ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Въпрос на полови предразсъдъци или биологични разлики
Какво причинява нарцистичното разстройство на личността?

Упорит цистит - как да го излекувам?

Модератори: админ, консултанти

Miletia

Re: Упорит цистит - как да го излекувам?

Мнение от Miletia » 23 мар 2009 15:19

zdraveite,

iskam da vi popitam sled otkrivane na kisti po bubrecite na vuzrasten chovek - kakvo da predpriemem? Babata ima i reflux i drugi surdechni zaboliavania... mojete li da mi pomognete i da nazovete lekorastvo, koeto bi pomognalo?

Surdechno vi blagodaria!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 мар 2009 07:26

Моля, пишете на кирилица!

nadi_sz

Мнение от nadi_sz » 27 май 2009 15:37

Здравейте, Дани, Сузинка,

малко късно, но днес се обадих на д-р Николова, за да си запазя час при нея. И с потрес научих, че първият свободен час е на 29 юли в 14ч :shock: Лошото е, че вече наистина нямам друг коз и ми трябва час поне през юни.
Сузинка, можеш ли да ми дадеш координатите на твоя хомеопат, който те е излекувал - име, тел., адрес, в кой град се намира.
Ако при него има по-ранен час, бих искала да си взема.

Благодаря сърдечно предварително!!!

radeto1404

Мнение от radeto1404 » 13 дек 2009 09:29

Здравейте, реших и аз да пиша в този форум, т. к. споделям същите проблеми като вашите. Имам цистит от 1 г. като непрекъснато се изолира бактерията Ешерихия коли, било то в по-малка или по-голяма степен.Пила съм какви ли не хапчета, като се започне с дежурния Ципрофлоксацин, който май изписват на всички, и се продължи с редица лекарстжа, които разбирам че сте приемали и Вие. Преди 2 месеца се оказа че имам и големи песъчинки в бъбреците и явно и те повлияват на цялата ситуация. Но вече ми писна от лекари и гинеколози, които уж те лекуват, но всичк отшумява и след време се появява пак. Не знам вече какво да предприема, сега пак ме мъчат болки, парене и не се издържа. Пия билки, и от тях се поуспокоявам през деня, но сутрин е кошмар. Мисля да започна Уростим дано да има ефект, и в най-скоро време и аз мисля да си запиша час при д-р Николова.

flowerlily

Мнение от flowerlily » 07 ное 2010 12:50

На мен преди години в борбата с упорит хроничен цистит ми помогна пиенето на Уростим. Tова е ваксина, съдържаща неактивни бактерии, които карат имунната система да заработи срещу бактериите причинявящи цистита. Аз имах изолирани E. coli, Proteus, Clebsiela. Меняха се понякога. Доколкото помня се пиеше 1 месец или 3. Започва се заедно с пиенето на антибиотик. Антибиотика като свърши, ваксината се продъбжава. Година ме тровиха с голи антибиотици без резултат, докато накрая GPто ми каза вземи ваксина. Искам да спомена, че ваксината е за определени бактерии - описано е кои на листовката. Успех на всички! Ако някой иска нещо да пита lydianed@yahoo.com

jenifur

Мнение от jenifur » 21 ное 2010 19:36

здравеите момичета страдам от това забляване от както се помня антибиотиците помагат само да спрът инфекцията всичко идва от нарошена влагалишна флора от запек от бацили от дебелите чарва наи доброто лечение е с имунностимуланти
за въстановявяне на флората на пикочните и половите органи
от антибиотиците тази флора е заминалаи стават постояни инфекци

raniaa

Мнение от raniaa » 17 яну 2011 22:57

Дженифър ,много неграмотно пишеш!Жалко за теб.

nadim

Мнение от nadim » 01 фев 2011 19:28

Zdraveite,
moje li koordinatite na d-r Nikolova. Stradam ot tsistit ot blizo 2 godini, i pri men bakteriata e E. coli.
Vzemah Urostim- 2 pati po 3 mesesa, kakto i Tsiston, no efekt niama. V momenta pia Citrosept na kapki, no i tuk efekta e nulev.
Spodeliate koi kade e hodil, pri koi lekar, i tn.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 фев 2011 20:01

Моля, пишете на кирилица!!

Gal4eto

Мнение от Gal4eto » 03 дек 2012 19:08

Здравейте, имам непрестанно парене в пикочния мехур, което се засилва много след секс, а той е винаги с глайтгелен и презерватив. Изчетох доста мнения за Уростим. Проблема е в това, че той съдържа убити тела от Клебсиела и др. Аз до скоро лекувах Клебсиела в червата в много висока степен. Опасявам се да не провокирам отново развитието на бактерията. Иначе всички урокултури са чисти, без бактерии. Въпросът ни е за Уростима?

elvan_smile

Мнение от elvan_smile » 20 апр 2013 07:52

След два курса лечение с антибиотици, все още имах неприятните симптоми на цистит и започнах да търся алтернатива медикаментозното лечение. Първото, което срещаш при едно подобно търсене е всякакви видове билкови комбинации и екстракти от боровинки, но по щастлива случайност се натъкнах на Д-маноза. Купих си го и започнах лечение, още с първия прием сиптомите изчезнаха. Едва след това зачпочнах да се ровя в нета и открих какво всъщност е Д-маноза. Важно е да се знае, че помага само в случаите на Е-коли инфекция, които са 90% от всики случаи. Дано да успея да помогна на някой, затова, ето малко информация :
D-Mannose - Д-Маноза е естествен захарид, който се съдържа в редица растения, едно от които са боровинките. Този захарид няма нищо общо с антибиотиците и другите лекарствени срества, но въпреки това помага за елиминирането на бактерията е-коли в уриналния тракт. Е-коли е бактерия, отговорна за 90% от инфекциите на пикучния мехур и циститите. Въпреки, че една част от D-Mannose - Д-Маноза , която попада в тялото , се усвоява от организма, по-голямото част от захарида се изхвърля чрез уриналния тракт. По този начин, захаридът действа благотворно върху тялото, понеже няма разрушителен ефект спрямо клетките и микро флората в тялото.
В пикучния мехур, D-Mannose - Д-Маноза се прилепва към нежеланите и вредни външни частици, което предотвратява тяхното натрупване по стените на пикучния мехур. Поради факта, че изключително малки количества от D-Mannose - Д-Маноза се усвояват в организма, приема на продукта не влияе върху здравословните нива на кръвната захар.

Mirkofff

Мнение от Mirkofff » 15 апр 2015 16:15

Здравейте имам цистит от няколко месеца , но съм мъж а знам че при мъжете е по рядко срещано ... Тъй като видях че в темата се спомена Билката Цариче , искам да попитам дали ще повлияе добре при мъж , защото знам че това се пие при женски проблеми ?

MayaToneva

Мнение от MayaToneva » 21 дек 2017 17:11

Стига с тия презервативи. рецидивиращата бактериална вагиноза може да активира цистита, а тя най-често е неинфекциозна. В следствие на някакви фактори - секс, лубриканти, сапуни, басейни, претопляне, преохлаждане и пр. Ph-то на влагалището се променя и патогенната флора започва скоростно да се размножава за сметка на лактобацилите. Тая патогенна флора навлиза в уретъра и тръгва нагоре към пикочния мехур. И като тръгнат веднъж, вие си лекувайте бактериалната вагиноза, но бактериите вече са на "сигурно' в пикочната система. Вие си лекувате бактериалната вагиноза, но после, при уриниране, те могат да се върнат обратно във вагината и ето ви нова бактериална вагиноза. Омагьосан кръг. Затова, първо с метронидазол трепем вагинозата за седем дена, като слагаме и вагинално таблетки, примерно Макмирор, после спираме метронидазола и продължаваме с ципрофлоксацин да бием по бактериите в урината, като поставяме вагинално нещо с млечна киселина, защото метронидазолът и ципрофлоксацинът са избили всички лактобацили, а влагалището е сухо като Сахара и гъбичките и разни други гадове само чакат да се нанесат. Примерно Вагизан е добро решение и то не само докато трае антибиотичното лечение, но поне месец след това и да ни е винаги под ръка, когато някакви фактори заплашват Ph-то на вагината. Не е лошо да се използва вагинален крем с млечна киселина при сексуален контакт, след басейни, вани, промивки на вагината и прочие, за да пазим естествената млечно-кисела среда, която ни пази от патогените. Ако усетим дискомфорт и нямаме такъв крем, хубаво кисело мляко е добро като първа помощ. Добре е да проверяваме редовно киселинността на влагалището. Разбира се, в остър период на уроинфекцията и след това - пием нещо с D-manoza като Урокомфорт, щото тя обвива лошите бактерии и им пречи да се захващат за стените на уретъра, пикочния мехур и т.нат. Яко вода, пък и здравият организъм ще ни дава сигнали чрез жаждата, че имаме нужда от нея. Е, разбира се, спиране на всички нездравословни храни. Докато трае антибиотичното лечение, препоръчвам някакви упражнения, за да подобрим кръвообращението. Както знаем, гадовете винаги се стремят да се крият на места, далеко от него, щото то носи антибиотиците до тях. Бягат към костите, ставите и прочие и затова е добре да се раздвижваме, за да помпаме повече кръв навсякъде. Хубаво е след антибиотиците един период на пречистване с лечебен глад, за да изхвърлим боклуците. При жените бактериалната вагиноза се провокира и промяна в нивата на естрогена, от стрес, който срива имунната система и прочие, затова е хубаво да се следят хормоналните нива и да се пазим от ядове. Надявам се да съм била полезна.

Отговори

Върни се в “Бъбречни заболявания. Цистит. Простата”