ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Бебетата учат лексика от бащите си
Честата консумация на леща регулира кръвното налягане

Литотрипсия на КУЧЕ - къде?

Модератори: админ, консултанти

laptop2

Литотрипсия на КУЧЕ - къде?

Мнение от laptop2 » 17 авг 2018 01:43

Здравейте,
Едно от кучетата ни (порода чихуахуа) получи запушване на уретера. Има три камъка навътре от os penis (костта в пениса на кучетата, там е най-тясното място), които според ветеринарите дори да стигнат до костта, няма да могат да я преминат. Вариантите, които предлагат, са или отваряне на уретера и изваждане на камъните (което ми обясниха, че налага и кастрация, освен това има и песъчинки в мехура), а другият вариант е да опитат да избутат камъните обратно в мехура под налягане и да отворят самия мехур, което пък е операция на коремната кухина. Кучето е дребно на размер (4 кг).

Според мен е изключително удачно да му се направи литотрипсия, но - къде биха се наели на подобна манипулация върху куче? Става дума за гр. София, но ако тук няма мога да го закарам в друг град.

Утре ще звъня по по-малките клиники, защото вече четвърти ден е така, не може да уринира въпреки спазмолитиците от 2 дни (само капки и то с големи усилия и много малко) и ветеринарите се тревожат за усложнения.

Благодаря предварително и ще се радвам, ако ме насочите към по-свободомислещи специалисти в областта!

ПП: Дадоха ми да му бия спазмолитик сутринта, за да може да е поотпуснал уретера като отида при тях - това дали би пречело на евентуално разбиване? Ако е така, просто няма да му слагам инжекцията. Също - ако върнат камъните в мехура (съмнявам се да се получи), там може би е по-безопасно да се разбият?

д-р Цончев

Re: Литотрипсия на КУЧЕ - къде?

Мнение от д-р Цончев » 18 авг 2018 12:48

Аз не съм чувал това изобщо да се прави при кучета.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”