ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Хроничен Епидидимит

Модератори: админ, консултанти

vortexxx

Хроничен Епидидимит

Мнение от vortexxx » 05 яну 2012 22:54

Моля всеки който се е излекувал от такова нещо да сподели как.Вече пия 3-ти антибиотик и резултат няма моля помогнете.

д-р Цончев

Re: Хроничен Епидидимит

Мнение от д-р Цончев » 05 яну 2012 23:50

Микробиология правена ли е?

expressa

Мнение от expressa » 06 яну 2012 12:54

аз пих 5 антибиотика на времето докато се излекувам така че не губи кураж. доста добре ми беше повлиял Зимакс но той е спрян от известно време. много качествен беше. антибиограмата е наложителна ако не е правена отивайте и си я правете няма значение колко време вече се мъчите. поддържате ли температура ? как са ви резултатите в момента?

vortexxx

Мнение от vortexxx » 06 яну 2012 14:08

Здравейте благодаря за бързите отговори.Сега ще се опитам малко по обстойно да обясня случея.През септември в началото без видима причина изпитах болка в десния тестис предърпване в кръста и десния крак и стрелкаща болка над члена.Като колкото повече ходех толкова повече ме болеше като легнех болката намаляваше.Стоях ден два да ми мине не минава отидох при личния лекар и понеже от край време имам проблем с кръста той ме гледа и вика това е от кръста и ми предписа някви прахчета.След като ги пих около 4-5 дена нямаше никакъв ефект пак ходих той ми вика ако искаш земи пробвай с някво мазило(взех вултарен) ако не ходи на уролог.Мен обаче като всеки ме е страх от доктори викам неща уролиг взех това мазах се корема кръста кракъ дажи и тестиса и малко ме поодпусна.И аз си викам значи верно е от кръста и викам ще мине и така го оставих и 2-3 месеца така си седях нито съм пил нещо нито съл мазал така си стоех то ме наболяваше само тестиса предимно но нему обръщах внимание.Така дойде началото на декември а именно 12 викам абе нещо неми минава да й да ходя.Отидох при личния той ми вика ооооо бягай при уролог при мен работа нямаш.Така и стана отидох гледа ме разпита ме направи ми ехограф на тестиса и прочие тушира ме :oops: и каза тва е хроничен простатит и болката в тестиса идва от простата та.Предписа ми бисептол 10 дена омнадре(мисля че се казваше иначе казано тестостерон инжекций един път седмично и някъв билков препарат който не намерих и замених с чая на доктор Ламбрев за простатит).Резултат никакъв между временно самосиндикално си пуснах една обикновенна урина и една стерилна семенна течност и двата резултата са чисти.След като изпих антибиотика трябваше да ида пак на преглед но бяха хванали коледните празници и аз самосиндикално си взех един блистер Ципрофлоксацин като продължавах да пия и билките на Ламбрев но без омнадрена.Сега малко преди нова година а именно на 30 отидох при друг уролог обясних му каде съм ходил и какво съм правил.Прегледа ме опипа тестиса с ръка и напипа точно мястото което ме боли и ми вика това е хроничен епидидимит + това имам и хроничен простатит който доколкото осетих не е сериозен а нещо като придружаващо заболяванне понеже нито имам проблеми с уриниране нито нещо друго.Като ми опипваше тестиса каза,че нямало данни за операция или нещо такова.Предписа ми 10 дена Аксеф 500мг както и витамин ц и витамин е,като каза че ако искам да пия и чая на Ламбрев.Обаче вече 6 -7 дена пия почти го изпих резултат няма :cry: .И много се притеснявам да не кажат операция защото съм млад човек 24 годишен.Моля помогнете кой с каквото може понеже в интернет има изключително малко информация пише само антибиотици анлгетици(който между другото бих 1-2 дена бипрофенид резултат няма)компреси(също пробвах един път само топла вода резултат няма)рехабелитация и в краен случай операция.Тази антибиограма която казвате на стрерилна семенна течност ли се прави или стерилна урина.И някой правили ли са му такава операция тежка ли е и имали някви последтвия за оплодителната функция.

vortexxx

Мнение от vortexxx » 31 яну 2012 15:14

Моля накой да каже при хроничен епидидимит стерилна урина нужно ли е да се прави или само стерилен еакулат?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 31 яну 2012 17:00

Здравей,
Принципно ситуацията е следната - поне 2 месеца след последния пит антибиотик се прави каквото и да е микробиологично изследване. Спираш да пиеш каквито и да е антибиотици докато не се установи причинителя. Дава се еякулат в лаборатория НА МЯСТО - важно е веднага да се посее и да се гледа под микроскоп. Стерилната урина се дава най-вече за бактерии попаднали в пикочния мехур и уретрата, но ако нямаш симптоми може и да не излезне нищо притеснително. Ако водиш редовен или нередовен полов живот, по-добре спри, докато не се установи причинителя и не се излекуваш. В противен случай може да има прехвърляне на бактериите от единия на другия партньор, а към тях не се създава имунитет!
Има и нещо друго - може и първата диагноза да е вярна - проблеми с кръста! Симптомите ти водят точно до този извод. Освен болко-успокояващи, лекаря е трябвало да ти каже и няколко основни принципа за предотвратяване на болките и евентуално отшумяване на симптомите и проблема ти - не вдигаш тежко ( попвече от 5 кг.), сутрин се изправяш от леглото само след като си се обърнал странично, никога не се изправяш като за коремна преса! Навеждайки се, единия крак трябва поне едно стъпало да е изкаран пред другия,. Ако ще взимаш нещо от земята - задължително от клек го вдигаш, дори да е незначително нещо като чаша вода от пода например! И най-важноито нещо - купуваш си пояс от дрогерията за кръста, така ще го обездвижиш за известно време и той ще се възтанови по-бързо. И за последно - колкото повече се тъпчеш с обезболяващи, толкова повече не се пазиш, което е пагубно понякога ( природата ни е създала да изпитваме болка, за да ни предпази от вредни неща, като в случая с болката ни предпазва тялото от движения и ни сигнализира да не се движим много!
Дано съм бил полезен! :)
Със здраве! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

azsamiqt

Мнение от azsamiqt » 10 фев 2012 00:38

Аз също съм на 24 години, и имам киста на десния тестис на горния епидидим, а странното е че ме боли тетиса отдолу, незнам там долен епидим ли има ?
също така имам и стафилококи в семената течност, и редица други проблеми !!
Исках да ви питам от какво се получава този хроничен епидидимит, ако може някой да обясни по обстойно :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 фев 2012 18:29

Ето тук сме писали повече по въпроса за болката в тестисите
http://www.puls.bg/illnes/issue_526/
инфекцията трябва да се лекува с антибиотик

vortexxx

Мнение от vortexxx » 20 фев 2012 19:21

Моля за отговор от д-р Цончев.При хроничен епидидимит явно не бактериален или бактериален но излекуван след 5-6 антибиотика.Защото еякулат стерилна и обикновенна урина всичко е чисто. Въпреки това десния надсеменник продължава да е възпален,не силно според лекарите но ме боли противовъзпалително от групата на НСПВС.Резултат обаче няма пробвах компреси със спирт също няма резултат единственото нещо което ме облекчава донякъде е волтарен като си намажа тестиса(незнам дали е редно или не сам го пробвах и облекчава но до някъде)Въпроса ми е някъкъв друг вид терапия билки или друго моля за съвет защото положението хич не е хубаво.Благодаря предварително.

П.С.Незнам дали е важно но студа много лошо ми влияе ходенето също.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 фев 2012 20:34

Кога е свършил последния антибиотик и колко време след това е правена микробиология?

pastet1989

Мнение от pastet1989 » 16 сеп 2013 13:15

Ето това е една народна рецепта за орхит и епидидимит, каза ми я лекар-билкар, която е супер ефективна и още след първата нощ дава огромно облекчение, а след 1-2 седмици може да доведе и до пълно излекуване. Аз имах епидидимит и това ми помогна, за разлика от тъпите антибиотици.

Прави се компрес, като се слага в марля извара с около 1см дебелина.

Компресът се слага на тестиса на болезненото място, като се обуват отгоре бански или слипове или прилепнали боксерки, за да пристяга компреса и да го държи фиксиран. Така се спи през нощта и на сутринта се маха.

zazzzy

Мнение от zazzzy » 15 окт 2013 08:56

Здравеи, аз боледувах преди години от орхиепедидимит(това е по лошо от твоя епидидимит и как точно е хроничен защото според моите проучвания се лекува на 100%) и съм писал тема за това,но искам да те питам венозно биха ли ти антибиотици защото на мен да около седем дена. Което подобри значително положението .Тогава питах лекуващия лекар не може ли да пия само хапчета защото се наложи седем дена да съм в болницата за да ми бият антибиотика венозно понеже бях от друг град , доктора каза ,че няма да ми помогнат хапчета трябва венозно за да има ефект.И така седем дена в болница и след това месец антибиотици на хапчета и после три месеца имуностимуланти (те са за въстановяжане на имуната система след дълаг прием на антибиотици)три контролни изследвания на еаколат и слава богу всичко беше добре ,но при мен имаше и трихумони.Проблема при теб е ,че много си изчакал ,ако беше отишал веднага на уролог за седем дена щеше да се оправиш.

Varkolak

Мнение от Varkolak » 23 окт 2016 20:52

Pomognete xr epidimit

Varkolak

Мнение от Varkolak » 23 окт 2016 21:08

zazzzy написа:Здравеи, аз боледувах преди години от орхиепедидимит(това е по лошо от твоя епидидимит и как точно е хроничен защото според моите проучвания се лекува на 100%) и съм писал тема за това,но искам да те питам венозно биха ли ти антибиотици защото на мен да около седем дена. Което подобри значително положението .Тогава питах лекуващия лекар не може ли да пия само хапчета защото се наложи седем дена да съм в болницата за да ми бият антибиотика венозно понеже бях от друг град , доктора каза ,че няма да ми помогнат хапчета трябва венозно за да има ефект.И така седем дена в болница и след това месец антибиотици на хапчета и после три месеца имуностимуланти (те са за въстановяжане на имуната система след дълаг прием на антибиотици)три контролни изследвания на еаколат и слава богу всичко беше добре ,но при мен имаше и трихумони.Проблема при теб е ,че много си изчакал ,ако беше отишал веднага на уролог за седем дена щеше да се оправиш.

Varkolak

Мнение от Varkolak » 23 окт 2016 21:24

5denq antibiotic iMac parafin kaza trebva da maxnem parafin a prison pri drug prolog kaza orxiepidimit LIKUVAX SE EDNA GODINA MESEC DVA PREGLED NISHTO NQAMAM VASPALENIETO SE MAXNA SEGA ME NABOLQAVAA LEKO ME TQGA XODIX VCERA PREGLED KAZA XRONICEn Epidimit pomagaite bratQ STRAX ME DA PRAVQ SEKS LEKO MI PRECI KAT XODQ NQAKOI PAT IZCEZVA 0896364854

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”