Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Учените обаче смятат, че има ваксина
Какви хранителни вещества съдържа той
Как реагира имунната система?
В сравнение с двойките, намерили се офлайн
реклама

Белтък в урината

Модератори: админ, консултанти

Белтък в урината

Мнениеот Sad_Angel » 06 Яну 2011 15:29

Спешно се нужда от информация. Преди три дни,станах сутринта и изпитвах дискомфорт в долната част на корема,пикаеше ми се постоянно,изпикавах се и имах чувството ,че веднага ми се пикае пак,не ми пареше,но като привършвах с урината и усещах голямо напрежение отдолу,много лека болка. Отидох на лекар,изследваха ми урината. Откриха белтък и еритроцити. Личната ми лекарка ми каза,че имам бъбречена инфекция,според нея цистит и ми изписа антибиотик Ципрофлоксацин за 10 дни. Искам да знам какво значи да имаш белтък в урината и еритроцити ? Нормално ли е това при цистит ? Защото още преди да изпизя първото хапче от антибиотика вече ми беше поотминало и дискомфорта и честото пикаене. Пих антибиптика вече 2 дни и не пикая често,и няма дискомфорт. Но през нощта се будя цялата вир вода,със запушен нос и подути сливици. През деня се чувствам добре. Само да уточня,нямам болка в кръста или бъбреците,нищо не усещам,никога съм нямала проблем с бъбреци. На 23 годии съм. Моля за съвет!
Sad_Angel

Re: Белтък в урината

Мнениеот cveteto70 » 06 Яну 2011 16:47

при цистита има непрекъснато ходене по малка нужда придружено с болки.не е добре да имате белтък в урината.добре е да събирате 24 часа урина.при това изследване се вижда дали има белтък и колко урина се отделя през целия ден.аз много пъти съм събирала.поискайте от нефролога да ви даде направление за това изследване.правят го в всяка болница.плаща се само потребителска такса.също така нека ви направят и стерилна урина.
cveteto70

Мнениеот Sad_Angel » 06 Яну 2011 17:47

Благодаря много за отговора ! А въсможно ли е да имам нещо сериозно на бъбреците ,при положение,че никога не съм имала проблем с бъбреци,и сега нямам оплаквания (тоест болки в таз,бъбрек,странно чувство) ? Пишкането с дискомфорт започна рано сутринта в понеделник и във вторник вечерта вече имах подобрени,а в сряда нямаше и след от често пишкане или дискомфорт,но пия предписания ми антибиотик от лекаря.
Но съм и с настика-подури сливици,кихам и снощи м исе запуши и носа,каква връзка може да има това с белтъка в урината ?
П.С. Личната ми лекарка каза да направя 10 дни курс с този антибиотик след което да направим нови изследвания на урина и ако се наложи да ме препрати при специалист за изследване на бъбреци (това ще го направя дори и да има по-добри показатели урината),но да довърша ли антибиотика както ми е предписано и тогава да отида да ми изследват бъбреците ?
Sad_Angel

Мнениеот Sad_Angel » 06 Яну 2011 17:52

Също така да отбележа,ако не е станало ясно. Не съм посещавала друг специалист освен личен лекар и ведага след това гинеколог. Оплакванията ми се появиха този понеделник,антибиотика го пия от вторник вечерта. За момента имам само настинка,подути сливици и запушен леко нос,никакви други физически оплаквания-може би само нощното изпотяване!
Но много се изплаших с този белтък и тези еритроцити в кръвта какво значат....съжалявам,че ви отрупвам с въпроси,но съм страшно притеснена.
Sad_Angel

Мнениеот Sad_Angel » 06 Яну 2011 17:53

белтък и еритроцити в урината * -извинявам се.
Sad_Angel

Мнениеот cveteto70 » 07 Яну 2011 11:50

трябва да посетите нефролог.той знае какви изследвания да ви пусне.
cveteto70

Мнениеот Sad_Angel » 13 Яну 2011 13:36

Извинявам се,че пак пиша,но вече започнах да се отчайвам. Преди няколко дни отидох при личната ми лекарка за да взема направление за нефролог. Взех, и тя ме посъветва преди да отида на такъв преглед да завърша антибиотика,за да не оказва влияние върху организма . Ок,но от ВМА днес ми казаха,че свободен час за прием при нефролог има чак на 27-ми,а а аз съм много притеснена и не мога да отлагам. Тъй като утре (в петък на 14-ти) приключва с антибиотика,мислех да посетя нефролог в началото на идната седмица,възможно най-бързо. Знам,че във ВМА са големи специалисти,и за това исках да отида там,но уви....Предложете ми къде да отида и ми препоръчайте добър нефролог,ако знаете. И някакви координати. Благодаря много!
Sad_Angel

Мнениеот cveteto70 » 13 Яну 2011 17:43

аз мога да ви препоръчам д-р статкова.приема в 18 поликлиника в ж.к.-суха река.аз ходя при нея и съм много доволна.тя в момента е болна но ми казаха че в понеделник ще бъде на работа.ако искате и вие елате но с направление.
cveteto70

Мнениеот Sad_Angel » 13 Яну 2011 20:17

Благодаря много! Аз имам направление,взела съм си за нефролог. Ще я потърся.
Sad_Angel

Назад към Бъбречни заболявания. Цистит. Простата