Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Има редица фактори, които могат да отслабят защитните сили
Това е психологическа акупресурна техника
Клинична пътека за лечение ще има от догодина
реклама

Парене, сърбеж и дискомфорт

Модератори: админ, консултанти

Парене, сърбеж и дискомфорт

Мнениеот deseniki » 29 Мар 2009 06:34

Здравейте,
пиша ви, защото имам проблем и не знам към кого трябва да се обърна.
При уриниране, а и не само (в голяма част от деня) усещам парене и дискомфорт. Може би това става когато дулго време не см пила вода или и пък съм тънко облечена, а навън е студено. Също така много често ми се пишка и като отида да го направя просто имам чувството, че нямам какво повече да изпишкам, защото примерно 10 минути преди това съм го направила. Обикновенно се оправям като изпия 0.5 - 1 литър вода или пък седя до някоя печка, но дори не съм сигурна, че е така или просто си внушавам. На лекар не съм ходила, но като малка имах песъчинки и малки камъни в бъбреците, само че тогава бъбреците си ме и боляха докато сега не е така (а и тогава го нямаше този дискомфорт и парене). Дори не съм сигурно, че сегашният ми проблем е свързан с бъбреците, би могло да е полов или и аз вече не знам. Иначе примерно след секс ниога не изпитвам парене и дискомфорт, даже когато ми е най-кофти правя секс и се оправям. Като казвам секс имам предвид с един единствен човек, с когото съм от 1 година т.е. не би трябвало от там да идва проблема. Точно затова ме е страх да отида на лекар, а и не знам на какъв лекар, а вече не издържам. Моля ви помогнете ми!
deseniki

Re: Парене, сърбеж и дискомфорт

Мнениеот Iliqna » 29 Мар 2009 10:31

Най-вероятно става въпрос за цистит. Отиди и си пусни една стерилна урина с антибиограма, за де се види дали има някаква бактерия и какъв е антибиотика с който трабва да я излекуваш. Другото, което би могла да направиш е да посетиш гинеколог и да направиш изследване на влагалищен секрет, защото причината за тези оплаквания понякога е и генекологична. Според мен няма място за притеснения, просто трябва да се изясни причината и да се проведе правилното лечение. Желая ти успех!
Iliqna

Мнениеот джени » 29 Мар 2009 19:04

и аз така мисля ,но цистита хич не е за подценяване -бактерии вероятно ,но може и гъби .сэветвам те стерилна урина и вл.секрет
джени

Мнениеот ivelin1012 » 30 Мар 2009 01:03

аз имам същото парене на моменти ниско в областа на корема,и дискомфорт който не е псотоянен но се обажда бая,имам парене при уриниране.Правих си обиквновена урина 2 пъти и при двата нямаше в седимента бактерии никакви.Личната ми изписа някав антибиотик да зимам 1 седмица зимах и уринал и цистон с него никав резултат,тая седмица пак ще отида вече д аме прати при уролог/нефролог и да видим.При положение че нямам бактерии на какво се дължи,дали не е нещос ериозно :(
ivelin1012

Мнениеот джени » 06 Апр 2009 16:57

причини колкото искаш-при вас мъжете възможен уретрит ,простатит ,цистит
при положение че не откриват бактерии 1.во незначи че ги няма .при хронични цистити и картинки могат да не ги хванат 2.ро -при песъчинки картинката е същата -дере пари дращи където мине .дано умните доктори открият проблема ти по скоро .пиши ще ни е интересно как се развиват нещата
джени

Мнениеот dar4e83 » 08 Апр 2009 00:43

здрасти.и аз имам такива оплакваниа. сарбеж и след като се почеша идва адското парене.осещам ростоянен дискомфорт.на самото място кожата ми е суха и люпеща се.помощ.мерси
dar4e83

Мнениеот джени » 10 Апр 2009 12:29

чек сега дарче83-така не се започва опиши проблема .повече подробности -мъж ли си жена ли си години ,къде сърби как започна ......пък може и да измислим нещо
джени

Мнениеот galesita » 16 Апр 2009 15:56

здравеите аз съм на 21 години и имам съ6тите симптоми бола при уриниране парене пия литър вода и се оправям и като застана до не6то топло болката преминава
ако е не6то гинекологи4но какво може да бъде :?:
galesita

Мнениеот джени » 06 Юли 2009 20:54

ми ти и гинекологични оплаквания ли имаш .от това което описваш мисля че е цистит особенно щом от топло минава
джени

Мнениеот ivelin1012 » 26 Юли 2009 14:28

при мен пак антибиотици ,неоренал пак почивка имаше успокоение но пак диуискомфорт и парене,дадох еякулат и пак имаше ентерококи чувсвителни само на ванкумици,аугментин и ципрофлоксацин,зимах аугментин,сварших го пак продалжи дискоморта и апренето макар 4е леко,уролога ми акза да си напрая почивка пак и след месец два пак да си напрая изследване.А дискомфорта като го имам какво да правя многос е притеснявам понеже съм хипохндрик,дискомфорта е ниско в корема,той от простата или пикучния мехур идва бях забраил да питам доктора,ниско отпреде в корема го чусвтам,ся мисля да зема билкови чайове и тях да пия много се притеснявам,да не ми се появи някоя сериозна болест
ivelin1012

Мнениеот ivelin1012 » 28 Юли 2009 20:15

а да попитам гледаха ме с ехограф,това изследване достатачно ли е да отхварли вероятноста за камани,образования на пикочния мехур и аденом на простата
ivelin1012

Мнениеот philip007_nl » 31 Юли 2009 21:23

zdraveite kAZVAM SE philip na 28 god ot grad sofiq,i az imam takav problem kato ne piq voda prez den imam 4uvstvoto,4e mise pi6ka ,ama kato otida na wc-to savsem mani4ko ima,no ne me boli iaz se strahova,m da nee ne6to s prostata,4e togava nz kvo 6te pravq,kato piq dosta voda po dobre se 4uvstvam,no sutrinta mn mise pi6ka ,ama katomotida mn e malko urinata i e jalta,kakvo li e tova?
philip007_nl

Назад към Бъбречни заболявания. Цистит. Простата