ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Какво трябва да знаем, когато тренираме на открито?
Как да разберем правилно желанията на домашния ни любимец?
След инсулт, при множествена склероза...

Разчитане на изследване

Модератори: админ, консултанти

reason

Разчитане на изследване

Мнение от reason » 02 сеп 2009 19:42

От около месец имам тъпи постоянни болки от към дясната страна на кръста.При единичен удар на болното място болката става по-остра и стига до коремната област.Личният ми лекар ми назначи изследване на кръвта и урината, като резултатите са в нормите, с изключение на еретроцитите в урината, които са 7-8 на поле при норма 5 до колкото съм запознат.
Питането ми е дали трябва да се иде на ехограф или да се повтори изследването?За камък не е редно да се говори при това положение, но възможно ли е наличието на песъчинки, които да са причина за тези болки?Какво е редно да се прави в този случай?Повече течности да се пият ли?Може ли да се приеме някакво лекарство.Питам, защото тези болки пречат за нормланата ми работа, както и за поддържането ми във форма.Поддържам се, ходя на фитнес, а от един месец, заради тези болки съм се омързелил.
Отговора на личния ми лекар е "Където са 5 там са и 7-8".Не мога да се съглася с него.За какво са тогава тези норми като не ги зачитаме?
Благодаря предварително!

д-р Цончев

Re: Разчитане на изследване

Мнение от д-р Цончев » 04 сеп 2009 07:37

Нормите в медицината по принцип са доста разтегливо понятие и лабораторните резултати никога не се интерпретират само въз основа на стойността. Особено често се случва тези резултати да са лъжливи по една или друга причина....
Във вашия случай е възможно лекаря Ви да е прав, но от друга страна следва да се изясни тази болка. Добре е да се направи ехография на коремни органи, да се огледат бъбреците. имайте предвид че такава бболка може да е в резултат и на травма.

reason

Re: Разчитане на изследване

Мнение от reason » 02 апр 2017 14:36

Благодаря Ви за отговора. Минало е многооо време оттогава, но ще напиша какво се случи.
Ходих на ехограф, където ме прегледаха 5 за 4, казаха ми, че нищо ми няма и ме оставиха да се оправям, като ми предписаха "no spa" - пълен смях! Лекарите на работата ми ме обвиниха, че това било понеже тренирам редовно и било мускулна болка... Още по-големи идиоти - искаха да ме убедят, че не мога да различа мускулна от вътрешна болка... След като и личната нищо не направи, след като и от болницата и от работата ми също нищо не направиха, реших сам да се оправям. "Изчетох света" и сам стигнах до извода, че вероятно се е образувал пясък. Купих си чай на д-р Ламбрев за бъбреци, направих 2 курса и всичко се оправи! Оттогава досега нямам никакви проблеми!
Държах да го напиша, за да си видите колегите, д-р Цончев! Толкова са некадърни, че ни оставят сами да се лекуваме! Нещо, което никога не бива да се случва! И между другото - смених си личната лекарка!

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”