Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Се посочва в мащабно проучване
Защо сред мъжете косопадът се среща по-често?
реклама

болка в дясна част на корема

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: консултанти, админ

bk2

болка в дясна част на корема

Мнениеот bk2 » 24 ное 2008 11:28

Здравейте, знам предварително, че диагноза така не се поставя, но просто искам да знам какво е мнението Ви.
Историята е следната, за първи път в края на юли ме заболя долу в дясно като апединсит /не съм оперирана/, тъй като не беше остра болка стиснах зъби и за около два дена премина. след около 20 дни се повтро, но сега забелязах, че през нощта ме боля в областта на кръста в дясно, около бъбрека и после премина долу вдясно. Ходих на лекари:гинеколог, уролог, хирург и правих изследвания. Решиха, че сигурно са песъчинки, друго не откриха. известен период след това болките започнаха отново, пак така боли ме ту горе вдясно, ту долу една силна постоянна болка, а понякога като отражение или не знам какво имам чувството, че ме боли и по-нагоре под ребрата. Реших отново да отида на лекар тъй като не издтржам така посточнно да ме боли и то не леко. Ходих преди седмица на ехограф в болница "Токуда" при специалист вътрешни болести д-р Р. Цонев. Според ехографа черен дроб, панкреас, бъбреци, далак и т.н. всичко е добре, каза че е възплаение на дебелто черво и да пия Дуспаталин и Биогая и да спазвам диета. не ми назначи никакви изследвания. Да през ден два полките се явяват отново, кажете възможно ли е от това да имам такива болки и на такава честота или трябва пак да ходя на лекар. Само да добавя на 39 години съм и се страхувам да не би да е нещо повече, не мога да спя нормално и непрекъснато вземам Валидол от страхове и притеснения. Благодаря предварително!

vladimirov68

Re: болка в дясна част на корема

Мнениеот vladimirov68 » 27 ное 2008 15:50

molq za konsultaciq .Imam s16tiq problem

bk2

Мнениеот bk2 » 28 ное 2008 17:20

Моля, все пак някой от лекарите тук във форума да даде някакво мнение!!!

bk2

Мнениеот bk2 » 01 дек 2008 14:07

МОЛЯ ЗА МНЕНИЕ ОТ Д-Р АТАНАСОВ ИЛИ ДРУГ НЕГОВ КОЛЕГА!

Dr.Atanassov

Мнениеот Dr.Atanassov » 01 дек 2008 16:32

Здравейте,

възпаление на дебелото черво не се вижда ехографски и това е само предположение на колегата.
Аз смятам , че оплакванията ви наистина се дължат на песъчинки, които не винаги се виждат ехографски. Болката описан от вас е характерна за бъбречна колика, а не за дебелочревно заболяване. Редно е все пак да направите нова консултация и да ви се предпишат медикаменти, релаксиращи гладката мускулатура, за да може уретерите да са с по-нисък тонус и ако има пеъчинки да излязат по-лесно.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

bk2

Мнениеот bk2 » 01 дек 2008 16:43

Благодаря Ви за отговора, възможно ли е вече три месеца да ме боли поради песъчинки,може ли да е нещо по-сериозно на дебелото черво? Правих изследвания и на кръв и на урина и са в норма. Иначе ходя през ден до тоалетна, разликата е че преди имах доста по-твърди изпражнения, а сега от около два месеца са меко-кашави, т.е. нямам запек както обикновено. Може ли да е от Дуспаталина, който пия или пък от нерви?

idet

Мнениеот idet » 19 яну 2009 16:48

здравейте.имам абсолютно същата болка в дясно която се мени нагоре надолу. корема ми се подува отдясно и при натиск имам мн .каркорене и газове, .Всички иследвания са нормални , а на ехографа се видяха много микролити двустранно. Болката ми е вече 4 месеца като не е постоянна, посетила съм доста специалисти и никой не казва нищо конкретно, а болката си продължава. Възможно ли е да е апандецит или възпаление на дебелото черво Много ще се радвам ако се включи някой лекар специалист. Благодаря

itkata

Мнениеот itkata » 30 яну 2009 15:01

Здравейте. При мене се получи по абсолютно същия начин...Първоначално помислих, че съм с апендисит...ходих на хирург..не е апандесит, после на гинеколог...не е гинекологично, на уролог....имала съм песъчинка в десния бъбрек...,после и на гастроентеролог..каза че имам колит...възпаление на дебелото черво, а колита ми не се повлия от лекарствата които ми изписа, ако е колит пък не може ли да се направи някакво изследване на червата за да се установи какъв е проблема...... Уролога пък ми каза, че от бъбречна криза не може така да ми се надува корема. И в крайна сметка какво е?....В момента пак съм със същите оплаквания, корема ми се надува като балон и ме боли вдясно като за световно и всеки момент имам чувството че нещо ще се спраска отвътре....и никой нищо определено не казва от какво е болката в крайна сметка...нашите доктори нищо ли не разбират от анатомия....слепи ли са...или не знаят какви изследвания да назначат за да открият проблема....нещо не ми е ясно.

sincemax

Мнениеот sincemax » 14 фев 2009 11:33

Изследвания!

PLT тромбоцити
AST
ALT
ГГТ
АФ (ALP) Алкална фосфатаза
Билиурубин - общ
INR Протромбиново време
Уреа
Гама глобулин (IgG)
Албумин
Триглицериди
Инсулинова резистентност (HOMA)
глюкоза
Холестерол

klop

Мнениеот klop » 27 юни 2009 15:23

Имам подобен проблем. Коремът ми от дясната страна е подут и чувствам търпима болка,която понякога се засилва.Каня се да отида на лекар от 1 месец,а сега нямам възможност,защото ми предстои заминаване. Не знам какво ми е и знам,че трябва да отида на лекар,но ако имате същите проблеми ... кажете какво са ви казали

tedu

Мнениеот tedu » 15 авг 2009 17:24

Ужас и аз имам абсолютно същия проблем /момиче на 18 г. съм/ и от около 1 месец имам тази болка. Ходих на лекар и се оказа, че е цистит, защото имах болки при уриниране и т.н. Пих антибиотик 5 дни, болките при уриниране си заминаха още на втория ден. Болката, която всички тук описват си остана. Вчера ходих пак при личния лекар и тя ме изпрати на изследвания за кръв и урина. В урината ми откриха бактерии и ми казаха, че пикочният ми мехур се е възпалил повече. Сега отново пия антибиотик Zinnat. Побърквам се, нямам апетит, не спя спокойно, не знам изобщо какво ми е и на кого да вярвам...

viktorio

Мнениеот viktorio » 10 сеп 2009 14:10

моля за мнение. от около 2 месеца ме боли в дясно подребрие, като болката не е точно там ,а я усещам понякога около долния край на гръдната кост ,понякога в дясната половина на стомаха .правиха ми ехография ,но нямам камъни в жлъчката. казаха че най вероятно ми е раздразнен мехура и ми се е обострил гастрита .боли ме слабо, но постоянно и много ме е страх ,защото никой не може да разбере какво ми е. иначе нямам други симптоми, освен тази болка засега .ще съм благодарна ако някой даде мнение поне да се успокоя малко

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 10 сеп 2009 14:57

Добре е да се направи гастроскопия за да се провери състоянието на стомаха.

viktorio

Мнениеот viktorio » 10 сеп 2009 15:45

от гастроскопията имам хроничен гастрит ,но болката е по вдясно и надолу

д-р Цончев

Мнениеот д-р Цончев » 14 сеп 2009 15:02

от гастроскопията имам хроничен гастрит

това не го разбирам

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”