ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

болка в дясна част на корема

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Lidi

Re: болка в дясна част на корема

Мнение от Lidi » 27 дек 2009 10:25

Да започна с това, че аз имам доста проблеми със стомаха- раздразнено дебело черво, колит, гастрит, дуодените. Първите две май са свързани- не съм наясно.
Моята болка вдясно ниско долу, на мястото на апендикса се оказа нерв. Болката преминаваше и към таза, но аз си мислех, че е яйчник или апенцикс или в свързана със стомашните проблеми, които имам. В крайна сметка невролог ми помогна с иглотерапия.
Болката по-високо в дясно-все едно ме боли черен дроб и преминаваше назад към бъбрека, след ехографии и изследвания не показа нищо. Оказа се пак неврологичен проблем. Размествания на подпрешлени на гърба. След намествания веднага се махаше тази опасваща болка. даже и там правих иглотерапия, защото, заради неправилно спане да го нарека пак се размествах ,но след 10 дена игли се стабилизирах. Сега ако стане така първо ходя при невроложката и тя си знае,ако не е при нея проблема ме праща при друг доктор. Така единия път каза, че не е неврологичен проблема и ме прати при гастроенетолог и така открихме, септирана жлъчка, обострил се гастрит и т.н.
Успех на всички с лечението и дано намерите правилния доктор за болежките си!

arezzo

Мнение от arezzo » 10 яну 2010 20:44

Не зная дали тук трябва да питам, но ме мъчи вече седмица болка в кръста и корема.Корема ми е подут ,но ме притеснява това, че болката е при ходене по голяма и по малка нужда.Също така и трудно задържам урина.Не помагат диета и спазмолитици. Искам да попитам какви са признаците на рак на дебелото черво...защото в крайна сметка към това обяснение ме насочват болките и всичко изчетено в нета :(

ivankaraman

Мнение от ivankaraman » 29 яну 2010 10:10

тези болки които описвате ги имам и аз само че от 3г. вече . Какво ли не си иследвах ,черен дроб ,жлъчка ,панкреас,бъбреци. Веднъж уж жлъчката била васпалена , друг път песачинки в бъбрека всеки лекар при които съм ходил с различна диагноза излиза, и различни лекарства предписва. Болката обаче си стои има дни ме боли по малко , други дни много ,отдиясно е и понякога се излъчва и към гърба и влиза и нагоре бод ребрата и надоло към хълбока сутрин е тъпа през деня се изостря и преминава в пареща после отслабва и тн.

цветан атанасов

Мнение от цветан атанасов » 24 май 2010 03:11

здравейте. преди около една година ми направиха операция от апендикс и от няколко дни ми се поду раната и започнах да изпитвам тъпа болка и болка при уриниране. на 15 съм и ме е страх много да кажа на нашите. кажете какво да правя моля някой доктор да помогне

d-r lyu

Мнение от d-r lyu » 24 май 2010 11:10

Здравейте,
първо трябва да кажете на родителите си за проблема.
Необходим е преглед от хирург. Най-добре е това да бъде този който ви е оперирал.
Д-р Веселин Люцканов, д.м.

o_fortuna

Мнение от o_fortuna » 01 юли 2010 13:50

Здравейте,

Направих разтоварваща диета (плодове, зеленчуци и ядки) за две седмици. Захраних се за около седмица, като по стечение на обстоятелствата животинските продукти ги въведох към 5ти ден. Малко след това се разболях сериозно и не успях да избегна хапчетата - главно парацетамол.

От четири дни се появи странна болка, по скоро неразположение, която започна от дясно под ребрата, точно на талията. Все едно някой постоянно ме стиска. След ден премина по целия кръст и сега вече е и от ляво. Все едно съм си сложила пояс, който ме стиска. Следя си общото състояние - няма промени, редовно ходя до тоалетна, няма изменения в цветовете. И все пак ме притеснява. Незнам черен дроб ли е, жлъчка, черва или бъбреци. Моля просто кажете тези болки за какво са характерни.

Сега забелязах след хранене, че болката малко се усилва и от дясно и от ляво, и все едно имам бодежи в дясно. Никога не съм имала проблеми с който и да е от храносмилателните ми органи, но сега.. възможно ли е да е жлъчката?

Cecka_666

Мнение от Cecka_666 » 23 окт 2010 02:42

Здравейте ! Искам да си кажа оплакванията и ако може да ми отговори някой доктор. Понеже моят личен лекар не е от най-добрите и не ми обръща прекалено внимание, винаги ми казва "спокойно просто си настинала" От около 5-6 дни имам болки долу от дясно в корема. Изтръпва ми крака от време на време и ме понаболява кръста от дясната страна. Моля посъветвайте ме при какъв доктор да отида, защото много се тревожа. Благодаря

vladimirov68

Мнение от vladimirov68 » 14 дек 2010 13:16

моля някой специалист да ни насочи каде да отидем ! пиша за втори път относно този проблем с болките в дясното подребрие и корема защото така и не получих адекватна диагноза и лечение. усещам тъпа дразнеща болка която понякога се засилва и както казват и други във форума отива към гърба. ужасно е неприятно съчувствам ви на всички още повече че неизвестноста сасипва и нервната система.дано някой да ни насочи каде да търсим причината. аз лично сам ходила поне 7-8 пъти на лекар и 5 пъти на ехограф и нищо досега . от няколко дни ме боли доста силно но търпя особенно като седя сякаш нещо ме притиска и се засилва болката но вече незнам към кой да се обърна ако някой е намерил причината нека пише поне да си помогнем сами със савет.

Zori_39

Мнение от Zori_39 » 12 юли 2012 22:59

Здравейте! Аз също имам такъв проблем от 7-8 месеца- болка в корема ниско долу вдясно. Първоначално започна с парене при уриниране и много често уриниране. Два месеца ми лекуваха възпалените бъбреците, но болката и температурата ми останаха. Казаха ми, че бъбреците ми са здрави и ме препратиха на гинеколог, защото имам поликистозни яйчници и може да се е възпалила киста. Според гинеколога имах болезнен десен яйчник, който може да е вследствие от възпален апендикс и ме препрати към хирург. Правиха ми скенер на корема и не можаха да кажат със сигурност дали е възпален апендикс, но ми откриха течност на границата между тънкото и дебелото черво. Правиха ми колоноскопия и не откриха нищо, всичко беше нормално. Това беше на 4-5 месец, а аз още бях с температура и болка. Накрая ми казаха, че си внушавам и затова вдигам температура, спрях да си я мера и сега имам рядко температура, но болката си ми остана. Чувствам я все едно нещо ще се спука, изтръпва ми кракът и се напипва понякога нещо подуто. Усилва се и стихва болката като понякога видимо е подут корема долу вдясно. От около месец ме боли стомаха като болката започва след хранене и продължава около 1-2 часа след това. Може ли тази болка в стомаха да се дължи на инсулиновата ми резистентност, на прегънатата ми жлъчка, обвързани ли са двете болки? Може ли да ме насочите на какъв специалист да отида или е по- добре да оставя болките да преминат сами?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 юли 2012 13:08

Добре е гастроентеролог да вземе отношение по въпроса. Възможно е проблемите са са свързани с жлъчния мехур, но трябва да се уточни по-категорично. На фона на толкова изследвания никой ли не е поставил ясна диагноза?

user32

Мнение от user32 » 13 юли 2012 23:21

Аз пак ще използвам чувството си за хумор, да споделя, че някои хора имат мазохистични наклонности да си правят множество терапии и мезмислени изследвания.

Мисля, че за цялата категория от всички стомашни проблеми и болести е от ясно по-ясно, че посещение при добър гастроентеролог, след направление и обикновенно ще ви изпишат ланзул от 20мг, за да се изчистите добре и да повърнете едно хубаво и след това се минава на нещо по-нормално като квамател 2 х 40мг ударна доза или фамултран от 15мг.

Не споря, че повечето гастроентеролози след провеждането изследване на ехография и установяване на омазнение или увеличаване на черния дроб, състоянието на стомаха и накрая (преди това повечето пациенти са в шок едва ли не операция ли ще ми правят, не разбира се), изписва се ударната доза медикаменти, после като пациента се върне в къщи почва да ги пие, става по-зле, и накрая отива пак при същият лекар, изписва му нещо по-слабо и вече нещата се стабилизират.

Не са малко и лекарите некадърници, които се презастраховат с големи дози ланзул от по 30мг и повече и накрая стомашните проблеми сместо да се потушат, почва едно чистене на стомаха, все едно сте пили оцет.

Зехтина също много помага на стомаха и успокява. Тахан сусамов и мед това нещо се бърка и се яде и ефекта му е 10 пъти по-добър от всичките боклуци лекарства и хапвое. Също препечени филии като тип сухар, без никакви подправки. Какво още да кажа, ментови капки, чай от мента, чай от няколко други билки.

В много от случаите чайовете действат много по-добре и по-трайно оправят стомаха + много строга хранителна диета, така че да може стомаха да се настрое към край на дразненето с пържени и вредни и сладки храни и да му олекне така, че да сте си добре, като здрав човек !

Zori_39

Мнение от Zori_39 » 16 юли 2012 02:21

Благодаря за отговорите! Все още нямам диагноза. След като си направих почивка от всякакви медикаменти и лекари и нямам промяна, ще се консултирам отново с гастроентеролог. Те просто ми изписваха различни медикаменти и след като нямаше промяна ме препращаха на други специалисти. Предполагам, че затова се появиха и болките в стомаха. Благодаря отново!

Bobby1177

Мнение от Bobby1177 » 14 авг 2012 21:47

Аз има няколко сравнително дребни и явно масови болежки и направо не мога да повярвам колко хора се оплакват от същите неща, а отговор от нашата здравна система просто НЯМА!!!

Освен д-р Цончев(благодарности!), други доктори хвърлят ли око тук?А онези от МЗ и НЗОК? Щото ако хвърляха, досега или трябваше да са ни излекували, или да са си хвърлили дипломите.

Хайде, кажете, независимо от цената, какви изследвания трябва да се направят, за да се диагностицира описаната в тази тема болка в корема отдясно. Предполагам, че при жените има и гинекологичен елемент, но кажете и за 2-та пола, какъв е проблемът? ЯМР ли, скенер ли, какви по-точно, не се плашете от контрастната течност, кажете каква, при кого и т.н. и т.н. Пак подчертавам - независимо каква е цената в пари и кой я поема.

Не може млади хора на по 18 да се оплакват и да не знаят при кого да отидат или всички да се влачим като идиоти с години неизяснени симптоми...

Благодаря ви!

Zori_39

Мнение от Zori_39 » 15 авг 2012 17:56

Наистина е много жалко, че млади хора страдат, защото здравната ни система не е на ниво. Аз мога да споделя при мен какво се оказа накрая. Имам срастване на матката в дясно и по- голям брои кисти в десния яйчник отколкото в левия. На хормонално лечение съм отново, а проблемите със стомаха ми са най- вероятно от голямото количество лекарства, които ми изписваха в продължение на месеци. Сега си правя каша от сусамов тахан и мед и пия различни чайове, доста ми се успокои стомаха и мисля да продължа така докато напълно се оправя без повече да посещавам каквито и да било лекари.

barzaka

Мнение от barzaka » 03 окт 2012 18:45

здр. и от мен за тези които имат болки в дясното подбедрие без да сьм док мога да кажа само ЧИСТЕНЕ НА ЧЕРЕН ДРОБ И ЖЛЬЧКА с лимони и зехтин друго решение няма . При мен тези болки се оправиха но уви другия проблем остава с колита . Едно парене в ануса , стеснено ходене по голяма нужда оттам и уриналните проблеми .. То се видяло че от много ходене по доктори няма те освен да казват че било на психична основа друго не знаят ..Спасението е много четене из сайтовете , коментари по темите , обменяне на идеи и опити и това е :|

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”