ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Хроничния простатит се лекува! Но трябва да се знае как.

Модератори: админ, консултанти

batemefo

Хроничния простатит се лекува! Но трябва да се знае как.

Мнение от batemefo » 18 окт 2009 17:25

Конспект на основните грешки, които пречат да се лекува простатита в България!
1. Нашите уролози не се научиха, че липсата на бактерии в еякулата не означава излекуване от простатит!!!
2. Нито пък микробиолозите ни се научиха как да ловят трихомони и продължават да дават шишенце, за да го напълниш вкъщи! Докато го занесеш еякулата до лабораторията умира и последната трихомона (тя умира при досега си с кислорода!) и най-гениалния тест вече не я хваща! А от трихомони страда всяка 4-та жена!
3. Антибиотиците трудно проникват в простатата! Особено ако поради хронифициралата инфекция вече има т.нар. "калцификати" - това са създадени от организма капсули из простатата, в които бъка от бактерии. В тези капсули лекарство не влиза! (Нужна е инстилация и електрофореза-пръскат ти антибиотик в отвора на патката, после ти пускат малко ток м/у корема и дупето. Или се бие инжекция с антибиотик направо в капсулата!)
4. при обикновена ехография през корема от простатата се вижда толкова ,колкото се вижда през ключалката в банята на пищната ти комшиика! Знаеш, че е там и че е гола, ама само толкоз! (Простата се гледана ехограф със сонда в дупето и по време на уриниране! Пациента стои прав!)
5. И при най-пълни изследвания за бактерии (вкл хламидии, трихомони, микоплазми и уреаплазми) отрицателния резултат не значи чиста простата! Има още сума ти причинители които не се засичат! И и тези изброените не се засичат лесно.
6. Често има повече от 1 вид гадини и трябва да се правят изследвания след всеки рунд на лечението. Махнеш едното-остане другото. Има ли трихомони и нещо друго-винаги се почва с трихомоните. Хламидиите може да живеят в трихомоните! Както и гонококите. Интресно, нали? Като се има предвид колко масово лабораториите не хващат трихомоните, разбирате защо има такава успеваемост на лечението на простатит у нас.
7. Простатни симптоми поради неврологични увреждания има много рядко! Чуете ли рефрена неврогенен мехур, дискова херния и интестициален цистит - потърсете друго мнение! Аз например заразих с "неврогенен мехур" партньорката си! Добре, че не хвана от мен и пукнатия ми глезен! :)))))))
8. Лекувайте се заедно с партньора си, дори и тя/той да нямат симтоми. Ако не ще-презервативи или му/й посочете изхода! Пинг-понг инфекциите нямат спиране.
9. Еякулирайте редовно! Не се престаравайте, но не се и занемарявайте. Не задържайте еякулацията след като е узрял момента. Дори и да е на 5тата минута или секунда! Не прекъсвайте акта без еякулация. Не се натягайте за 2 или 3ти тек. Не е сега момента да се правите на голям атлет. За тези без жени важи същото. Аз ли да ви кажа какво да правите?? Движете се и избягвайте дългото седене. Топли бани на задника (в леген, вана) са отлично помощно средство против болка и са улесняване на проникването на лекарствата. (топете и простатата де)
10. Последно. И най-важно! Трихомоните се лекуват с Furolin (nitrofurantoin) (има го в Гърция, Furadantin (има го в Германия). Macrobid (САЩ) ! Флажила, тинидазола, метронидазола, арилина, трихомонацида (зад многото имена стоят само 2 вещества) не ги лекуват напълно вече! Стават само за помощна локална терапия при жени -глобули във влагалището. Запомнете го това! Допълнителна терапия е ваксината SolcoTrichovac (България (рядко) Чехия, Швейцария), Gynatren (Германия, Австрия) . Винаги я комбинирайте с фуролин.
Този конспект е резултат от 10 годишното ми "лечение" от нещо, което скоро се оказа трихомониазен хроничен простатит. Не съм срещнал български уролог, който да знае всичко написано по- горе. А съм посетил много от тях. На засегнатите от мен доктори прпоръчвам следните не дълги четива:

http://www.prostatitis.org/tarf/p4.htm
http://www.prostatitis.org

Могат да станат милионери ако ... знаят чужд език :)

asen4o

Re: Хроничния простатит се лекува! Но трябва да се знае как.

Мнение от asen4o » 04 дек 2009 19:12

Zdrasti,mnogo vajni ne6ta si napisal,no moga li da te pomolq za e-mail,ili skype eventualno za da me osvedomi6 o6te malko i da kaje6 ot koi urolog v bg si dovolen.Shte sum ti mn blagodaren!

pecko

Мнение от pecko » 05 дек 2009 23:16

Чудесен пост си спретнал!
Освен, че българските лекари не разбират от хроничен простатит, и някакви "специални" съвети, какво искаш да ни кажеш?!
Да прочетем сайта на някаква асоциация, нов метод на диагностика, на лечение?
Благодаря ти, че отваряш очите на българските лекари!

Сега аз малко да отворя твоите! Може ли?! Тъй като толкова добре владееш английски език, отвори www.euroweb.org - European Guidelinеs/Chronic pelvic pain syndrom, за да видиш колко актуална информация даваш по въпроса! и да не си мислиш, че си открил Америка!

asen4o

Мнение от asen4o » 05 дек 2009 23:36

a tozi ,koito go e pisal edva li otnovo shte vleze fuf foruma,a ako moga Vas da zapitam dali ste urolog i kade moje da se napravi s Vas konsultaciia?!

batemefo

Мнение от batemefo » 03 яну 2010 17:15

До д-р Пецко

Опитвам се да ви кажа да спрете с предписването на трихомонацид, който почти не лекува трихомони, и да минете на нифурател (макмирор) и нитрофурантоин (фуролин).
Освен това се опитвам да ви накарам да правите адекватна лабораторна диагностика или поне да не вярвате на резултатите на неадекватната такава.
Няма да е лошо да се научите да гледате простата на ехограф през ректума, а не през корема. А ако успеете да огледате и простатния дял на уретрата по време на микция (пикане), може и да започнете да отличавате простатита от задния уретрит. Не е изключено да откриете и малката анатомична подробност, наречена "веру монтанум", от където идват повечето оплаквания, свързани с простатата.
Малко ли те си вижда това Пецко? За режисьор знам доста по въпроса. Ако ти знаеше толкова за конкретен дял от моята професия щеше да си вече звезда в шоуто на Цонев. А не да ми се репчиш из форумите.

batemefo

Мнение от batemefo » 03 яну 2010 17:23

Линка на Пецко не работи, както и рецептите му навярно.

Виждам че не съм постнал тук най-важния линк.

www. prostatitis2000.org
това е сайта , който може да направи от ученолюбивия БГ уролог - милионер! Но английски трябва ... и желание за работа. А това е рядкост тук у нас.
айде със здраве! Десет години ви снасях мангизи без никакъв ефект. Спирам вече и ще се опитам да отворя очите колкото се може повече болни, за да не може да лапате както досега, без да лекувате.

leopard

Мнение от leopard » 03 яну 2010 22:06

На 33г. сам. Ве4е 3-ти месец се лекувам от простатит. в на4олото бе6е изистрен а сега ве4е е хронифицирал. от скоро взех да спорувам за да засиля имуната си система за да се пребори с гадините заедно с антибиотиците. дано се излекувам напално. :idea: :idea:

gandalf

Мнение от gandalf » 04 яну 2010 19:16

не прочете ли, че много често хроничен простатит не се лекува!?
И наште уролозчита завалиите все на от тоя тип нелечимите простатити попадат, баси и късмета... :lol: :twisted:

batemefo

Мнение от batemefo » 05 яну 2010 03:01

еех Пецко.... защо не забранихме секса още през комунизма-тогава можеше, хората послушни бяха... а то сега да ви мъчим с тези "неличими" болести.. .

Много е лошо, че лекар смята венерическата болест за срамна и ме ругае че съм си ползвал патката по предназначение... Ужас е това!
Аз съм много по-добре откакто започнах сам да изследвам въпроса. Днес съм се заровил в едни статии по въпроса на лечението на тази нелечима болест и около мен в библиотеката на МА нямаше почти никой. Лекуват Пецковците, изписват рецепти, знаят всичко... А сред новите книги и списания цари тишина и спокойствие. Знанието седи самотно в огромната читалня, а Пецко пише из форумите и не знае, че медицината се развива....

Кажи си името и болницата бе пич- като си толкова нахакан тук. А? Басии

asen4o

Мнение от asen4o » 05 яну 2010 17:30

Do Batemefo!!! zdrasti,abe ostavi go toq deto se pravi na rofesor tuk,ako moje ti da mi kajesh,ili tova e dosta truden vupros pri koi ot taka uvajavanite ot nas urplozi moga da napravq edna konsultaciq?! Vijdam,che imash mnenie za tqh i nqkoi se draznqt dori....Blagodarq !

реско

Мнение от реско » 05 яну 2010 20:05

Мани го тоя дето се прави на Професор, питай batemefo, единствения дето е влиза в библиотека. Да им се неначуди чавек на нашенските режисьори, колко били даровити! Не ти трябва уролог на теб, особено пък български, дето една книжка не е прочел.
Вслушай се в съветите му - пий си макмирор-а, нитроксолина и ще прокопсаш! Може и от време на време да ходиш и по една трансректална ехография да ти направят, по възможност по време на микция, за да ти видят верумонтаниума и да ти изкочат очите от болка!

batemefo, тия бисери къде ги откри бе!? В библиотеката на МА или в www. prostatitis2000.org!? Само за твоя информация verumontanum ( colliculus seminalis), ще се види с ефограф на куково лято, ако ще да ти вкарат трансдюсира до сливиците. Второ, много искам да видя как точоно се извършва трансректална ехография по време на микция (то и лафчета понаучило режисьорчето бе)? Просто искам да ти вида физиономията докато пикаеш с един чеп отзад, както така горещо го препоръчваш! Защото за разлика от теб, на ден правя поне по 5 трансректални ехографии на простата, и гледам поне по 5 verumontanum-а, само че цистоскопски, защото това е едниствения начин за да си види.
Какво ново си прочел за макмирор - като още преди 5 години, всички избягаха от него, защото е неефективен, дори и гинеколозите, които го изписваха като топъл хляб? Ами другата панацея дето си открил - нитроксолин - къде, къде по-ефективни и с по-висока бионаличност в простатата медикаменти има. Но "тебе ти не треа жокер"... баси...., ти си режисьорче и си знаеш!
Чесно казано, донякъде те разбирам, че си разочарован от българските уролози, защото наистина сред тях има големи говеда, но така директно да се заяждаш и да ме обиждаш - не си познал, режисьорче! Донякъде те разбирам и на теб не ти е леко с тази простатата и търсиш виновни, човешко е, но първо отвори някой чужд медицински форум и може би ще се изненадаш как и там по абсолютно същия начин плюят техните уролози! Защо ли!? Защото хроничния простатит почти винаги не се лекува! Това не го ли прочете в библиотеката!? Или ти си четеш избирателно, каквото ти оттърва? Или ти е по-лесно да обвиняваш и да плюеш, за собствено успокоение, че другите са ти виновни! Никой не ти е длъжен, режисьорче, нито някой те кара насила при уролози да ходиш. Отваряй google и дерзай - италянчета, германчета.... те ще те оправят по-добре!
И още един съвет да ти дам, режисьорче, повярвай ми, ей така съвсем приятелски и безплатно разбира се! Този, който ти обещава, че със сигурност ще ти излекува хроничния простатит, бягай далеч от него, или поне му плати след като вече те излекувал! Защото има голяма вероятност след 6 месеца "терапия" с трансдюсера отзад и едни 2000 евро назад, да драскаш отново из форумите, че и www. prostatitis2000.org и те не са прочели нито една книжка!

Искрено ти желая ти успех по-нататък с лечението и дано ти върже при италянчето!
Айде със здраве!

batemefo

Мнение от batemefo » 06 яну 2010 01:37

Много злобен този горния представител на "най-хуманната професия"... :)

до асен4о. Нямам идея при кой да идеш. Не мога да препоръчам никой от лекарите, при които съм бил. Пробвай си късмета и ходи по твой усет.

batemefo

Мнение от batemefo » 06 яну 2010 02:01

все пак да обърна внимание, че Пецко отново бърка - Фуролина представлява нитрофурантоин, а не нитроксолин. Разлика има - това на пецко струва 55 лева. фуролина - 10 лева.
Има един още по-стар и вече забранен антибиотик от тази група - furazolidone, kojto е още по ефикасен. Но има съмнения, че е мутаген и канцироген....Вероятно има държави, в които още се предлага във форма на глобули, което игнорира много от вредните му качества и може да се окаже ефективен при резистентни да друго трихомони.

batemefo

Мнение от batemefo » 06 яну 2010 02:09

Още грешки , пецко - трансректална ехография се прави с една доста по тънка сонта, която не пречи на уринирането. проучи въпроса, моля те. Цистоскопията е противопоказана в повечето подобни случай, защото често внася инфекции, а диагностичната стойност на процедурата е никаква в тези случаи.
Изобщо-изчети внимателно раздела "лечение" в prostatitis2000.org i може да се окажеш в много привилигирована позиция и тайно да си ми благодарен.

Потребителски аватар
blader

Мнение от blader » 09 яну 2010 21:43

pecko... ти се появи и пак започна отново с простотията напред!!!
Твърдиш, че си лекар... Нима и капка хуманност не е попаднала в твоята душа?
Виж се какъв речник имаш. Тук има 10 активни консултанти... нито един от тях не съм видял да пише като селски стопанин из форума. :lol:
Съжалявам, ама не можах да се сдържа!
Пък и претендираш да си интелигентен млад... човек и лекар!!! Най-хуманното! :twisted:
д-р Стефанов

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”