ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Водата

Модератори: админ, консултанти

az_ivan10

Водата

Мнение от az_ivan10 » 20 яну 2017 00:00

Здравейте. Какво е оптималното общо количество течности, които трябва да бъдат приемани за денонощие (чай, кафе, безалкохолни, сокове и др.)? Също така колко трябва да бъде отделно приетата вода (в чиста форма) за денонощие, за да не се пренатоварват бъбреците, а да се стимулира тяхната дейност и като цяло на организма. Имам усещането, че непрекъснато се дискутира по този проблем с приетите вода и отделно други течности...
Някои причисляват кафето, чайовете, соковете (фреш), дори бирата, супите... към приетото количество вода, от което се нуждае организма. Чувал съм, че нормалното количество вода, което трябва да се приема за денонощие е между 1,800-2,000 л. Отделно другите - чай, безалкохолни...
Аз не спортувам, тежа 80 кг. :shock:
Благодаря.

д-р Георгиева

Re: Водата

Мнение от д-р Георгиева » 20 яну 2017 12:40

Здравейте!
Оптималното количество течности (в това число всички изброени от Вас по-горе), което трябва да се приема дневно е около 40мл/кг тегло. Това разбира се зависи от здравословното Ви състояние, физическото Ви натоварване, климатичните условия и други фактори.

az_ivan10

Re: Водата

Мнение от az_ivan10 » 22 яну 2017 15:20

Благодаря Ви за отговора, д-р Георгиева!
А какво Ви е мнението за приемането на чай от коприва? Приемам го с профилактична цел вече около 3 месеца (макар и с прекъсвания). И мога да кажа, че ми се отразява ободряващо. :shock:

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”