ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Епидидимит ли е какво е ?

Модератори: админ, консултанти

Deyan Petkov

Епидидимит ли е какво е ?

Мнение от Deyan Petkov » 20 окт 2016 18:15

Такаа моля темата да бъде прочетена коментирна от някой лекар. Значи преди 20 дена мастурбирах по дълго, някъде към 1 час и точно преди еякулация аз си отпуснах мускулите за да не свърша, т.е. да поутихне възбудата и да продължа с играта. Не съм знаел, че с това начинание може да си навредя. На следващия ден получих дискомфорт и подуване в левия епидидим. След още няколко дена отидох на уролог и рой ми каза, че е подут наистина и пусна микробиология. Излезе чисто и сперма и кръв и урина. Няма бактериална инфекция. Той не каза, че има епидидимит и ми предписа само противовъзпалителни афламил за 10 дена. Емии не минава да ви кажа. Нямам болки при еякулация или уриниране. Малко ме болеше 3-4 дена кръста от двете страни. В тестиса по-скоро пари и епидидима е двойно по-голям от десния.Възможно ли е някакъв рефлукс на сперма, която да възпали епидидима? Като си взимам горещи бани и се отпусне скротума от страни и от долу на левия тестис изглежда като набръчкани черва и като че ли само опашката на епидидима е отекла. Продължавам да обикалям доктори. Някой доктор да се изкаже ? Благодаря. Някой да е имал подобен проблем ? Антибиотици помагат ли ако няма инфекция ? Много съм притеснен!!!

д-р Цончев

Re: Епидидимит ли е какво е ?

Мнение от д-р Цончев » 24 окт 2016 21:45

Зачервяване, температура има ли?

Deyan Petkov

Мнение от Deyan Petkov » 26 окт 2016 08:55

Няма промяна в цвета на скротума. Температура също няма. Само когато е отпуснат скротума се вижда много удебелено под и зад тестиса. Като черва е подуто. Не ми се гади и трески няма. Има болки в ниския гръб.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 окт 2016 22:01

Това, че няма болка и температура едобре, значи няма инфекция, но трябва да се уточни този епидидим. Ехография правена ли е на тестисите?

Deyan Petkov

Мнение от Deyan Petkov » 27 окт 2016 07:19

Благодаря ви д-р Цончев за отговора. Болка има от врвме на време и тя е една лека тъп. По-скоро притеснителна, напомняща за себе си, като дискомфорт.Ехография на тестисите е правена около 10ина пъти за изминалата година, като болките в левия тестис бяха в последните 3 ехографии. Когато скротума е отпуснат има една голяма синя вена, която се вижда вертикално слизаща до долния му край. Да не би пяък да е варикоцеле, защото всеки път на преглед торбичката не е отпусната на макс и не знам дали са ме гледали на доплер. Това опция на ехографа ли е ? Следващия път кто ида ще го накарам да провери за варикоцеле... Вчера още една амикробиология и уретрален секрет излязоха чисти. Възможно ли е ор често мастурбирне д си докараш варикоцеле ? Благодаря

Deyan Petkov

Мнение от Deyan Petkov » 27 окт 2016 14:24

Искам да добавя, че преди 10 месеца съм оперирн от ингвинална херния с платно. Операцията беше отворена. Възможно ли е 10 месеца д нямам проблем и сега тука от 1 месец по- активно мастурбиране ( защото бяхме с жената в различни смени и не можехме да се засечем изобщо) да съм гоо повредил тоя епидидим.. Доплера ще покаже ли информация за варикоцеле и простатит ? Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 31 окт 2016 19:55

От мастурбиране нищо страшно не може да стане, освен човек да се самонарани и да си причини оток на пениса. Да не е е от операцията някаква остатъчна болка, хирургът правил ли ви е контролен преглед?

Deyan Petkov

Мнение от Deyan Petkov » 01 ное 2016 21:41

Да гледа ме след операцията 2 месеца. Всичко беше наред. Днес бях на друг уролог и той ми каза с усмивка на уста, че това е често срещано при младите момчета от много ръчни стимулации. Заради по- дългото тормозене на малките приятелчета ( тъй като за 1 час щях да еякулирам 3-4 пъти но спирах и не го правих) един вид съм изтормозил епидидима. Нещо като епидидимит от травма,тъй като 2 микробиологии са чисти. Нарече го ерогенен епидидимит. Утре съм на някакъв супер ехограф да се гледат каналчетата и да изпише хапчета. Утре пак ще пиша. Успокои ме този доктор и ми каза, че е поправимо и да не се шашкам. Ето такива лекари ни трябват. При последния при който бях почти не ме гледаше в очите и не ме питаше нищо. Говорих му и имх чувството, че не иска да ме слуша пфуу.. Утре ще пиша пак да кажа какво е станало. Поздрави!

Deyan Petkov

Мнение от Deyan Petkov » 02 ное 2016 10:18

Такааа днес бях на готиния ехограф и ми казаха, че имам увеличена простата 32/35 мм и аз се стреснах и го питах доктора дали това е оня лошия простатит, който не може да се излекува... Каза ми че дори не е възпаление и ми изписа Аксеф и Левокса и след 7 дена пак да ходя при него. Успокои ме, че ще ме оправи.. Ужас! Доктор Цончев да ви задам един два въпроса.. Увеличена простата може ли да се излекува, че да си върне нормалните размери 30/20 мм ? И също- простатита лекува ли се въобще. Моля да не се включват потърпевши ( защото не искам да се отчайвам), а само доктори. Благодаря!

Deyan Petkov

Мнение от Deyan Petkov » 02 ное 2016 15:07

Като допълнение,.че сега се сетих? 32мм на 35мм това увеличена простата ли е или не? На 28 години съм 83 кг 170 висок..

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 ное 2016 20:32

Не разбирам много от простата, но доколкото съм наясно това нее чак толкова патологично... Ще мине, не се притеснявайте.

versus_8686

Мнение от versus_8686 » 13 дек 2016 10:09

Здравей ,
аз имам подобен проблем.
Писах ти на лично.

piff

Мнение от piff » 10 авг 2017 20:23

Здравейте,мъж на 35 от близо два месеца страда от силни остри болки в дясната слабинна област, като болката е ясно изразена и постоянна в десния тестис- обиколихме 5 уролози, ПКК, туморни маркери, посявки на урина и сперма чисти, никакви проблеми, бъбреци спокойни, 3 хирурзи няма херния. Тестиса от време на време се подува и задържа нещо като течност, която като се разнесе болката отшумява. Болката не се повлиява от аналгетици, коремът му е раздразнен има много газове и го боли също в областта на пъпа. Моля някой който е имал подобни оплавания да сподели на какъв спвциалист е ходил. Моля и др. Цончев за съвет

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 18:31

За слабинна херния поглеждал ли го е хирург?

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”