ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Проблеми с покочния тракт

Модератори: админ, консултанти

Faust

Проблеми с покочния тракт

Мнение от Faust » 14 фев 2017 23:49

Здравейте, на 20, мъж съм. С наднормено тегло. От няколко седмици имам малко проблеми свързане с пикаеното. Първо забелязах често като се изпикая, след това няколко капки остават(не се изпразват напълно като чели) и после трябва да ги бърша. Забелязах също, че те имат по силна и неприятна миризма от нормалната урина и като субстанция са горе долу воднисти като урина, но може би малко по рядки. От време на време има някакво съвсем леко парене, но аз и преди съм го имал през годините тук таме без да го мисля много. Дразнене има върху самата главичка и за това си мислих хигиената може би, но проблемите продължиха известно време, като от време на време спираха за по няколко дена. Примерно 1 седмица ги има, 2 дена изведнъж доста добре, мислих си че е минало и после пак почна(тва два пъти се случи май, в продължение на около 3-4 седмици). Което не мога да разбера... Друг проблем е че имам малко раздразнения при пикочния проход(уретера?) има леко щипещо раздразнение. Не е силна болка, но пък примерно при еякулация се появава докато само, все едно като минава нещо през канала и го раздразня(въпреки че при уриниране го няма тоя проблем). Не съм сексуално активен така, че STDтата ги изключвам. Какъв може да е проблема? Тея дни най-вероятно ще посетя доктора, но бих искал да знам какво да очаквам.

д-р Цончев

Re: Проблеми с покочния тракт

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2017 22:01

Пуснете:
1. Сутрешна урина за общо изследване
2. Стерилна урина за микробиорогия
3. Посявка на уретрален секрет.

Друг вариант - посетете уролог, да погледне уретрален секрет, и като цяло ситуацията.

Faust

Мнение от Faust » 17 фев 2017 22:53

Другата седмица съм на доктор и ще го питам да ме пренасочи към къде мога да ги пусна тея тестове. Като цяло някаква идея от какво идват тези симптоми имате ли вие?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 фев 2017 23:04

Тия изследвания можете свободно да ги направите въвв всяка 1 лаборатория, не струва много. В общи линии това ще е полезно за да се види има или няма някакво възпаление на урогениталния тракт - от типа уретрит ми е най-подозрително...

Faust

Мнение от Faust » 17 фев 2017 23:13

Аз не съм в България, обаче и трябва да мина от доктор за да стигна това. Само едно нещо намирам странно - последните дни симптомите доста се облекчиха. Раздразнението намаля значително, повечето пъти като пикая няма парене. От време на време(имам предвид 1-2 пъти на ден) за около няколко секунди усещам някакво леко раздразнение в тестиса(много слаба болка), ама тва имам чувството че може да е нещо несвързано, но все пак да го спомена.
Иначе нормално ли е така да изчезват симптомите от време на време?

Faust

Мнение от Faust » 19 фев 2017 16:18

Заради този дискомфорт в тестисите, дето се появява от време на време, реши да направя малко разследване да търся нещо, което не е както трябва. И в левия тестис, горе до епидидима, забелязах малка грубост, колкото оризово зрънце, или като малка пъпка. Свързано е към тестиса. Чудя се възможно ли е от това да е проблема с болката в тестисите? Тея дни също имам дискомфорт в слабините като цяло, въпреки че това го имах и преди с проблемити с уретера и тн. Честно казано до сега не съм търсил за нещо такова в тестисите и нямам и представа дали е там от скоро или винаги си е било там, та се чудя възможно ли е всички проблеми да са от това? Малко ме притеснява да не е някакъв тумор.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 фев 2017 21:40

Такива оплаквания често преминават спонтанно, дори и да се касае за някаква лека инфекция организмът е способен сам да се пребори с нея.

Faust

Мнение от Faust » 09 мар 2017 21:44

Здрасти, направих си изследвания преди няколко седмици където ми взеха урина и провериха за нещо нередно, но казаха че всичко е ок. Като цяло повечето неща отминаха, само остава това дето като пикая, малко остава винаги и изтича след няколко секунди. Единствено забелязах, че има по силна миризма като чели от нормалната урина но е по воднисто. Другите симптоми - паренето и болката почти не се появяват(доста рядко - 1-2 на седмица).
Някаква идея? Защо като чели не се изправа изцяло уретрата?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 мар 2017 16:01

На колко години сте?

Faust

Мнение от Faust » 15 мар 2017 14:19

На 20 съм. С наднормено тегло. Като цяло всички други симптоми дето имах в оригиналния ми пост ги няма вече. Само това е странното, което ми остава 1 капка(съвсем малко) след уриниране, но мисля че това не е особено ненормално? Единствено ме притесняваше малко миризмата. Има ли нужда да се притеснявам при положение че другите симптоми(парене, болка..) изчезнаха?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 мар 2017 22:06

Това с капката е нормално, винаги остава, даже има и виц по въпроса...
Миривмата на урината е в зависимост от диетата и приема на течности. Пийте повече вода, избягвайте алкохол.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”