Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ежедневната им консумация не е препоръчителна
Дължи се на инфекция или възпаление
Тестове не установяват наличие на ебола
реклама

Проблем с бъбреци

Модератори: админ, консултанти

Проблем с бъбреци

Мнениеот Zarya » 23 Апр 2009 12:32

Здравейте!
Бихте ли ми отговорили дали има връзка виското ниво на адреналин с бъбречните проблеми?
Благодаря предварително!
Zarya

Re: Проблем с бъбреци

Мнениеот д-р Цончев » 23 Апр 2009 17:55

Какви са бъбречните проблеми?
д-р Цончев

Мнениеот Zarya » 24 Апр 2009 10:45

Често уриниране, болезнено, на малки порции, постоянна тъпа болка в областта на бъбреците, която преминава и надолу. Последните посявки на стерилна урина са чисти, предполагам, че имам песъчинки, на ехограф не съм ходила.
Zarya

Мнениеот д-р Цончев » 25 Апр 2009 07:48

Често уриниране, болезнено, на малки порции, постоянна тъпа болка в областта на бъбреците, която преминава и надолу.
- адреналина няма отношение в случая, по-скоро се касае за бъбречнокаменна болест. Добре е да се направи ехография.
д-р Цончев

Мнениеот Zarya » 27 Апр 2009 10:20

Благодаря Ви!
Zarya

Мнениеот katq699 » 03 Май 2009 14:51

Здравейте, и аз имам някакви проблеми с бъбреците на ехографа ми казаха нарушена ехоструктура изтънен паренхим малки камъчета от 5-7 мм лека задръжка в дясно постоянно имам болки в корема ниско долу и отзад в кръста . Изследванията ми били в ред но аз се чувсвам доста зле с тези пистоянни болки.Маика ми беше на хемодиализаи почина от хбн .Каква е вероятноста с хронично възпалени бъбреци да се стигне до ХБН. Имам и остеофити на Л 3-4-5 и за това не зная от къде идва тази болка в кръста и ниско долу моля ви за отговор. Кажете ми къде да отида
katq699

Мнениеот medea » 03 Май 2009 16:27

Хроничните бъбречни инфекции могат да доведат до бъбречна недостатъчност. При положение, че резултатите са ви нормални (което предполагам включва креатинин, урина, урокултура) вероятно болките не са свързани с бъбреците.
Описания на ехографията от рода на “нарушена ехоструктура“ не са специфични и не вършат работа. Размера на бъбреците е от значение (намаленият размер е характерен за случаите с хронична бъбречна недостатъчност, с редки изключения - диабет, милтиплен миелом). Камъните ако ги има би трябвало да се установят лесно.
medea

Мнениеот katq699 » 03 Май 2009 17:02

конкременти има и в двата бъбрека с размери от 5-7мм по един два конкремента .Водят ме с диагноза хроничен калкулозен пиелонефрит креатенин 60 уреа 6.5 количеството белтък за 24 часа беше завишено 5-6 пъти над нормата и имах стафилококи при урокултурите пих два антибиотика и сега урокултурата не дава бактерии
katq699

Мнениеот medea » 05 Май 2009 19:00

Българските лекари обичат да поставят диагноза хроничен пиелонефрит.

Хроничният пиелонефрит е не честа причина за хронично заболяване на бъбречните тубули и интерстициум (събирателните каналчета и съединителната тъкан в бъбреците) вследствие на повтарящи се инфекции на фона на хронично запушване, като при камъни (това вероятно е причината за ксантогрануломатозен пиелонефрит) или на весзико-уретрален рефлукс (при това състояние урината се връща назад в уретерите от пикочния мехур). Обикновено пациентите се представят с неспецифични симптоми, които могат да продължат с месеци.

При вас няма данни за нито едно от тези състояния.

Ако и урокултурата и изследването за белтък са отрицателни, не виждам нищо тревожно.

При някои жени острите пикочни инфекции (цистит, пиелонефрит) са доста чести. Адекватната и нафвременна терапия предотвратява усложненията.
medea

Мнениеот katq699 » 05 Май 2009 20:24

Благодаря ви за компетентния отговор толкова е хубаво някой да ти го обясни като хората за да го разбереш .Спирам да се тревожа за бъбреците дано получа такива отговори и на другите си въпроси които са във форума но в различни области. БЛАГОДАРЯ!!!!!
katq699

Мнениеот ZDRAVA » 14 Май 2009 15:03

Здравейте.Бих искала и аз да се включа по тази тема за проблеми с бъбреците.Преди 2 месеца ме оперираха по спешност- киста на яйчника ,Илеус перитонит.Преди две седмици си направих изследвания кръвни и урина,оказа се,че в урината ми има белтък.Повторих ги още два пъти и все е така.Посетих нефролог,който ме изпрати да дам стерилна урина за урокултура и антибиограма,резултата беше отрицателен.Вчера пуснахме отново кръвни изследвания и урина за измерване на белтъка количествено.Оказа се че е 1,25.Нефролога ми каза,че емного.На ехографа се вижда хидронефроза 1 степен на десния бъбрек.Обясниха ми,че може тази инфекция да се е получила вследствие на перитонита,или да става въпрос за друго заболяване,но сега искат да правим цветна снимка.Възможно ли е да става въпрос за цистит или гинекологична инфекция,т.к. имам бяло течение?
ZDRAVA

Мнениеот margo-19bg » 08 Юни 2009 16:23

:cry: Zdraveite kazvam se Margarita ,iskax i az da vi pi6a za babretsite mi imam bialo te4enie predi 10 godini me lekuvaxa it vazpalenie na iai4nitsite i ot togava korema mi vse e izdut i dosta 4esto imam bolki ,predi dva mesetsa me bole6e i orema i krastai otidox na lekar i mi izkaraxa bare4na kriza i sam bila imala kamani v babretsite no :!: :?: nikoi ne mi kaza kakvo da pravia ili s kakvo da se xrania ili kakvi sa mi kamunite za6oto tuk v puls pro4etox 4e imalo razli4ni kamuni,abe kakvo da vi kaja niamam dumi ,tia na6te doktori tuk vav vratza gledat kak da te umorat i da gusnat pari4lite :twisted: mo6ennitsi li4nata me prati na exograf toi me pregleda napisa nekva belejka i me prati pri neia , tia mi izpisa antibiotik ,ot koeto ne mi mina tia mi ispisa vtori ot koito po4nax da povra6am i ve4e ne xodix pri neia tia e otvrat ,kazva se Sonia Iordanova ako ia poznava niakoi,i taka imam akne ,gnoini papki ,papki papki palni s voda i kato gi spukam stavat keli i okosmiavane polu4ix po bradata koeto se zasilva,poiskax i talon za kojen tia mi pravi skandalii sled dve sedmitsi dosajdane mi dade no nemojax da svar6a vsi4ki izsledvania i talona izte4e i se 4udia s koi da ia smenia ili da si xodia na 4astno na kojen ama niamam tolko pari i vuob6e edna obarkana sistema 4e ve4e mi doide do gu6a ,da ne govoria 4e i jlu4kata mi e preganata i ot 10 godi6na nadebeliax kogato mi doide za parvi pat ve4e sam na 27 i nemoga da otslabna po nikakav na4in i tova si e :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
margo-19bg

Мнениеот koliby » 13 Юни 2009 19:29

Здравейте
на 23 години съм
Сутринта като се събудих и имах остри болки горе в корема и продължаващи към кръста и имам неутолима жажда последните дни пия сигурно по 4 литра на ден и ходя много често по малка нужда.Получавам сърцебиене.Отидох и си пуснах изследване на урината и резултатите бяха в норма с изключение на белтъка (слабо положителен)и седимента : 8-10 левкоцита 1-3 еритроцита масово пл.епители, бактерии.Кръвните резултати бяха левкоцитите: 12,1; време за съсирване на кръвта 300 и време за кървене 90.Всичко друго беше в норма.Преди няколко дни ме изписаха от болницата с реактивен артрит, възпален десен яйчник и киста.Приеха ме в болницата заради отток в коляното.От поне 3 дни съм с постоянна температура от 37,3 .От 5 дни съм на гентамицин и взимам кортикостероиди за ставите и се притеснявам да не си увреждам бъбреците.Личната ми лекарка каза,че е странно да развивам инфекция при положение че съм на гентамицин.
Има ли място за притеснение?
koliby

Мнениеот Sa6a » 14 Юни 2009 18:33

Здравейте, аз съм на 26 години, имам двустранна киста в бъбреците, искам да забременея, но не знам дали е опасно. Притеснявам се, че плода може да получи някакви увреждания. Ако някои има същия проблем и притеснения, нека пише.
Sa6a

Назад към Бъбречни заболявания. Цистит. Простата