Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Той обаче ще е служебен и достъп ще имат само медиците
Липсват експертни комисии за предписване на биологична терапия
И опасни ли са те
И какви са процесите, протичащи в мъжкото тяло
реклама

повишен креатинин при неправилно лечение на хипертония

Модератори: админ, консултанти

повишен креатинин при неправилно лечение на хипертония

Мнениеот danilaleva » 05 Юли 2010 19:19

Здравейте,аз съм мъж на 46 години и имам установена хипертония от 15 години.Лекуван съм с много и различни медикаменти за високо кръвно налягане, но се оказа ,че методите на лечение са неправилни.Освен хипертония имам и подагра.От 3 години се установи, че имам повишени ст-сти на креатенина 150-160, при нормални ст-сти 130 и ми поставиха диагноза бъбречна недостатъчност първа степен.Лекарствата , които приемам са : холфадон 3х1 т., нитрендипин 2х1т. от 20 мг., коеналаприл 2х1 т.,бета лок 1т. от 50мг., ко диован 1т. от 160 мг., коаксил 3х1 т.Оказа се, че след няколко месечно лечение кръвното налягане се нормализира, но за сметка на това се увеличиха ст-те на креатенина.Преди да започна посоченото лечение ст-те на креатенина бяха 130.При поредните изследвания и консултация с нефролог ми бяха сменени част от лекарствата и в момента пия : ко диован 1т. от 160 мг.,коаксил 3х1 т., бета лок 1т. от 50 мг.,еналаприл 2х1 т. от 10мг., амодипин 2х1т. от 5 мг., хлофазолин 4х1 т. дневно.Освен това пия милорит от 100 мг. по 1табл.сутрин и вечер.Пикочната киселина и уреята са ми в норма.Много моля за съвет правилно ли е лечението ми в момента и какви други мерки трябва да предприема за регулиране на креатенина.Предварително Ви благодаря
danilaleva

Re: повишен креатинин при неправилно лечение на хипертония

Мнениеот д-р Цончев » 05 Юли 2010 22:55

Разбирам проблема Ви, но по този начин на комуникация не е възможно да се даде точен отговор на въпроса правилно ли е едно лечение или нее.. Във Вашия случай лечението е комплексно и визира както хипертонията, така и бъбречния проблем, така че или се доверявате на лекуващия лекар или търсите друг - онлайн няма как да се прецени, всеки лекар преглежда пациента преди да направи терапия.
д-р Цончев

Назад към Бъбречни заболявания. Цистит. Простата