Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те живеят в храносмилателната система
Отделени белтъци с урината - водещи симптоми
Отслабва ли се наистина от изкуствения подсладител?
Някои норми за ръста на детето
реклама

Разчитане на изследване

Модератори: админ, консултанти

Разчитане на изследване

Мнениеот reason » 02 Сеп 2009 19:42

От около месец имам тъпи постоянни болки от към дясната страна на кръста.При единичен удар на болното място болката става по-остра и стига до коремната област.Личният ми лекар ми назначи изследване на кръвта и урината, като резултатите са в нормите, с изключение на еретроцитите в урината, които са 7-8 на поле при норма 5 до колкото съм запознат.
Питането ми е дали трябва да се иде на ехограф или да се повтори изследването?За камък не е редно да се говори при това положение, но възможно ли е наличието на песъчинки, които да са причина за тези болки?Какво е редно да се прави в този случай?Повече течности да се пият ли?Може ли да се приеме някакво лекарство.Питам, защото тези болки пречат за нормланата ми работа, както и за поддържането ми във форма.Поддържам се, ходя на фитнес, а от един месец, заради тези болки съм се омързелил.
Отговора на личния ми лекар е "Където са 5 там са и 7-8".Не мога да се съглася с него.За какво са тогава тези норми като не ги зачитаме?
Благодаря предварително!
reason

Re: Разчитане на изследване

Мнениеот д-р Цончев » 04 Сеп 2009 07:37

Нормите в медицината по принцип са доста разтегливо понятие и лабораторните резултати никога не се интерпретират само въз основа на стойността. Особено често се случва тези резултати да са лъжливи по една или друга причина....
Във вашия случай е възможно лекаря Ви да е прав, но от друга страна следва да се изясни тази болка. Добре е да се направи ехография на коремни органи, да се огледат бъбреците. имайте предвид че такава бболка може да е в резултат и на травма.
д-р Цончев

Назад към Бъбречни заболявания. Цистит. Простата