от Forum admin на 28 май 2017 10:52, променено общо 1 път.
Причина: Моля, не рекламирайте бизнеса си в нашия сайт!

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”