Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той вреди най-вече на сърцето и мозъка
Бръчки, кръгове, торбички...
Изчислете своя риск...
реклама

Проблем с високи нива на креатинин и урея!

Модератори: админ, консултанти

Проблем с високи нива на креатинин и урея!

Мнениеот programings » 12 Юни 2012 19:34

Здравейте!

При кръвни изследвания установих, че имам доста високи нива на креатинин ( 166 при допустими 106 ), урея ( 14.7 при допустими 8.3 ) и пикочна киселина ( 439.9 при допустими 420 ) !

Пия следните медикаменти във връзка с бъбреците : Цистон, Милурит !

Във връзка с другите ми проблеми със сърцето ( пост миокардитна дилатативна кардиопиоматия ) и диабета ( неинсулинозависим ) : Фурантрил, Талитон, Престариум 10 mg, Спиронолактон, Корлентор, Индурин !

Възможно ли е те да влияят на тези показатели?

Установената ми диагноза във връзка с бъбреците е Хронична бъбречна недостатъчност, както и камък 5 mm в левият бъбрек!

По съвет на ендокринолога ми пазя диета! Препоръчайте ми някакво билково или друг вид лечение за сваляне нивата на тези показатели от кръвта, както и за подобряване на общото ми състояние!

Благодаря предварително!
programings

Re: Проблем с високи нива на креатинин и урея!

Мнениеот kali_am » 13 Юни 2012 10:07

Моля Ви, при такава комбинация от заболявания - диабет, ХБН, кардио, е необходимо консултация с нефролог, за да се лекува адекватно основното заболяване. С билки няма да си помогнете, те могат само да доувредят и останалите функциониращи нефрони, е, не, че е изключено да се помогне, но те трябва да се назначат от специалист в областта, като се има в предвид съществуващата клинична картина и показатели.

Диета трябва да Ви е назначена и от нефролог - за сол/натрий/, калий, белтъчини и др...

Отидете незабавно на добър нефролог.
kali_am

Мнениеот programings » 13 Юни 2012 16:59

Здравей!

Отдавна ходих на нефролог, който ми изписа посочените по-горе медикаменти, и ми назначи диета с ограничена консумация на месо и никакъв яйчен жълтък, само белтъците!

Нищо друго не ми е назначил!

Как трябва да постъпя?
programings

Мнениеот д-р Цончев » 13 Юни 2012 17:42

Според мен терапията е правилна, на фона на тези заболявания. Периодично трябва да се прави контролен преглед при нефролог и да се пускат изследвания за да се следи.
д-р Цончев

Назад към Бъбречни заболявания. Цистит. Простата