ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Има ли място за притеснение?

Модератори: админ, консултанти

Krasihs

Има ли място за притеснение?

Мнение от Krasihs » 29 сеп 2016 14:30

Добър ден на всички, бих искал да изкажа моите притеснения и евентуално да ми препоръчате
Да започна първо, че съм мъж
На 29.08 Към 5;30 сутринта се събудих с остра болка в десния бъбрек и отпред в областта на апандисита която след около час изчезна, веднага след това отидох при личният ми лекар който ме прати на изследвания резултатите бяха- белтък в урината и 17 еритроцити. изписа ми зинат да пия 5 дни и уринал акук. на 30 отидох отново на изследвания при който вече имаше понижени еритроцити бяха към 12.След около седмица отново се повтори същата история пак към 6;00 се събудих с билки който изчезнаха
след около 20-25 мин. веднага след това отидох на уролог при прегледа на ехограф всичко беше наред пусна ми пълна кръвна картина и урина който бяха в норма изписа ми морунал на прах 3 броя да ги пия през ден имаше подобрение но за кратко отново след това получих болка в областта на кръста която се принесе към десния бъбрек от там към десния тестис и така болката продължи към 6-7 часа не беше много силна и при уриниране имаше парене. на следващия ден отидох при друг уролог който ме прати на изследвания имаше белтък в урината-ОПАЛ и еритроцити 16.Прегледаме на ехограф и ренген каза че имам запушен бъбрек вследствие на камък.Прати ме в урологията в продължение на 2 дни( 16-17 септември) ми преливаха системи и антибиотик венозна. на 3-тия ден(18 септември) само антибиотик и на 4-тия(19 септември) ден само сутринта.( От тогава не ме боляло десния бъбрек но имах лек от време на време) Изскачах да мина една седмица и на 26.09 пуснах стерилна урина която беше чиста. като пред този период бих само уринал акут( не знам дали повлия на резултатите от стерилната урина) в същия ден из пиках едно малко камъче 1-2 мм по моя преценка.и вчера реших да пусна обикновена урина при което всичко беше добре освен 8-9 еритроцити.през цялото това време съм на момента с често уриниране.и последно от вчера имам леко дискомфорт в областта на пикочния мехур като леко боцкане, не постоянно а от време на време. Притесняват тия еритроцит, вече не зная какво да правя и къде да отида.Вие какво бихте ми препоръчали.през цялото време нямах парене при уриниране само когато направих кризата на 16.08 и при изпикаването на камъчето.
Хубав и слънчев ден на всички

д-р Цончев

Re: Има ли място за притеснение?

Мнение от д-р Цончев » 29 сеп 2016 18:28

Не се притеснявайте, ако проблемният камък е изкаран еритроцитите постепенно ще намалеят и изчезнат.

Krasihs

Мнение от Krasihs » 29 сеп 2016 18:45

Благодаря много за отговора, да сте жив и здрав, доста ме успокоихте, смятам другата седмица да пусна отново урина за изследване и да има подобрение :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 сеп 2016 18:48

Ако нямате оплаквания от типа на болка вероятно всичко ще е наред.

Krasihs

Мнение от Krasihs » 03 окт 2016 10:59

Добър ден Доктор Цончев.
Утре ще направя пълни изследвания: Стерилна урина, Пълна кръвна картина и обикновена урина, и мисля да постна резултатите тук ако има проблем, моля да ме упътите към добър уролог или нефролог при необходимост.
Хубав и слънчев ден :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2016 13:02

Няма проблем, ще ги погледна

Krasihs

Мнение от Krasihs » 04 окт 2016 21:47

[img][IMG]http://www.img-share.eu/f/images/287/IM ... _thumb.jpg[/img][/img]
[img][IMG]http://www.img-share.eu/f/images/287/IM ... _thumb.jpg[/img][/img]
[img][IMG]http://www.img-share.eu/f/images/287/qh ... _thumb.jpg[/img][/img]
Цвета на урината ме притеснява, че още не е с нормалния си цвят.ако не съм ходил по малка нужда в продължение на 2-3 или повече часове. но от 8 са паднали на 3-4 за една седмица еритроцитите. и от време на време имам лек сърбеж в областта на пикочния мехур, нещо като дразнене

Krasihs

Мнение от Krasihs » 04 окт 2016 21:54

Само да добавя имам и леки болки в кръста също от време на време.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2016 18:58

Аз лично не виждам нещо притеснително в тези резултати. Бъбречни колики имали ли сте?

Krasihs

Мнение от Krasihs » 07 окт 2016 19:22

След системите на 17-18 миналия месец, от тогава съм нямал бъбречни колики, само от време на време в кръста но имам много лека болка и в областта на десния бъбрек. И цвета на урината се нормализира като цвят.Няма го този тъмен цвят от преди.
Хубава вечер :)

Krasihs

Мнение от Krasihs » 10 окт 2016 15:26

[img][IMG]http://www.img-share.eu/f/images/292/IM ... _thumb.jpg[/img][/img]
Резултатите от днес пак не са много хубави, това се случи след като в събота ми се наложи да отида до центъра да си платя някои сметки и след това седнах да изпия едно кафе с един приятел, седнахме вън понеже беше зала за пушачи и беше запечатано с найлонови пана да пази завет, но по едно време ми стана студено. и явно съм простудил кръста и областта на бъбреците понеже след като станахме имах едно болка в областта на десния бъбрек докато се раздвижа и затопли тялото след което изчезна, от тогата съм леко настинал, може от това да се дължат и резултатите от днес, мисля че е време да се посети уролог в някой по голям град.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 окт 2016 18:31

Добре е да посетите уролог най-малкото за сигурност, но при условие, че сте имали бобречни кризи тези резултати не са изненадващи, левкоцитите са в норма, еритроцитите не са толкова много и се очаква с времето да намаляват, освен ако пак не настъпи криза. Добре е да ви видят пак на ехограф.

Krasihs

Мнение от Krasihs » 15 окт 2016 13:53

Доктор Цончев. посетих уролог в пловдив и ми каза че имам 9 мм камък в уретера преди пикочният мехур но го бил затиснал лигавицата , поне така разбрах , в понеделник съм на контролен и искат със сонда да ми го разбият, мисля си за ултразвуково разбиване не е ли по добре за организма.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 20:31

Хидронефроза има ли?
Според мен е по-добре със сонда да го махнат...

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”