ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Често уриниране, само навън

Модератори: админ, консултанти

Galateia

Често уриниране, само навън

Мнение от Galateia » 01 авг 2012 19:21

Здравейте!

Пиша Ви с огромна молба за съвет. Ако някой от вас има същият проблем ще се радвам да сподели.
Имам следният проблем: Често уриниране само когато съм навън, дали е на нервна почва?

Преди около 2 месеца се появиха чести позиви за уриниране. Аз съм жена, на 24 години. Нямам диабет. Не пия алкохол, а количеството течности които приемам за ден не надвишава литър, литър и половина. Не знам дали в случая е от значение да спомена че имам лека форма на желязо-дефицитна анемия.

Преди 2 месеца се появи проблема. Усещах болка в кръста, уринирах често, нямаше парене. Посетих личният си лекар със съмнения от моя страна за цистит или бъбречна криза. Направиха ми изследване на урина само с лакмус, който не показа никакви проблеми. Направих кръвна картина, от която се установи че имам повишени левкоцити. На следващият ден дадох стерилна урина за да се провери има ли бактерии в нея. Заключението беше отрицателно. Предписаха ми таблетки за зачервено гърло и "Уринал Акут" с боровинка. Изпих предписаната опаковка и като че ли ефект имаше. Но след няколко дни позивите отново се появиха, но без болката в кръста. Този път обаче забелязах, че докато съм спокойна и съм в нас нямам желание за уриниране. Проблема се появява, когато съм навън. Обливат ме горещи вълни, нервно ми е, и изпитвам необходимост да посетя тоалетната. Количеството урина не е голямо. Помислих си, че е възможно този проблем да се дължи на нервна почва или на аномалиите във времето. Все пак предстои ми пътуване и не мога да си позволя да го предприема докато този проблем съществува.
Моля за помощ или съвет. Мисля да се консултирам и с гинеколог. Все пак ако някой има подобен проблем, ще се радвам да ме насочи към кого да се обърна за помощ.

д-р Цончев

Re: Често уриниране, само навън

Мнение от д-р Цончев » 01 авг 2012 20:02

Диабетът контролиран ли е, кръвната захар в норма ли е?

Galateia

Мнение от Galateia » 01 авг 2012 20:11

С цялото ми уважение д-р Цончев, но нямам диабет, но и не съм правила специални изследвания с такава цел. Смятате ли че трябва да се направят?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 авг 2012 19:28

Моля за извинение, грешката е моя по отношение на диабета, не взимайте предвид горния ми пост.

Galateia

Мнение от Galateia » 02 авг 2012 20:47

Приемам извинението :)
Въпреки това днес посетих отново личният си лекар и направих изследване на кръвната захар с апаратче. За щастие резултатът е в норма. Заключението до момента е, че вероятно всичко е на психична основа.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 авг 2012 09:26

Някакво решение беше ли предложено?

Galateia

Мнение от Galateia » 04 авг 2012 11:05

На база предишни изследвания и тези за които споменах заключението беше, че не съм болна и няма причина да ми се правят повече изследвания. По-скоро проблемът е на психична основа. Дадоха ми 20 таблетки "Алора", за проба. Започнах ги от вчера.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 авг 2012 15:08

Пишете дали има някакъв ефект това.

Galateia

Мнение от Galateia » 14 сеп 2012 19:40

Здравейте уважаеми д-р Цончев!

Извинявайте за късният ми отговор, не съм забравила темата и полезният Ви сайт, но напоследък се наложи да обиколя доста лекари по различни причини.
По нашият въпрос започнах приема на "Алора", както личната ми лекарка беше препоръчала - само в случай че се почувствам много стресирана. Но ефекта беше минимален, дори никакъв. Преди няколко дни обаче отидох на гинеколог, който има и втора специалност - уролог. И така с него споделих проблема си. Целта на моето посещение тогава беше хормонални изследвания тъй като имам обилна менструация от години. Днес след обстоен преглед на ехограф лекаря установи, че имам песъчинка в десният бъбрек, както и малко пясък в жлъчката. Отделно видя, че съм изкарала цистит, който не е напълно излекуван. И да действително преди две години имах цистит и отново личната ми лекарка ме лекува тогава с "Цистон", след това с "Уронат" и течности. Честото уриниране според него е в следствие на стрес.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 сеп 2012 11:16

Възможно е, особено ако не се открива някаква друга причина при прегледа.

dzori

Мнение от dzori » 27 окт 2012 19:57

А как се лекува честото уриниране от стрес и към какъв специалист трябва да се насочим?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 окт 2012 15:32

Уролог е подходящо да се посети.

dzori

Мнение от dzori » 29 окт 2012 20:40

Здравейте ,
д-р Цончев от 2 г.ходя по доктори уролози ,нефролози и гинеколози все още нямам поставена диагноза пих доста лекарства и няма никакъв ефект.
Тук съм описала оплакванията си :viewtopic.php?f=41&t=22091
ще прикача и изследванията ,които са ми правени.
бих искала да чуя и вашето мнение
http://prikachi.com/images/164/5431164d.jpg
http://prikachi.com/images/165/5431165f.jpg
http://prikachi.com/images/167/5431167s.jpg
http://prikachi.com/images/168/5431168U.jpg
http://prikachi.com/images/169/5431169W.jpg
Благодаря ви предварително!

lacho_ganev

Мнение от lacho_ganev » 11 фев 2017 18:36

Решихте ли си проблема и аз имам същия пикае ми се само навън а у дома не моля кажете как си решихте проблема

dzori

Мнение от dzori » 11 фев 2017 19:51

Здравейте , все още не съм си решила проблема напълно има дни в които всичко е ок . Ходих при хомеопат въпреки , че бях скептично настроена от там намерих най голяма помощ.Пробвайте нищо не губите пък и няма да навреди !

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”