ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Възникване, симптоми и диагностика на астроцитома на малкия мозък
Какво ни предлага естетичната дерматология за бързо постигане ...
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

болка в дясна част на корема

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Bobby1177

Re: болка в дясна част на корема

Мнение от Bobby1177 » 20 дек 2012 21:46

Наистина никой не се е загрижил за повишаване на лекарската квалификация, явно всеки сам се "спасява". Ето, напр., Вие как сте намерили воля и време, за да преминавате различни курсове, както са изброени на сайта Ви?
Много е важно кой гледа и какво вижда, щото иначе като почне едно вдигане на рамене, едно цъкане, ама то не се вижда, ама това, ама онова... Меко казано - става досадно :-)
Живи и здрави и весели празници!

ana___

Мнение от ana___ » 23 окт 2013 12:33

Здравейте на всички :)
от шест месеца и аз имам симптоми като повечето от вас - болка като апандисит. Ходих на ехограф, три пъти на генеколог, кръвни изследвания вече няколко пъти (леко занижени левкоцити) и нямам диагноза. Според GP-то ми е от храната, която ям. От година и половина съм суровоядец, а от няколко месеца ям готвено на вечеря. Възможно е да имам функционална киста в десния яйчник, но и преди съм имала, без тези продължителни болки. Вече не знам какво да правя. Чудя се какво е общото между нас? Дали всички прекарваме по 8-10 часа пред компютъра и сме обездвижени, дали носим тесни дрехи, дали се дължи на стрес? Не знам какво да правя, не ми се пият лекарства, само за да лекувам симптом на неясно заболяване (ако изобщо е болест). Нали знаете - ако лекарят остави пациента да говори достатъчно дълго, той сам ще му каже от какво е болен. Е - дайте да говорим :-)

pastet1989

Мнение от pastet1989 » 23 окт 2013 14:31

При опит да спра от раз инхибитори на протонната помпа получих много силни болки долу вдясно в корема, болките бяха остри и дори се будех нощем от тях.
Реших, че съм направил язва и отидох да ми направят гастроскопия, питаха ме дали съм опериран от апендисит и аз казах, че не съм. После след гастроскопията се оказа, че нямам язва, и вече не понмя кога, и от какво точно, но след като ми изписа пак ППИ реших да не го пия и да се оправям сам относно гастрита и рефлукса, които имах, пих прополис по 30 капки на гладно 3 пъти на ден, желето от 2 с.л. ленено семе, сварено за 15 мин в малко вода, глутамин - по 1 ч.л. в чаша вода 3 пъти на гладно и някакъв чай за гастрит, а след ядене, вит. Б копмлекс. Оттогава минаха около 2-3 седмици и конкретните остри болки долу вдясно изчезнаха на 100%, а гастритът и рефлуксът ми се оправиха на 90% и се подобряват още.
Добре е обаче да се разбере причината, защото май там може да са доста неща - дванадесетопръстник, жлъчка, черен дроб...
Успех!

Bobby1177

Мнение от Bobby1177 » 29 окт 2013 21:35

Привет,
Аз днес, след дълго отлагане, минах скенер на коремни органи, направен с контраст. Направих го вместо т.нар. цветна снимка (венозна урография), препоръчана от уролог. Сега това било по-най-модерният вариант.
И наистина, доколкото видях на монитора, картинката е ясна от всяка гледна точка :)
При мен се установиха "анатомични вариации" или "особености". Имам двоен уретер отдясно, както и бъбрекът ми е с 2 легенчета и т.н. Болката и дисконфорта при мен може да идва от това преплитане на двата уретера, от задържане на урина в тях (по-тънки са от един единствен уретер като този отляво) и т.н. Лекарят ми препоръча да пия неща като боровинка, мечо грозде, аз бих споменал от себе си и дребноцветна върбинка, за да не се задържа урина и да се прочиства.
Извод - препоръчвам цветна снимка/ скенер с контраст, мисля, че се вижда доста добре какво е дереджето в корема. Малко предупреждение - контрастът е нещо неприятно, но се преживява (поне засега :) )
Успех и бъдете здрави!

Bobby1177

Мнение от Bobby1177 » 29 окт 2013 21:41

ВЪРБОВКА, не върбинка, извинете

Bobby1177

Мнение от Bobby1177 » 30 окт 2013 22:01

Здравейте,
Тъй като се трогнах от написаното от ana & pastet, решид да напиша още нещо по темата, за което се сетих днес.

Освен урологичната причина, която се откри при мен (анатомична вариация), аз бях стигнал до другата много вероятна причина, която е на нервно-мускулна основа.

Става дума за възпаление на тригерни точки и/или на миофасцията на мускулите - някаква тяхна обвивка. Удивително е, че такива точки има и по коремната стена, вкл.и под пъпа.

В Б-я абсолютно никой не работи по тези неща, единствено някакъв масажист в Пловдив преповтаря работи от чужди сайтове, които просто е превел. Имах тема тук, на която никой не посмя да отговори дори с един ред.

На английски има немалко и доста качествена, според мен, информация, която обяснявам много оплаквания. Лечението се свежда, освен до упражнения и масаж, най-вече до локално инжектиране, в самите проблемни точки, на лидокаин и кортикостероид. Аз лично съм си правил компреси с лидокаин, какъвто продават свободно на ампули в аптеките.Някой път съм ползвал мехлеми за ставно-мускулни проблеми, с краткотраен и частичен ефект. Има някакъв по-специален кортикостероид, който сякаш повече бил за мускулни проблеми, но като проверявах за него преди половин година, той дори не беше регистриран в Б-я.

Така или иначе, на мен са ми предлагали да ми бият широко-известния и разпространен у нас Дипрофос, но не локално, а като обикновена инжекцийка. Казват, че е ефикасен, но с немалко странични действия - типичен кортикостероид. Действието траяло от няколко дни до месец, после пак трябвало да се слага. Това е универсалното противовъзпалително средство и, откровено казано, ако болката е адски неприятна и променя дневния ред на живеене, някой и друг Дипрофос сякаш могат да се "преглътнат".

Последно - за природните продукти. Моето дълбоко убеждение е,че бизнесът с тях също е индустрия като фармацевтичната, и поради това си преследва изключително търговски цели, вкл. и изместването на традиционната фармация от пазара. Много често хранителните добавки или билките са много слаби за по-заплетени случаи или не действат без специален диетичен режим. За себе си съм се убедил, че хомеопатията може би помага при остри състояния, но не и при хронични.

Смятам, че ако се разчита на природолечение, то трябва да е изключително внимателно подбрано и човек да има търпението, а понякога и възможността, според обстоятелствата и самите оплаквания, да почака да види дали ще има някакъв ефект. Плюс това, нивото на хранителни добавки, предлагани в Б-я, е изключително ниско, заради покупателната способност на потребителите. Ако се взема нещо, по-добре е да се поръча отвън или да се ползват официалните вносители/ дистрибутори на продукти с GMP. За добро или за лошо, химическите лекарства си остават, според мен, далеч по-надеждни като това изглежда и съвсем логично.

Това е засега от мен, надявам се да съм бил полезен.

Аз влизам вече много рядко тук. желая ви много здраве и успех във всички начинания.

Поздрави,

Борис

izgrev

Мнение от izgrev » 24 яну 2015 21:05

Здравейте.знам.че темата е от преди няколко години.но аз също имам тези проблеми вече 8 години.Съответно съм се подложила на всички възможни изследвания и прегледи.но болката в дясно под реброто се появява и изчезва.Това.че десният ми бъбрек периодично изхвърля пясък и малки камани е едната от причината.но от мнението на 5 лекари се установи.че това се предизвиква от слабата коремна мускулатура и заболяване на саркралният нерв.който излъчва болката в дясно.Аз като всички останали се страхувах и изпадах в паника.но се научих сама да си помагам.Никакво вдигане.носене на тежести над 2кг. Правилна стойка при сядане.внимателно и плавно навеждане и изправяне.без резки движения.Вечер при спане подпиране на гърба и на корема с твърди възглавнички и съответно между колената на двете колена плоска възглавничка.Може а звучи смешно.но вече 2 години болките се появяват може би 1..2 пъти в годината и та ако не внимавам и се пренатоваря физически.Освен това ежедневно приемам витамин В комплекс
След ато всички изследвания които се правят са нормални.трябва да си зададем въпрос как протича нашият ден.колко сме натоварени физически и психически.кога и в каква ситуация се получават болките и нетрябва да изпадаме в паника.защото понякога безобидни неща са причина за всичко това

izgrev

Мнение от izgrev » 24 яну 2015 21:10

При такива болки ползвам лидокаин.за секунда облекчава.по..бавно става облекчението при едноседмично приемане на беналгин или темпалгин.задължително затопляне и масажиране на гърба .кръста с болкоуспокоителни мехлеми с по..голяма концентрация на камфор

icicletdq

Мнение от icicletdq » 20 апр 2015 16:46

Здравейте!
Виждам, че моите симптоми са подобни на описаните в темата, затова реших да поискам и аз мнението ви.
Ще кажа набързо няколко думи за себе си първо. На 37 години съм и преди близо три години претърпях тежка операция в чужбина (имах рак на шийката на матката). Хванаха го навреме, слава Богу! Последваха още четири операции в продължение на една година...
Та сега, от седмица насам, усещам напрежение във вътрешната част на дясното бедро, не е болка, а по-скоро като "опъване". Започва от вътрешната част на коляното и стига до горе. Същевременно, получавам и подуване най-долу вдясно на корема или по-скоро като на картинката (където е червената точка):
Изображение
Няма болка, просто се подува...
Ще съм ви благодарна, ако споделите мнението си на какво може да се дължи това.
Напълно съм наясно, че не може да ми се постави диагноза по този начин, просто моля за мнение и предварително благодаря :)
Бъдете здрави! :)

мария123

Мнение от мария123 » 19 юни 2015 18:35

здравейте ще ви кажа всички симптоми на кризата, която изкарах преди 3 месеца и преди 3 дни отново.започна с болка горе в стомаха, засилваща се до непоносимост и обхващаща целия стомах около 12 часа.повръщане на горчиви сокове, температура 37.5-37-8 градуса.след 12 час болката слиза вдясно от пъпа чак до коста,продължава да е силна и се осилва при движение така още над 12 часа и намалява но все още силна.трети и четвърти ден болката е слаба но има леки спазми минава и към бъбрецити , появява се лека диария.през цялата криза болките не се влияят от медикаменти.първия път предположих, че е хранитилно натравяне от риба , но всичко се повтори.вмомента съм в чужбина и след месец ще мога да отида на доктор в българия.какво може да моля за съвет.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 юни 2015 14:51

Към днешна дата какво е състоянието?
Възможно е да се касае за гастроентерит с някаква генеза, което за няколко дни преминава обикновено.

мария123

Мнение от мария123 » 21 юли 2015 14:37

здравейте, от последната криза която ви описах нямам никакви оплаквания.след два дена се прибирам в българия и ще отида на ехограф като начало да видя какво се случва в стомаха ми.от Варна съм и се чудя в коя болница да отида.не съм здравноосигурена и затова няма да се занимавам с направления ако може да ми препоръчате болница или даден специалист.благодоря ви за отделеното време.

мария123

Мнение от мария123 » 21 юли 2015 14:46

здравейте, от последната криза която ви описах нямам никакви оплаквания.след два дена се прибирам в българия и ще отида на ехограф като начало да видя какво се случва в стомаха ми.от Варна съм и се чудя в коя болница да отида.не съм здравноосигурена и затова няма да се занимавам с направления ако може да ми препоръчате болница или даден специалист.благодоря ви за отделеното време.забравила съм да спомена, че по време на втората криза липсваше диария.и от време на време ме наболява десния бъбрек.

Therapy Man

Мнение от Therapy Man » 21 юли 2015 15:20

Всички органи , които съдържат газови коликции са неподходящи за ехографско изследване , вкл.стомах. По въпроса за кризата , която сте получили и доколкото описали , мисля , че се късае или за жлъчна криза , или за нефролитиазна криза в дясно. Затова по-скоро , ехографското изследване трябва да бъде насочено към Черен Дроб , Жлъчен мехур и бъбреци.

мария123

Мнение от мария123 » 22 юли 2015 04:58

благодаря, за отговора.след като направя нужните изследвания ще пиша.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”