ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Хроничния простатит се лекува! Но трябва да се знае как.

Модератори: админ, консултанти

roro7702

Re: Хроничния простатит се лекува! Но трябва да се знае как.

Мнение от roro7702 » 30 дек 2011 03:37

Може би някой ще кажат "ако на жена ти и няма нищо всичко ще е ок"
Да ама не мисля че след хрони1ния простатит имунната ми система в тази посока е доста слаба и след интервенция на каквито и да е бактерий, а във всяко влагалище те не липсват - хроничния простатит се отключва отново. Точно с това се чудя как ще се преборя!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 30 дек 2011 14:02

Ако някой не знае какво е ужас, просто трябва да прочете последните две мнения :( !
Наистина съжалявам за това, което те е сполетяло :(
Мисля, че ако споделиш какво е причинило хронификацията и с какво си се лекувал ( една кратка история на проблемите ти) съм сигурен, че има поне двама съфорумци със подобен на твоя проблем. Сигурен съм, че ще намериш подкрепа, а дай Боже и добър съвет от тях! Те са момчета, които не престават да се борят и непрекъснато търсят нови и нови идеи за преодоляване на проблемите ѝм.

Успех ти желая и да знаеш, че си попаднал на правилното място! :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

roro7702

Мнение от roro7702 » 31 дек 2011 01:11

Aко се замисля антибиотика който съм пил е доста голямо количество.
тинидазаол, трихомонацид, таваник, ципрофлоксацин, корам, доксициклин във всичките му форми (в началото най-много помагаше), всички разновидности на простамола и още много други които вече съм забравил. Най много съм пил доксициклин. Бях стигнал до момент в който знаех какви изследвания ще ме накарат да направя какув резултат ще дадат какво ще ми испише лекаря и кога ще се оправя. Прескачах всичко това директно в аптеката 15 дни и бях като нов. Да обаче по това време нямаше кой да ми каже, че колкото и антибиотик да изпиеш ако след месец или дава спиш с жена се получава активация на проблема. Така много пъти и много години докато стигна до извода, че презерватива е единственото спасение. Лекуваш се изчистваш се доколкото е възможно и след това се пазиш поне аз вече както писах 6-7 години се пазя и наистина нямам проблем с простата или уретра.
Как започна всичко.... ами девойка с гинекологичен проблем попадна на мен. Бях изключително здрав и добре до този момент, а този момет ми беше за пръв път 1995г. 17 годишен кой ти мисли за проблеми. Кофти съвпадение беше и ангина в този момент - пеницилин гентамицин и така разбрах доста късно за проблема поради антибиотиците за АНГИНАТА. След появата на първите симптоми вече бяха минали 1-2 месеца. Парене теч на бяла течност дискомфорт естествено докато се усъмня във нещо нередно мина още около и месец! :!:
Още по лошото беше, че след всичките ми малшансове попаднах в кръга на родната медицина... не че ги хуля лекарите, но сред тях има и такива които доста малко поназнайват меко казано говорим за Простатит приченен по по полов път и лекуван в далечната 1996г.
Основно ме ликуваха с Тинидазол с него започнах помня защото ми беше първото лекарство.
Изслеването което ми направиха беше единствено секрет от уретрата и това е!
Пийа каквото пих след месец два проблема си остава дискомфорт в тестисите 37 градуса температура и бистра течност от простата. Синдроми все на хроничен проблем. Така през доста лекарства и доктори. Първото лекарство както казах което ми помогна тогава за доста време беше доксициклина. Но го ползвах доста пъти и спря да ми действа. По това време нашите лекари не бяха чували за хламидия и други подобни гадини. Когато премина успешен курс с антибиотик няколко месеца нямам проблем докато както казах не наруша половата си хигиена!
Случвало ми се е след антибиотик да се появяват симптоми на заболяване, но тъй като със сигурност съм спазвал хигиена и всичко би трбвало да е наред изследването на посевки на сперма също са били добри съм изчаквал известно време и тези симптоми сами са отшумявали явно е била някаква реакция след спиране на антибиотика.
Чувал съм за калцатите в простатата и, че там антибиотик много трудно влиза затова се лекува доста трудно, но мисля че ако човек спазва моята драконова полова хигиена проблема изчезва и то с години да не каза завинаги. Въпроса ми е следния. Сега като се чувствам добре нямам полови проблеми и спортувам активно.... може ли някой да ми гарантира, че ако махна презерватива кошмара няма да започне отначало. Изследвали сме се със жена ми всичко е ок, но пак казвам бактерийте в женското влагалище са желателни..... дали именно те няма да ми предизвикат старите проблеми, ако е така какво да направя за да си засиля имунната система. И каква е гаранцията, че ако имунната ми система се засили и е добре някой ден няма отново било от слабост или неразположение да се получи пак пробив и проблем.
Съжалявам ако съм писал объркващо, но се опитах да пресъздам нещата така, че да си направи всеки с подобни проблеми изводи и от ,пя опит и болежки в тази посока.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 31 дек 2011 16:28

Не знам какво да ти кажа, честно! :(
От бактериите във влагалището на жена ти можеш да се спасиш, като уринираш веднага след половият акт. Така чрез урината по съвсем естествен път се измиват бактериите попаднали в пикочния ти канал и организма се предпазва от попадането ѝм в простатата!
Нещо друго ми направи впечатление - казваш, че симптомите след проведено лечение продължават. Знам със сигурност, че е нормално 2 или 3 месеца да чувстваш подобен дискомфорт.

zvero

Мнение от zvero » 17 яну 2012 13:40

ЗДРАВЕЙТЕ АЗ ИСКАМ ДА ПОПИТАМ НЯКОЙ КОЙТО Е ЗАПОЗНАТ С ЛЕКАРСТВОТО УРОГУТ ТЪЙ КАТО НАВСЯКАДЕ ЧЕТОХ ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ ПРИЕМА ДВА ПАТИ НА ДЕН СУТРИН И ВЕЧЕР НО СПОРЕД МЕН ИМА ЗНАЧЕНИЕ ПРЕДИ ХРАНА ИЛИ СЛЕД ХРАНА

Forum admin

Мнение от Forum admin » 17 яну 2012 13:42

Моля, не използвайте само големи букви! Счита се за повишаване на тона :)

zvero

Мнение от zvero » 17 яну 2012 14:05

Ок а някакво мнение по моя въпрос :?: наистина мисля че за по доброто му действие има значение

barzaka

Мнение от barzaka » 18 яну 2012 18:30

като не пише как се пие го пий 10-15 мин след хранене

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 яну 2012 18:56

За самия препарат няма значение, но по отношение да не дразни евентуално стомаха горното е правилно - след хранене.

b.petkov_76@abv.bg

Мнение от b.petkov_76@abv.bg » 25 фев 2012 21:16

zdr.nqkoi mojeli da mi kaje kak pone da se namali tozi diskonfort mejdu testisite i anuza za6toto napravo me pobrkva .

b.petkov_76@abv.bg

Мнение от b.petkov_76@abv.bg » 25 фев 2012 21:19

neznam vse o6te kakvo mi e no mislq 4e e to4no prostatin taka kato gledam pove4eto ot vas mislq 4e e takova makar 4e nqmam bolki i parene v penisa no imam mnogo golqmo naprejenie ot dolo vejdu testisite i anusa 4ak gubq apetit preshva mi ustata neznam nqkoi da kaje ne6to po vaprosa .

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 фев 2012 13:04

Моля, пишете на кирилица!!!

Stafref

Мнение от Stafref » 15 мар 2012 23:37

Здравейте,
жалко е, че пак трябва да пиша тук, но след несигурен секс преди 10тина дни си лепнах нещо.Много глупаво от моя страна,ясно е. Оплакванията се появиха на 3-4ден - много силно парене(направо остър бодеж) при уриниране,сърбеж и дискомфорт в уретера. Появи се и мътно течение. Отидох да си пусна изследвания - дадох урина само, еякулат не успях,защото ме болеше при опита. На следващия ден ми правиха артроскопия и след нея направо ми приложиха ударно 3дни венозен ceftriaxon + 1g azithromycin(още нямах резултати,а антибиотици трябваше така или иначе да ми дават,затова действаха като за класически трипер) Подобрение нямаше, а от урината излезе enterrococci faecalis, чувствителен към Augmentin и Ciprofloxacin. Сега почнах аугментин-а, 3 пъти на ден за поне 7дни.

Тъй като съм лекувал подобен бактериален простатит веднъж, съм доста притеснен. Тоя аугментин дето го пия сега изобщо има ли шанс да ме излекува при положение, че не е ясно колко влиза в простатата? Не ми предписаха cipro,защото може би щял да е прекалено лек. В началото имах оплаквания само в уретера,но вече усещам типични простатни симптоми - топлина към ануса,тежест в слабините, смазаност след еякулация. Тук имаше теми за жестоки простатити от тоя ентерокок. Някакви съвети за действие. Предишния път лекувах стафилокок в еякулата със avelox и се оправих...получих дисбактериоза естествено,но след това се нормализирах и всичко беше наред. Дали да не повторим лечение с него?

barzaka

Мнение от barzaka » 19 мар 2012 20:41

искам да попитам тези които пият урогут помага ли при трудно започване на уринирането -благодаря предварително

barzaka

Мнение от barzaka » 20 мар 2012 20:49

а сьщо ще се радвам тези които ползват уреда на флорова ТДИ-01 да ми пишат на skype: braqn_bqrzaka дали се чувстват по добре от както го ползват :)

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”