ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Хроничния простатит се лекува! Но трябва да се знае как.

Модератори: админ, консултанти

astral

Re: Хроничния простатит се лекува! Но трябва да се знае как.

Мнение от astral » 26 юни 2012 16:00

Мога да ти кажа как минаха нещата при мен, но това не трябва да ти служи за пример защото самият аз се съмнявам в достоверността му... Моята лекуваща лекарка ме прати на ДНК анализ в Геника след едно положително и едно отрицателно изследване на урина в друга лаборатория, но ме прати да отида на 5-тия ден след спирането на последният курс с антибиотици което противоречи на правилата определени от Геника /от дуга страна не допускам че това не го знае лекарката все пак е венеролог с над 15 години стаж и добра репутация/ изследваният материал които ми каза да дам е урина която занесох 10 -15 мин. след уриниране на първа сутрешна урина след колко време са я погледнали те самите нямам вече никаква представа. Въпреки отрицателният резултат моето лично мнение е че не съм се излекувал... още продължавам да имам симптоми макар и да са по леки и по на рядко.

koceto123

Мнение от koceto123 » 25 апр 2013 17:39

Здравейте колеги. Как върви лечението на простатита? на мен ми откриха staphilococus Coagulasa negative MR и доколкото разбирам лечението е много трудно. В микробиологичното изследване на еакулата иамах 2 антибиотика ... Клиндамицин и Доксициклин. Първо вземах 2 хапчета Клиндамицине , но като прочетох във форумите за лошите последиции а и аз ги изпитах след 2 приема го спрях. Почнах Доксициклина и вече 5 ден го пия но няма никакъв ефект. Затъвам все повече и повече ... не знам какво да правя. Ако някой има някаква иде как да се преборя с тези гадове нека каже. А и добра микролаборатория ...... благодаря ви предварително.
Ще го направя и ще ти кажа какво мсе е случило!

koceto123

Мнение от koceto123 » 21 май 2013 20:07

Този форум май не работи:((
Ще го направя и ще ти кажа какво мсе е случило!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 21 май 2013 23:45

Не мисля, че не работи. Чисти и просто в момента друга тема е активна :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

modjo

Мнение от modjo » 03 фев 2014 12:48

Здравейте,
Не съм сигурен, дали тази тема не е закрита. Ако е така, моля да ме насочите към нова тема по този проблем, ако е създадена такава. От 2 години се боря с бактериален простатит, причинен от Streptococcus Beta Haem. Group B, а в последствие ми откриха /само в една лаборатория/ и Enterococcus Faecalis. След 6 цикъла на лечение с антибиотици промяна няма - бактериите изчезват в контролното изследване след приема на антибиотик, но след месец отново се появяват. Очевидно антибиотиците няма да помогнат, а прочетох тук пост за ММС Някой имал ли е успех в лечението с ММС? Четох доста противоречиви мнения за продукта - едни казват, че е чудотворен, а официално фармацевти и лекари казват, че е силно токсичен. Аз съм склонен да опитам, особено имайки предвид, че и антибиотиците нанасят сериозни вреди. За ММС казват, че убива всякакви патогенни микроорганизми. Ако е така, може решението да е там. Всякакви мнения и препоръки ще са полезни не само за мен, но и за всички, които се борят с този упорит проблем. Благодаря!

viv4o

Мнение от viv4o » 29 май 2014 00:25

Здравейте,мойте мъки започнаха 2009 година и в общи линии картинката и при мен е като гореизброените-хроничен бактериялен простати,макар че никой лекар не ми го е казал.Имам една доста солидна папка от изслезвания-вече 6 години.Изследвал съм всичко-трихомони,МО,уреуплазма,хламидия....CRP,пълна кръвна картина,ЯМР,ехографии,уродинамични тестове,спермограми.Започнах с ентерококус фекалис 10на 8,без наличиена левкоцити и от тогава до сега съм изпил хиляди антибиотици аз се съсипах но бактерийте НЕ!Правих облъчване с червен лазер...но до колко наистина е бил лазер не се знае,физиотерапия на простатата..какво ли не!Единтвеното което ми излиза са бактерийте,няма левкоцити,СУЕ не е ускорено,CRP не е над нормата,никога не съм вдигал температура.На ЯМР простатата беше с нормални размери но едното семенно мехурче беше уголемено.При уродинамичния тест скоростта на уриниране ми беше под нормата но сега ми е малко над долна граница.Но сега започна да ми се случва още едно странно нещо,след като пикам,например при клякане усещам как ми излизат още няколко капки урина.Преди около година имах постоянна болка като тежест ниско в корема в комбинация с тежест ..парене и болка в перинеума,трудно седя и при продължително ходене или стоене прав става ужасно.Напоследък болката в корема изчезна но тази в перинеума ме побърква,тя е денонощна,немога да седя,немога да хода..истински кошмар!!!!И изход от проблема няма!!!Но явно проблемите на простатита не се изчерпват само с това-оказа се че имам и репродуктивни проблеми.
Друг с простатит правил ли си е спермограма???
И от толко обиколки из лекари и даване на хиляди левове/естествено до тук без резултат/мога да заключа че никой не знае как се лекува просатит-един ти предлага електролиза,друг да ти стопи с лазер просатата,инжектиране на антибиотик директно в нея,трети казва че лечението е само консервативно,а като чета из сайтове никой не споменава за друго освен за антибиотици..а къде е истината??????

anikolov

Мнение от anikolov » 29 май 2014 18:51

Нищо странно няма. Най-вероятно имаш стеснение на уретрата/пикочния канал/ или склероза на шийката на пикочен мехур. Получава се от възпаление при заздравяване на лигавицата, затова най-вероятно изтичат капки. От там се възпалява и простатата. Но това при урофлурометрията, тоесто където са ти мерили скоростта на урината , ако е лекар е трябвало да ти го каже. Нямаш ли често уриниране, напъване, чувство за недоизпикаване. Решението е цистоскопия и прерязване на стеснението и може да се оправиш. Да, всичките сме правили спермограми и къде са лоши, къде добри. Това е простатита. Отвратителна работа, но пиши в другата тема. "Помощ.Хроничен простатит". Успех и ако предприемеш операцията ни сподели там какво става, всички си помагаме и търсим решение на проблема или задоволително състояние. Лека вечер и поздрави. :)

viv4o

Мнение от viv4o » 29 май 2014 20:09

Интересно ми беше да чуя дали някой вече е правил операция и как е след това..да не се окаже и тя залуду,а и ме притеснява да не вземат нещата след това да станат по зле.Прочетох за цистоскопията че не се прави когато има инфекция,а аз постоянно си имам бактерии между 10на3 и 10на5.
С ехограф ми измерваха остатъчната урина-2,9 куб. см.Лекара тогава каза че е нормално това количество след пълен пикочен мехур.
Никога не ме е карало да уринирам повече или след уриниране да имам чувство за неизпразнен мехур или пък да ставам нощем.Пикам 4-5 пъти на ден.Преди 20-тина дни в главичката на пениса започнах да усещам парене,направих микробиология на еякулат и излезна Ентеробактер клоака 10на5.Седем дни бях на гентамицин на 12часа инжекции,защото вече немога да пия през устата антибиотик,но макар и на инжекции чревната флора замина и сега постоянно ми пукат червата въпреки пробиотика.Паренето пак започва....перинеума ме боли а и имам тежест в основата на члена...положението е ужосно.А същевременно с това съм на финала с 4 месечен курс за стимулиране на репродуктивната способност,остават още 20тина дни до нова спермограма..дано антибиотика не е увредил сперматозоидите..

anikolov

Мнение от anikolov » 29 май 2014 20:52

Аз съм подобен на теб. Можеш да прочетеш историята ми в тимата Простатит Помогнете. САмо дето аз нямам бактерии или не излизат отдавна. Да, цистоскопиято си е малко опасна и аз и се чудя. Аз си пикая често плюс паренето по канала и дразненето, не толкова често като преди, но по-често от преди болестта. Моята спермограма беше наред края на 2012, когато вече нямах бактерии. Да прав си, че първо трябва да се махне възпалението и тогава да се търси друго. Но щом нямаш често уриниране и остатъчна урина, а имаш проблем от 2009 г би трябвало вече да се е отразило. Другия вариант е простата да притиска от възпалението. Прочетох, че са ти я гледали, но е условно. Може само средния дял най-вътрешния да е увеличен, който е най-близо и обгръща щийката на пикочен мехур. От опит ще ти кажа, че единственото задължително е да махнеш бактериите и да се настроиш, че никога няма да е точно, както преди болестта. Живее и с това. Аз пък правих урофлурометрия и там се изпиках така, както никога след това и лекаря вече не ми вярва, че имам проблем. Другата седмица може да си направя цветна снимка, за да не ми бъркат в уретрата и ще пиша, но в другата тема. Прехвърли се там. И ще коментираме. Лека и успех.

Peter_sl74

Мнение от Peter_sl74 » 17 дек 2015 18:04

batemefo моля те брат пиши ми кой уролог те излекува коя лаборатория прави точни изследвания тия некадърни български уролози ме унищожиха оперираха простата ми но с това проблемите ми не свършват стриктури ерозия на шийката никой нд прави тъканни изследвания всичко което си писал отговаря на 100% имам калцификати имал съм неврогенен пикочен мехур дори и след многото операции уринирам затруднено чудя се кой им дава димломите или тези които им ги дават ите са като тях бъбреците ми се увредиха а те казват че съм симулирал моля те помогни ми в много лошо здравословно състояние съм

anikolov

Мнение от anikolov » 17 дек 2015 19:29

Здравей Peter, може ли да кажеш какво са ти оперирари и какво стана?

Вайьо 28

Имам решение за простатит !!!

Мнение от Вайьо 28 » 10 яну 2016 11:07

Здравейте момчета, аз съм на 44 години и от преди два месеца започна да ми се обажда простата, първо отидох в Он клиник, жена ми беше много доволна от тях, излекуваха и хемороидите за един час, тя настоя да отида при тях, там ни правиха ехограф и установиха увеличена простата, след уриниране установиха че задържам урина, и т.н.

Естествено ми пробутаха лекарствата им за еректилна дисфункция за 800 лева, с един уред "проверяват" проходимостта на съдовете, и ХОП, позапушени ми билииии, то е ясно че при болки в топките, члена се беше свил като уплашен, какво да очаквам от него, няма как да нямам смущения в секса, но те се възползваха веднага от ситуацията, четейки тук в друга тема, научих че много от нас членовете на този форум са минали по тази "пързалка".

За простатита там ми казаха само че "така ще бъде", което ме уби, доктор Блажев е млад човек, но явно няма решение за мен, и затова го каза с подготвителен ефект, и ми каза да направя САМО едно изследване на микробиологията на еякулат, и да му го занеса, толкоз от него.

Четох всички теми тук, абе хора, много нещо сте написали, много сте изстрадали, уплаших се, една седмица четох теми за простатит до среднощ, харесах доктор Кузманов, както го писахте има желание да помогне, симпатяга с желание за работа, отидох на място, дадох еякулат на място, назначи ми още урина с микроплазма и още неща по негова преценка.

След два дни д-р Кузманов ме потърси по телефона, каза че е намерил три бактерии, и звучеше доволен, отидох, написа ми два антибиотика които да пия последователно, не си направих труда да ги запомне, защото бях решил че няма да ги пия, пазя рецептата и изследването, от хилядите ви мнения тук РАЗБРАХ че с антибиотик няма да стане НИЩО.

Случайно попаднах да едно мнение, в което се споменаваше за ММС-а на д-р Джим Хъмбъл, бях чел много за него преди години, е нета има много изписано за него, но не бях пробвал препарата му, защото нямах никакви оплаквания.

Веднага написах в Гугил "МММ цена" и ми излезе сайт който го предлага, поръчах пречистен вариант с по-слаб мирис наречен ЦДС, изчетох сайта им който е на български, свързах се по имейл с представител на г-н Хъмбъл за България, и той ми писа че препарата лекува успешно простатит, да спазвам протокол 1000.

Препарата пристигна на следващия ден с Еконт, веднага започнах да го приемам по протокол 10000, заедно с това пиех и десет вида билки под формата на хапчета, плюс сок от целина, цвекло, и симптомите ту намаляваха, ту се връщаха, имах постоянна лека болка в топките, струята ту беше добре, ту беше тънка, понякога уринирах много дълго, а понякога съвсем малко, тоест билките само притъпяваха мъките ми, но решение все още нямах.

Още след първите 24 часа прием, болките изчезнаха, още втората нощ спах без да ставам до тоалетната, уринирах дълго и изхвърлях всичко без да задържам, изчезна чувството че ми се пика постоянно, не можех да повярвам.

Курса на лечение по протокол 1000, които се препоръчва от Джим Хъмбъл за простатит, е три седмичен прием, днес ми е шести ден, вече не пия нищо друго, спрял съм всички хапчета и целини, не усещам нужда от тях, чувствам се като нов, будя се бодър, наспивам се отлично, този препарат изчиствайки патогенните бактерии и гъбички, дава криле на организма.

Пробвах и протокола за вдишване, а довечера мисля да пробвам протокола за вана, детето ми е на 6 годинки, има проблеми със стрептококи, антибиотиците и там са безсилни, започнах да и давам от същия препарат, симптомите и изчезнаха, но съм решил и двамата да завършим три седмичния курс, както е описан в протокол 1000.

След като мина курса, ще отида при същия д-р Кузманов за изследване, и ако всичко е ОК мисля да му кажа че не съм ползвал неговите антибиотици, ще му кажа как съм се лекувал, и ще ми е интересно какво ще ми каже.

Поздрави на всички, и не се мъчете повече с тези отрови, има толкова лесни начини човек да се излекува от простатит !!! 8)

v jivota

Мнение от v jivota » 14 май 2016 19:45

Xronichniq peostatit se lekuva no ne se znae kak.zdrasti na vsichki ina men mi saobhtixa che imam xronichen prostatit.i balgarskite urolozi sa do tam.ne znaqt nihto za taq duma.obikolix i az dosta bolnici kato drugite i efekta go znaete.moq prostatit e ot trixomoni i enterokokus feakalis tova se zatvardi.i se pochva starata pesen na nov glas parvo minax prez okrajna bolnica sega se kazva sveta anna.palen mrak urologa se kazva kostadinov sled tova zavejda6t klinika po urologiq abadjiev i dvamata greda.sled tova pirogov profesor slavcho kanchev toi choveka neznae6e kade jivee den li e no6t lu e.posle isul na edin urolog s uchila nogo zduxan ako vi kaja kakvi raboti mi prepisaxa tiq dvamata he padnete noga sa tapi.do hil klinik i tam nihto tam mi kazaxa za nekva operaciq v chujbina no sega he xoda da vida.iskax da vi pitam nehto ako znae nqkoi davat li telk za tova zabolqvane che nemi stigat finansite sichko otiva za lekarstva.mersi za otgovora.

togo

Мнение от togo » 07 юли 2016 13:11

Няколко човека тук споделиха , че ползват препарата ММС (ЦДС). Много моля , ако още влизат във форума , да напишат има ли някакви резултати(пол. или отр.)Нормално е , след като си написал , че започваш някакво лечение , след 15-20 дни да споделиш има или няма ефект!
Може и в другата тема.

togo

Мнение от togo » 12 юли 2016 22:32

Явно никой няма да си направи труда да сподели резултата.След известно време аз ще пиша има ли резултат (поне при мен)от приема на ЦДС, защото вече го започнах.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”