Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Спомагат сърдечносъдовата система
Липсват експертни комисии за предписване на биологична терапия
Пазете се от капана "натурални продукти"
Това показват новите данни на НСИ
реклама

Парене, сърбеж и дискомфорт

Модератори: админ, консултанти

Парене, сърбеж и дискомфорт

Мнениеот deseniki » 29 Мар 2009 06:34

Здравейте,
пиша ви, защото имам проблем и не знам към кого трябва да се обърна.
При уриниране, а и не само (в голяма част от деня) усещам парене и дискомфорт. Може би това става когато дулго време не см пила вода или и пък съм тънко облечена, а навън е студено. Също така много често ми се пишка и като отида да го направя просто имам чувството, че нямам какво повече да изпишкам, защото примерно 10 минути преди това съм го направила. Обикновенно се оправям като изпия 0.5 - 1 литър вода или пък седя до някоя печка, но дори не съм сигурна, че е така или просто си внушавам. На лекар не съм ходила, но като малка имах песъчинки и малки камъни в бъбреците, само че тогава бъбреците си ме и боляха докато сега не е така (а и тогава го нямаше този дискомфорт и парене). Дори не съм сигурно, че сегашният ми проблем е свързан с бъбреците, би могло да е полов или и аз вече не знам. Иначе примерно след секс ниога не изпитвам парене и дискомфорт, даже когато ми е най-кофти правя секс и се оправям. Като казвам секс имам предвид с един единствен човек, с когото съм от 1 година т.е. не би трябвало от там да идва проблема. Точно затова ме е страх да отида на лекар, а и не знам на какъв лекар, а вече не издържам. Моля ви помогнете ми!
deseniki

Re: Парене, сърбеж и дискомфорт

Мнениеот Iliqna » 29 Мар 2009 10:31

Най-вероятно става въпрос за цистит. Отиди и си пусни една стерилна урина с антибиограма, за де се види дали има някаква бактерия и какъв е антибиотика с който трабва да я излекуваш. Другото, което би могла да направиш е да посетиш гинеколог и да направиш изследване на влагалищен секрет, защото причината за тези оплаквания понякога е и генекологична. Според мен няма място за притеснения, просто трябва да се изясни причината и да се проведе правилното лечение. Желая ти успех!
Iliqna

Мнениеот джени » 29 Мар 2009 19:04

и аз така мисля ,но цистита хич не е за подценяване -бактерии вероятно ,но може и гъби .сэветвам те стерилна урина и вл.секрет
джени

Мнениеот ivelin1012 » 30 Мар 2009 01:03

аз имам същото парене на моменти ниско в областа на корема,и дискомфорт който не е псотоянен но се обажда бая,имам парене при уриниране.Правих си обиквновена урина 2 пъти и при двата нямаше в седимента бактерии никакви.Личната ми изписа някав антибиотик да зимам 1 седмица зимах и уринал и цистон с него никав резултат,тая седмица пак ще отида вече д аме прати при уролог/нефролог и да видим.При положение че нямам бактерии на какво се дължи,дали не е нещос ериозно :(
ivelin1012

Мнениеот джени » 06 Апр 2009 16:57

причини колкото искаш-при вас мъжете възможен уретрит ,простатит ,цистит
при положение че не откриват бактерии 1.во незначи че ги няма .при хронични цистити и картинки могат да не ги хванат 2.ро -при песъчинки картинката е същата -дере пари дращи където мине .дано умните доктори открият проблема ти по скоро .пиши ще ни е интересно как се развиват нещата
джени

Мнениеот dar4e83 » 08 Апр 2009 00:43

здрасти.и аз имам такива оплакваниа. сарбеж и след като се почеша идва адското парене.осещам ростоянен дискомфорт.на самото място кожата ми е суха и люпеща се.помощ.мерси
dar4e83

Мнениеот джени » 10 Апр 2009 12:29

чек сега дарче83-така не се започва опиши проблема .повече подробности -мъж ли си жена ли си години ,къде сърби как започна ......пък може и да измислим нещо
джени

Мнениеот galesita » 16 Апр 2009 15:56

здравеите аз съм на 21 години и имам съ6тите симптоми бола при уриниране парене пия литър вода и се оправям и като застана до не6то топло болката преминава
ако е не6то гинекологи4но какво може да бъде :?:
galesita

Мнениеот джени » 06 Юли 2009 20:54

ми ти и гинекологични оплаквания ли имаш .от това което описваш мисля че е цистит особенно щом от топло минава
джени

Мнениеот ivelin1012 » 26 Юли 2009 14:28

при мен пак антибиотици ,неоренал пак почивка имаше успокоение но пак диуискомфорт и парене,дадох еякулат и пак имаше ентерококи чувсвителни само на ванкумици,аугментин и ципрофлоксацин,зимах аугментин,сварших го пак продалжи дискоморта и апренето макар 4е леко,уролога ми акза да си напрая почивка пак и след месец два пак да си напрая изследване.А дискомфорта като го имам какво да правя многос е притеснявам понеже съм хипохндрик,дискомфорта е ниско в корема,той от простата или пикучния мехур идва бях забраил да питам доктора,ниско отпреде в корема го чусвтам,ся мисля да зема билкови чайове и тях да пия много се притеснявам,да не ми се появи някоя сериозна болест
ivelin1012

Мнениеот ivelin1012 » 28 Юли 2009 20:15

а да попитам гледаха ме с ехограф,това изследване достатачно ли е да отхварли вероятноста за камани,образования на пикочния мехур и аденом на простата
ivelin1012

Мнениеот philip007_nl » 31 Юли 2009 21:23

zdraveite kAZVAM SE philip na 28 god ot grad sofiq,i az imam takav problem kato ne piq voda prez den imam 4uvstvoto,4e mise pi6ka ,ama kato otida na wc-to savsem mani4ko ima,no ne me boli iaz se strahova,m da nee ne6to s prostata,4e togava nz kvo 6te pravq,kato piq dosta voda po dobre se 4uvstvam,no sutrinta mn mise pi6ka ,ama katomotida mn e malko urinata i e jalta,kakvo li e tova?
philip007_nl

Назад към Бъбречни заболявания. Цистит. Простата