ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

болка в дясна част на корема

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

мария123

Re: болка в дясна част на корема

Мнение от мария123 » 25 ное 2015 22:41

здравейте.камъни в десния бъбрек-това ме е мъчело.най-големият е 4 мм.два пъти пих неоринал и дуспаталин за по 10 дена и вече няма проблем, но продължавам да ги чистя.успех на всички.

Диляна13

Мнение от Диляна13 » 14 авг 2016 15:26

Здравейте. Имах кажи речи същия проблем няколко дни имах разтройство след това напипах някакво топче на на два-три пръста от пъпа нагоре, всъщност всеки път когато си бутам корема е на различно място. Възможно ли е да е от това, че не можех да се изхождам няколко дни или е нещо рязлично?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2016 14:24

Колко голямо е това топче?

Галена1

Мнение от Галена1 » 16 окт 2016 16:03

Здравейте.Снощи през ноща ме сряза от пъпа надолу. След това започна да отива на дясно към крака.Сега вече е следобед болката е същата , може би само е по - силна в крака.не е нетърпимо,но е мн неприятно като парене и дърпане! Попринцип имам колит, гастрит... Все си мисля дали не е нещо разтегнато защото вдигах тежко? Ше се раДвам да отговорите

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 22:11

Ляво, дясно, мигриращо?
Променя ли се приразлично положение на тялото?
Температура имате ли?

freshturbo

Мнение от freshturbo » 11 дек 2016 10:21

понеже и аз не мога да разбера какво ми става а имам вашите оплаквания (тъпа боолка в дясното подребрие) във вторник съм на лекар хомаопат (доста добър) и ще ви споделя какво ми е изписъл и дано има ефект

freshturbo

Мнение от freshturbo » 18 яну 2017 10:06

при мен има подобрение и то голямо в болката от дясно където ме болеше ,ще ви споделя как постигнах това
-сутрин на гладно МАСТИКС (турска дъвка) те са на зрънца взимате няколко за да постигнете големина на грахово зърно + една чаена лъжица БЕЛЕН БЯЛ СУСАМОВ ТАХАН(има го в кауфланд)
-Никакво КАФЕ И КОЛА ,чай може
-диетата си я знаете аз лично вече не ям пържено и люто

пробвайте с тахана и мастикса ,аз лично не вярвах но добре ми повлия

дано съм ви бил полезен

poly

Мнение от poly » 03 апр 2017 21:08

Аз също имам същата болка от 2-а месеца. Баща ми е в същото състояние от около 1 година. Приятел на брат ми има този проблем от 3-и години. Братът на моя приятелка е в същото състояние от 1 година. Болката започва първоначално около 1-2 седмици в дясно подбедрие, след това преминава в цялото дебело черво като е предимно в дясно, а след време и в ляво. Червата ви се подуват като балон и започват страшни коликообразни болки, куркане в червата, не мога да спя нощно време. След около 2-а месеца болките в червата преминаха и в стомаха, а също и от двете страни на ребрата. Симптомите покриват симптомите на раздразнено дебело черво, но не изцяло. Направих си ЯМР и всички органи са ми добре - жлъчката ми няма камъни, гладка повърност, черен дроб, панкреас, бъбреци, стомах, матка и т.н. Не съм правира колоноскопия за рак на дебелото черво. Момчето с този проблем от 3-и години си прави какви ли не изследвания, които не показаха нищо. На баща ми също му правиха изследвания на стомах, дебело черво и т.н. - нищо. Другият ми познат също си прави редица изследвания, включително и хидроколоноскопия, но и при него изследванията не показаха нищо. Нито един докор не може да разбере каква е причината. Явно ни пръскат, тровят с нещо, използват някакви биохимични оръжия, но няма компетентни доктори, които могат да открият причината. Ще се мъчим.

Micha

Мнение от Micha » 16 юни 2017 16:03

Lidi,4rez kakuv metod razbrahte 4e bolkata vi e ot nerv?

monchick

Мнение от monchick » 05 ное 2017 21:33

Здравейте! Надявам се темата да е все още валидна... :roll:
Ще започна отначало :) Преди две седмици ми правиха конизация, бях с поставена диагноза (от Норвегия) СIN 3, но след операцията ( тук в България) и след хистологичния анализ се оказа че съм била CIN 1-2. Така.. след като ме изписаха започна едно мъчително парене (общо взето преди и след уриниране) с различен интензитет в различните дни. Пих билкови чайове за пикочните пътища и едни хапчета на билкова основа. Паренето продължи до преди два дни.. когато се разболях - грип. Имах температура 38,2, треска , кашлица и обичайните симптоми на грип. Но това което ме притесни е болката която се появи предишната вечер, ниско долу , в дясно - беше поносима и заспах. Събудих се в 5ч. сутринта от болка.. не можех да си намеря място :cry: ,след известно време ми поотмина и отново ме заболя.Реших да отида до спешното , тъй като се съмнявах да не е апендисит ( не съм оперирана) или някакво възпаление на яйчник или нещо подобно. Взеха ми кръв и урина. Урината е добре , а кръвта... има завишени левкоцити ,но казаха че това може да се дължи и на това ,че съм болна. Хирург ми опипа корема и отхвърли апендисит , защото болката не отговаря на тази при апендисит и нямам други симптоми, затова реши ,че е геникологично. Та, отидох при гинеколога.. гледа ме на видеозон, не можа да ми види левия яйчник, а за десния каза ,че всичко изглежда нормално... (не мисля ,че беше от най-компетентните) и ми каза ако искам да отида и за второ мнение. И така.. след това ми пуснаха Но-шпа и бусколизин на система ,постоях малко и ме пуснаха. Казаха да се върна ако пак много ме боли... :shock: Общо взето.. не ми помогнаха много. Сега съм си вкъщи и болката продължава. Понякога изчезва ( май зависи от позицията в която съм стояла ) за малко и после пак се появява.. най-вече при напън ( да си издухам носа или се изкашлям например) и след уриниране. Запазих си час при друг гениколог , но след 2 дни... Дано ми мине малко, но се съмнявам... доста черногледо, но последните 3 седмици какви ли не болежки не преживях... На 25 съм и не съм раждала.. Силно се надявам всичко да си ми е наред и да не е нещо свързано с конизацията( защото и зацапването сякаш се увеличи , а трябва да намалява).
Та , ако има някой случайно прочете това, ще се радвам да си каже мнението. Търся подкрепа и евентуално някой , преминал през същото ( макар че моя случай е малко странен ) :roll:

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”