ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Налагат се заради високите температури
Избягвайте храни, които съдържат Е211 и витамин С
Бета-амилоидът се образува заради него

Моля помогнете!!!!

Модератори: админ, консултанти

zannib

Моля помогнете!!!!

Мнение от zannib » 07 яну 2018 23:46

Здравейте може ли малко помощ при разчитането на резултатите от динамична бъбречна сцинтиграфия. Бях на преглед при уролог и той ми каза, че ще ми сложат стенд за един месец и след това ако не се оправи ще се стигне до премахване на целия бъбрек. Много съм уплашена искам да знам толкова ли е зле положението... :oops: :oops: :oops:

Ляв бъбрек: Запазена форма, размери, нормална топография. Сравнително хомогенно разпределение на радиофармацевтика в паренхима с лекостепенна задръжка на активност в пиелона. Т-макс 3,5 мин. Т1/2 - 18 мин.

Десен бъбрек: Леко увеличени размери, нормална топография. Нехомогенно и леко намалено разпределяне на радиофармацевтика в паренхимна със зона на относителна хипофиксация в долна трета и средна трета повече медиално, съвпадаща със значителна задръжка на активност в пиелокалкисната система. Ренографската крива е от хидронефротичен тип

Относително процентно участие в тоталната бъбречна фукция: ляв бъбрек - 49% и десен - 51%, при нормални 45-55%
Заключение: Левият бъбрек е със запазена филтрацинна функция и горногранични стойности за дренажа. Десният бъбрек е със силно смутени филтрационна функция и дренаж - данни за хидронефроза.

д-р Цончев

Re: Моля помогнете!!!!

Мнение от д-р Цончев » 08 яну 2018 22:14

Трябва да се сложи стент за да се реши хидронефрозата, която може да унищожи бъбрека. Не се притеснявайте, обикновено се получава.... неприятни операции са, но обикновено имат ефект

zannib

Мнение от zannib » 11 яну 2018 23:38

Благодаря Ви, а според вас при тези данни на сцинтиграфията може ли да се стигне до премахване на целия бъбрек или по-вероятно е да се оправи с този стенд?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 яну 2018 21:37

Ако не се канализира бъбрека, т.е. да се реши дренажа му посредством стенд е възможно да се загуби бъбрека. Не губете време, действайте

zannib

Мнение от zannib » 04 апр 2018 21:09

Здравейте, отново съм аз оперирах се по повод хидронефроза 2-3 ст., причинена от вродено стеснение на десния уретер. Направиха ми пиелопластика, след като махнаха стенда започнах да вдигам температура между 37-37.5 градуса и има едно постоянно парене, което се усилва след уриниране. Направих си изследвания пуснах си стерилна и обикновена урина в един и същи ден стерилната урина е чиста, няма бактерии докато в обикновената има белтък-опалесценция, нитрити, левкоцити - 15-20 и също пише бактерии. Не можах да разбера нищо от тези изследвания в обикновената урина и симптомите, които имам всичко сочи,че имам инфекция а де факто в урината няма бактерии. Според вас това нормално ли е? Инфекцията може ли да бъде някъде другаде, а не в пикочните пътища, а ако няма проблем в пикочните пътища защо имам парене след уриниране? Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 апр 2018 20:35

Може да има микроби, но заради употребата на антибиотик да не се позитивира микробиологичната проба.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”