ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

болка в дясна част на корема

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Lidi

Re: болка в дясна част на корема

Мнение от Lidi » 15 сеп 2009 15:51

И тук да напиша,надявайки се някой да помогне.

Имам обострен колит и остър цистит.Цистит лекувам за втори път в рамките на година и половина.Първият път с Офлоксин -за 5 дни и Уринал-за 30 дни,а сега ми изписаха Неоринал за месец и Ципрофлоксацин за 5 дни.Всичко е предписано от доктор.Имам болки вдясно-жлъчка ,или черен дроб-не ми е ясно-болка имам и вдясно към гърба.
Направих си коремна ехография при рентгенолог.
Панкреас и черен дроб с нормални размери и ехоструктура.
Няма разширени венозни съдове и ИХЖП.
Жлъчен мехур септиран-без конкременти
Бъбреци нормално разположени,с правилна форма и гладки очертания.Нормална ехоструктура- без дренажни нарушения.
Пикочен мехур и матка б.о.
Слезка б.о.
Днес като станах се чувствах добре,но след хапване на няколко хапки баница,макар да знам,че е вредно за колита ме заболя вдясно над пъпа-една тъпа болка.Обхваща и гърба и кръста.Не знам дали съм раздразнила жлъчката или колита,или въобще трябва ли да правя други изследвания.
Гинекологично няма проблем.Кръвни изследвания не съм правила.
Ще съм много благодарна,ако някой помогне със съвет.

allissa22

Мнение от allissa22 » 23 сеп 2009 17:41

Възможно ли е при жлъчна криза да има температура 3-4 дни,само вечер, 37,2-37,5 и една вечер беше 38,5?трябва ли да се пие антибиотик?какво ще кажете за Оспамокс?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2009 12:08

Ако има и холецистит (т.е. възпаление) е възможно да има повишена температура. Добре е да се прегледате при гастроентеролог или хирург и тогава, по тяхно назначение да приемате медикамент.

allissa22

Мнение от allissa22 » 24 сеп 2009 18:35

да,докторе,има възпаление.А всички прегледи,за които писахте и бяха направени на 15-и септември в спешното на Военната болница,когато е получила болките.После по телефона домашен доктор ни каза за антибиотик,вчера...преди това питах,нищо не е казал да пие.Слава на Бога,от вчера е по-добре и няма температура.
Благодаря Ви още веднъж!!!!!!!!!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 сеп 2009 23:10

Моля, желая успех!

pepipe

Мнение от pepipe » 26 сеп 2009 23:43

И аз имам същия проблем, болка в дясното подребрие. Близо 6-7 месеца.
Имам ентероколит от близо 7години и си поддържам някаква диета. Основно не си похапвам мазни храни и си пия чайчета без захар. Преди да ми установят тази диагноза, беше ходене по мъките няколко месеца. Всички лекари ме гледаха и се тюфкаха. Имах много лоши показатели на кръвта и отслабнах със 12кг. Каквото хапнех и след 4 часа имах вече разстройство. Тогава ме изпратиха и на хематолог, стигнах и до биобсия на тънките черва. Славабого не беше най-лошото. Въпросният ентероколит. След 6 месечна строго диета. Всичко варено и печено, влючително и никакви сурови плодове, само банани всичко приключи. И сега след толкова години съм изправена отново пред проблем, но този път по различен. Болката в дясното подребрие ме събужда към 4часа, просто е закон. Не е убийствено силна, но ме принуждава да стана и да ходя напред назад. Следва процедурата с ходене до тоалетната и след около 2 часа вече може да се каже, че съм преодоляла проблема и мога да вляза в нормален режим за трудова дейност. Джипито в самото начало също сметна, че е невралгия. Пих си чинно лекарствата и нищо. Тогава осъзнах проблема със събуждането в 4 часа и преминаването на болка след тоалетна. Тогава той ме изпрати в Токуда. Ехографията не отчете проблем по органите. Изписаха ми разни илачи, които чинно изпих и нищо. Повторно посещение в Токуда. Ясно обясних, че нещата нямат промяна. Пак ме гледаха на ехограф и нищо. Всичко си е ОК. Тогава и този доктор ми изписа някакво си лекарство за червата на билкова основа, да де и за нервичките. Вече си мислих, че са ме взели всички за луда. Да аз съм весел човек и много борбен. При предния проблем бях си регулирала режима и си живучках с проблема. Сега май се налага същото. Да, но медикамента на билкова основа ми възпали алергията. Започнаха едни обриви и аз се чудя какво се случва. Яйца небях яла от месеци, защото си мислех за проблем със жлъчката. Само от време на време по малко белтък. Човек трябва да пази диета, но и задължително да си снабдява депата на тялото с необходите му витамини. То седя и се тюфкам аз от какво се обривам и в този момент пред погледа ми въпросното билково лекарство. Хайде стоп палка бързо, бързо алергозан. След 15 дни криза, хапнах си пържолка и торта. Е бяхме на гости, няма да обиждаме домакините я! А утре болки. Една седмица спазмалгон и нош-па. През цялото това време джипито ми казва сигурно е чревника пий пробиотици. Трябват ти фибри. И отново лекарства за нерви. Тези хора смятат, че на нас ни е супер забавно да ги посещаваме. Има много по приятни места на които можем да ходиме. Болката си е болка и тя продължава.
Сега когато видях, че и вие имате същите проблеми се чудя какво се случва.
Какво вдишваме и с какво се храним? Дали това не са страничните ефекти на растителните мазнини и консервантите. Как да ям сурови плодове и зелунчуци, като и те не ми понасят. Какво се случва? Няма ли решение на проблема? А пропуснах да отбележа за кръвната картина беше супер. Холестерол и триглицериди също супер.

azalia751

Мнение от azalia751 » 03 окт 2009 12:56

Здравейте.
Видях,че много от вас имат проблеми като моя и реших да се регистрирам във форума.Имам нужда от съвет.Помогнете.
От около 4 месеца ме боли в дясното подребрие,като болката ирадира към кръста и гърба,а понякога я усещам под гръдната кост и дясната половина на стомаха(понякога се чува адски къркорене и пукане на червата в дясно).Започнах да уринирам често на интервали от 5-10мин.,без парене и болка.Ходих на хирург,гастроентеролог и гинеколог,направих си всякакви кр.изследвания ,ЕХО на коремни органи,иригография-от тях нищо.От АГ преглед излезе ,че имам киста на яйчика,раничка и някакво възпаление.Може ли от това да ме боли-моля за мнение.
Много ми омръзна вече от тази болка,тя не е силна по интензитет,но е дразнеща и почти постояна.

vladimirov68

Мнение от vladimirov68 » 12 окт 2009 14:07

здравеите на всички!писах пролетта за моя проблем и уви още несам намерила причината.явно има и други като мен които се лутат и се измачват от тази дразнеща и притеснителна болка в дясната част на корема.Надявам сенякои специалист да ни насочи поне каде да отидем.

varg

Мнение от varg » 27 ное 2009 21:09

и мене ме боли отдясно
казаха ми,че имам песъчинки
мечо грозде пия за това ама вече 4 ден не минава
боли ме слабо почти постоянно
пия по доста вода и уринирам често
притеснявам се да не е нещо друго

varg

Мнение от varg » 27 ное 2009 21:16

ето изследванията

urea 4.48
Creatinine 44
Glucose 6.58

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 ное 2009 11:58

Уреята и креатинина са добре. Глюкозата на гладно ли е правена?

varg

Мнение от varg » 01 дек 2009 18:26

мисля,че ядох около два часа преди това
4-5 дена пих мечо грозде и спазмалгон
и днеска ми предписаха ципрофлоксацин

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 дек 2009 09:47

Щом сте яли преди пускането на глюкозата - не е показателна завишената стойност.Трябва да се направи на гладно.

geezell

Мнение от geezell » 24 дек 2009 16:47

Привет на всички, и аз като вас имам подобни оплаквания. Ще са радвам много ако някой може да ми помогне или да ме насочи. Прочетох почти всичко относно болката в корема и чесно да си призная направо се обърках. Имам усещането че ми има всичко. Имам болка долу в дясно на мястото на апандесит обаче той ми е отстранен преди 12год или яйчника същото така тази болка преминава и долу ниско в кръста. Когато болката започва да се обостря започва да ме боли целия корем под пъпа при натиск болките са ъжасни и целия кръст са сковава от болка . Усещането е много объркващо защото най-често го свързвам аз и лекарите с геникологичен проблем по този повод за два месеца цмених 4ри гениколога и за тях проблема не е геникологичен. казват че имам колит.Ходих на гастро но тои не ми пъсна никакви иследвания. Пуснах вагинална микробиологии като на последните чакам резултат. В стщото време сутришната ми урина не бистра но аз нямам оплакване за парене. въпреки това сам пуснала стерилна урина и това чакам. От друга страна корема страшно ми се подува но ходя нормално но въпреки това корема остава подут . Също така при кихане ме прерязва целия корем много силна рязка болка но след това отминава. В момента сам отново с тази болка в дясно . Ако може някои нещичко да каже . Незнам на какво да наблегна при иследванията и как да разбера какво ми е . Урология геникология или гастро.

gegoro

Мнение от gegoro » 25 дек 2009 22:06

Нека и аз да се присъединя към вашите оплаквания.
Болките:
Ниско долу, в дясно от вече около 6-7 месеца. За нея съм правил в началото изследвания за завишени левкоцити - всичко бе в норма.
Ходих на хирург - диагноза: Проблем със илеоцекална клапа(изписа ми пробиотици). Пих ги месец, по предписание, болката като чели ту изчезваше, ту се появяваше.
След това на гастроентеролог - диагноза никаква, ехографът не показвал нищо. Пих дуспаталин и цинарикс по негово предписание. Болката пак не изчезна.
Отивам другата седмица за преглед при хирург, относно разширен ингвинален канал.
Друга болка: може да се каже, че я има постоянно. Тя е в дясно в областта около черния дроб. Когато седна усещам как сякаш нещо отвътре ме натиска в ребрата. Когато се храня гледам да не преяждам, но ако преям малко, ми става много тежко и дишам трудно.
Ще си пусна кръвни изследвания в понеделник или вторник, със съмнения за хепатит.
Понякога се проявява прерязваща болка която отива в задната част на гръдния кош(пак от дясно).
...В момента пак съм със същите оплаквания, корема ми се надува като балон и ме боли вдясно като за световно и всеки момент имам чувството че нещо ще се спраска отвътре..
При мен болката не е силна, но е дразнеща. Понякога е остра, друг път не.
Много ми омръзна вече от тази болка,тя не е силна по интензитет,но е дразнеща и почти постояна.
Има дни, през които я няма, и съм "безгрижен" и енергичен, но в повечето от дните съм изнервен страшно много, тъй като никой нищо не може да ми каже. Както и да е.
..и никой нищо определено не казва от какво е болката в крайна сметка...нашите доктори нищо ли не разбират от анатомия....слепи ли са...или не знаят какви изследвания да назначат за да открият проблема....нещо не ми е ясно.
Много кофти твърдение...за да се изкаже такова твърдение би било редно изказващият го да разбира поне малко от анатомия /мое мнение/.
Все пак повечето лекари са скъсвали да четат от сутрин до вечер за да станат такива каквито са. За жалост обаче има и такива лекари, които те гледат с насмешка и недай си боже да ги попиташ за нещо, или пък се опиташ да обясниш нещо те ти се пресмиват едвали не в очите.
Та смятам, че е редно всеки един от писалите в тази тема да сподели , ако има някакво развитие по техния проблем, било то като решение на проблема, или отхвърляне на някаква диагноза. Това би помогнало или поне би дало някаква насока. Можеби това е рядко срещан проблем, ако изобщо е такъв, и за това няма точна диагноза.
П.П. в началото като се появваха болките, та и до по-късно ми се виеше свят, чувствах отпадналост, изнервях се че няма решение за това и си мислех какви ли не глупости. Сега се опитвам да гледам напред и да не ме води проблемът, а аз да водя него. Чувствам се по-добре.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”