ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Странни симптоми?

Модератори: админ, консултанти

Devolution

Странни симптоми?

Мнение от Devolution » 03 фев 2017 03:55

Здравейте, на 21 години съм, момиче. Не знам дали точно това е за тук, но след като дълго рових из форума, открих и не открих симптоми на моите, реших да отворя нова тема, за да мога да разбера дали някой е изпитвал това също или не. Ще се постарая да не е много дълго, но да не избегна това, което е важно. Проблема, така да го нарека, започна от преди 3 години. Болки в кръста си имах отдавна, но знаех, че са от пренатоварване. Имах цистит за цял месец, лекувайки го с различни лекарства. Болката мина и всичко спря. Година след това започнах работа на място, където в т. нар. ми офис имаше хладилна камера, от там мисля, че прецаках бъбреците си и кръста жестоко. Един ден, докато правех ревизия на обекта в който бях, силна болка премина през кръста ми и не ми позволяваше нито да се наведа, нито да вдигна неща от пода. Болката ми извираше от десния крак, от възглавничката на ходилото, все едно всеки път когато стъпвам е на пирон, нагоре чак до кръста ми. Не можех да стъпвам и да ходя нормално, всеки път съпроводено от болка, ходих на лекар и ми казаха, че имам дискова херния или подобие на това, тъпкаха ме с лекарства и не помагаше, и накрая ми направиха снимка и се оказа, че имам изкривяване на гръбначния стълб, което е довело до тази болка. Болките също отшумяха, само където дълго време ме беше страх да вървя бързо или дълго време, защото крака ми се сковаваше. Сега, преди 5 месеца започнах работа в Англия, а тук времето си е студеничко, обличам се и се пазя. Започнах с тежка работа и когато се прибирах вкъщи не мога нито да стана, нито да седна, ужасна болка откъм кръста. Преместих се на друг отдел, който също е свързан с тежко, но не толкова. Командирите решиха да ме допрецакат като ме местят от средно тежко на много тежко, нищо че ги предупредих, че не мога да вдигам много тежко. Стигна се до това, че един ден бях на работа и в един момент усетих силна болка в кръста, нито напред, нито назад, не ми тежеше на ръцете, а на кръста (което попринцип ми тежи и на двете), пак съпроводено от същата болка в крака и изтръпване на целия гръб, когато си изпъна ръцете нагоре. Тогава бях и с цистит, същата болка и парене долу. Дадох си почивка, през която болката ту се стремеше нагоре по гръбначния ми стълб, ту надолу към кръста, докато организма ми не знае дали ми се ходи или не на тоалетна. Лекувах се с Ципрофлоксацин, който ми помогна да стъпя пак на крака. Имах няколко пъти тази болка отново. Сега, днес, отидох на работа, и студена пот мина през цялото ми тяло. Имам цистит от почти седмица, нямам лекарства и пия много течности. Различното сега е, че симптомите не са толкова близки като предишния ми цистит преди 3 години. Сега ме боли ужасно корема, когато се изходя на тоалетна, ходя нормално, съпроводено с болка накрая, изчаквам 1 минута и се изхождам втори път с няколко капки и още повече болка. Работата ми изисква да стоя права 8 часа, което след като се изходя ме боли ужасно да седя права, а като поотмине малко време усещам гъделичкане и болка. Дохожда ми се веднага след като съм излязла от тоалетната. Урината ми е почти безцветна, което ми е странно, тъй като цял живот ми е била нормално жълта. Болката с корема се върти ту към дясната ми страна, ту изцяло. И в момента съм с болки в кръста и гръбнака, и болката в крака си се появява доста често. На почивката седнах и като станах не можех да стъпя, цялата ми дясна поволина на тялото ми беше парализирана от болка. Нося колан за кръст, но от скоро не усещам много да ми помага. И като споменавах 'кръст' не съм много сигурна кръст ли е или бъбрек, тъй като се е случвало да ме боли само ляво или само дясно, по-високо от нормалната болка за кръст. Не съм се съветвала с лекари тук в Англия, тъй като е трудно да ги намеря и да съм на работа едновременно, затова се обръщам тук, ако някой може да ми даде съвет към какъв специалист трябва да се обърна. Извинявам се на всеки, на който се е наложило да прочете всичко това, но и благодаря на всеки, който напише нещо.

puls100

Re: Странни симптоми?

Мнение от puls100 » 03 фев 2017 17:23

На мен ми се струва, че цялата работа идва от гръбначното изкривяване. Възможно е да се поддтискат нерви, което да причинява цялата тази симптоматика.
Специално пикочно-мехурните проблеми е напълно възможно да са провокирани от това. Възможно е да се образуват чести инфекции в мехура в следствие на нарушен неврогенен фактор, идващ изначално от проблема с гръбначният стълб. Тези инфекции могат да са и в следствие на неправилна или по-скоро "неконтролируемо" функциониране както на самият мехур (неговите стени), така и от функцията на мехурната шийка.

Не съм доктор или специалист, но наистина си мисля, че основният ти проблем е в това.
При първа възможност на уролог - да направят снимки и ехо, за да се изключи всичко идващо директно от пикочната система - инфекция на бъбреци или камичета и пясък.
До тогава тъпчене със цистон и червена боровинка и пикочогонни и успокоителни чайове. Ако има проблем, неврогенен, е напълно възможно да не усещаш кога да уринираш и най-важното - колко, за това и инфекциите са по чести. Така че задължително профилактика за цистит, за да не тръгне инфекция към бъбреците. Не антибиотици (те се дават само от запознал се специалист), а билки и чайове.

После няма как, трябва да се отиде на невролог, хирург ли неврохирург, там който се занимава с гръбначни проблеми. Това е важно, защото и самото неспецифично състояние на гръбнака и работата ти в момента вероятно засилват симптомите с напредването на възрастта и натоварването.

Therapy Man

Мнение от Therapy Man » 03 фев 2017 20:05

Типична симптоматика на Дископатия , особено след вдидане на тежести , съпроводена лумбо-сакрален радикулит. Отделно има и дизурична симптоматика , вероятно свързана с пикочния мехур , за което е необходимо най-малкото да се направи изследване на сутрешна урина - албумин и седимет. Уместно е да се направи и посявка на урина с антибиограма.

Devolution

Мнение от Devolution » 05 фев 2017 07:36

Болката от цистита започна да изчезва, лекувам се отново с Ципрофлоксацин, но от два дни насам врата ми започна да се схваща ужасно, докато вървя ако сложа ръка на врата си, усещам болка от врата до краката по гръбначния стълб, крайниците ми започнаха да изтръпват, дори да не съм легнала на криво в следствие да затискам някой нерв. Лежа почти през цялото време, а като стана ми е схванат гърба и корема. Трябва и да работя, а то е свързано с 8 часа на крак, с вдигане и клякане с не толкова тежко (10-15кг), до 30 пъти на ден. Дано не е толкова лошо, колкото го усещам чрез болка.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”