ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Съмнения относно Омник Токас

Модератори: админ, консултанти

puls100

Съмнения относно Омник Токас

Мнение от puls100 » 14 окт 2016 21:31

Има ли наоколо специалист, който да е запознат в основи и детайли относно действието на Омник Токас и евентуалните му странични ефекти.
Налага се да го взимам постоянно, но имам доста сериозни съмнения за ефектът му върху гладката мускулатура и най-вече за локализацията му на действие.
Съмненията са ми, че лекарството при продължителен прием започва да действа не само върху гладката мускулатура на уретрата, а и върху друга, например чревната гладка мускулатура.
Възможно ли е това?
Имам някакво неприятно чувство, че омника променя и гладките мускули на червата или казано общо - перисталтиката им.
Кофти ми изглежда, че се явявам поредният тестер на недоизпитани лекарства, предназначени и за дългосрочка употреба..
Ако лекарството прониква в кръвта, как така ще действа само локално върху мускулите на уретрата? Или може би действа само конкретно на тях, по някакъв начин, който поне логически за мен е супер неясен.
Някой ако се чувства ентусиазиран или достатъчно начетен по темата, моля, нека сподели мнение!
Благодаря!

togo

Re: Съмнения относно Омник Токас

Мнение от togo » 14 окт 2016 22:34

Взимал съм около месец (малко повече) Фокусин(съдържа същото).Действително струята става по-добра, по-плътна, вижда се съвсем ясно, изпикаването е като че ли до края, без остатък.Спрях го защото не ми помогна за проблема с простатита, а влоши основния ми проблем-продължителни нощни ерекции.Това си го пише в страничните ефекти.Също малко пада кръвното.Други ефекти не съм забелязал.

puls100

Мнение от puls100 » 15 окт 2016 09:57

todo, приемам омника от близо 3 години. Има положения при които е трудно да го зарежеш, за съжаление. Тия странични ефекти като понижаване на кръвното и замайване, ще се окажат нищо в сравнение с това, което открих.
Аз конкретно търсех връзка на дългосрочен прием с намаляването на перисталтиката.

Все пак малко успокояващо, но и доста притесняващо :twisted:

Омника и другите подобни съдържащи тамсулозин, отпускат гладката мускулатура чрез СЕЛЕКТИВНОСТ към алфа1а рецептори. Успокоението е, че никъде не отрих да съществуват алфа1а рецептори в гладките чревни мускули, притеснението е, че открих точно защо съм с нарушено зрение последните 2 години :) Така че към странични ефекти СТАТИСТИЦИТЕ да прибавят нарушено зрение не като "изключително редки", а по-скоро "чести", когато става въпрос за продължителен прием. Това е така, защото тамсулозина блокира всички алфа1а рецептори, и въпреки, че основно се намират в простата, мехур, уретра, има такива и в зениците. Кофти!
Освен това, открих и защо черният дроб ми е силно влошен пак последните 1-2 години, въпреки че не употребявам антибиотици и алкохол. Пак причината е в тамсулозина, тъй-като основно се метаболизира в черният дроб.

Така че СТАТИСТИЦИТЕ да вземат малко повече да се замислят, когато препоръчват такива лекарства за дългосрочна употреба.

Открих още по-голям селектор на алфа1а рецептор - силодозин. Ще продължа с него целейки да избегна максимално блокиране на други рецептори, защото се видя, че вяра на фармацевтиката не може да се има..

togo

Мнение от togo » 15 окт 2016 19:23

Вероятно си видял че и силодозина не е съвсем безопасен за очите...

puls100

Мнение от puls100 » 15 окт 2016 20:40

Сега видях.. първоначално само забелязах, че е по-нов клас и има 10 пъти по силна селективност към алфа1а, отколкото другото "най-добро" Омник Токас, който е с тамсулозин.
Всъщност, видях, че на пазара у нас има само един продукт със силодозин - Урорек. При него обаче, наистина се набляга на проблем с очите, като страничен ефект, до като при омника изобщо не се споменава или съвсем замазано като изключително рядко (аз обаче наистина имам сериозен проблем със зрението от около година-две :evil: ) Другото е, че дозата е двойна 8мг, така че не знам дали действително ще е добра идея да премина към Урорек

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”