Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Облекчава болката и предпазва от травми
Глутаминът може да води борба със складирането на мазнини
Три стъпки при ситуации "под пара"
При тях съществува риск от загуба на бебето
реклама

болка в дясна част на корема

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

болка в дясна част на корема

Мнениеот bk2 » 24 Ное 2008 11:28

Здравейте, знам предварително, че диагноза така не се поставя, но просто искам да знам какво е мнението Ви.
Историята е следната, за първи път в края на юли ме заболя долу в дясно като апединсит /не съм оперирана/, тъй като не беше остра болка стиснах зъби и за около два дена премина. след около 20 дни се повтро, но сега забелязах, че през нощта ме боля в областта на кръста в дясно, около бъбрека и после премина долу вдясно. Ходих на лекари:гинеколог, уролог, хирург и правих изследвания. Решиха, че сигурно са песъчинки, друго не откриха. известен период след това болките започнаха отново, пак така боли ме ту горе вдясно, ту долу една силна постоянна болка, а понякога като отражение или не знам какво имам чувството, че ме боли и по-нагоре под ребрата. Реших отново да отида на лекар тъй като не издтржам така посточнно да ме боли и то не леко. Ходих преди седмица на ехограф в болница "Токуда" при специалист вътрешни болести д-р Р. Цонев. Според ехографа черен дроб, панкреас, бъбреци, далак и т.н. всичко е добре, каза че е възплаение на дебелто черво и да пия Дуспаталин и Биогая и да спазвам диета. не ми назначи никакви изследвания. Да през ден два полките се явяват отново, кажете възможно ли е от това да имам такива болки и на такава честота или трябва пак да ходя на лекар. Само да добавя на 39 години съм и се страхувам да не би да е нещо повече, не мога да спя нормално и непрекъснато вземам Валидол от страхове и притеснения. Благодаря предварително!
bk2

Re: болка в дясна част на корема

Мнениеот vladimirov68 » 27 Ное 2008 15:50

molq za konsultaciq .Imam s16tiq problem
vladimirov68

Мнениеот bk2 » 28 Ное 2008 17:20

Моля, все пак някой от лекарите тук във форума да даде някакво мнение!!!
bk2

Мнениеот bk2 » 01 Дек 2008 14:07

МОЛЯ ЗА МНЕНИЕ ОТ Д-Р АТАНАСОВ ИЛИ ДРУГ НЕГОВ КОЛЕГА!
bk2

Мнениеот Dr.Atanassov » 01 Дек 2008 16:32

Здравейте,

възпаление на дебелото черво не се вижда ехографски и това е само предположение на колегата.
Аз смятам , че оплакванията ви наистина се дължат на песъчинки, които не винаги се виждат ехографски. Болката описан от вас е характерна за бъбречна колика, а не за дебелочревно заболяване. Редно е все пак да направите нова консултация и да ви се предпишат медикаменти, релаксиращи гладката мускулатура, за да може уретерите да са с по-нисък тонус и ако има пеъчинки да излязат по-лесно.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com
Dr.Atanassov

Мнениеот bk2 » 01 Дек 2008 16:43

Благодаря Ви за отговора, възможно ли е вече три месеца да ме боли поради песъчинки,може ли да е нещо по-сериозно на дебелото черво? Правих изследвания и на кръв и на урина и са в норма. Иначе ходя през ден до тоалетна, разликата е че преди имах доста по-твърди изпражнения, а сега от около два месеца са меко-кашави, т.е. нямам запек както обикновено. Може ли да е от Дуспаталина, който пия или пък от нерви?
bk2

Мнениеот idet » 19 Яну 2009 16:48

здравейте.имам абсолютно същата болка в дясно която се мени нагоре надолу. корема ми се подува отдясно и при натиск имам мн .каркорене и газове, .Всички иследвания са нормални , а на ехографа се видяха много микролити двустранно. Болката ми е вече 4 месеца като не е постоянна, посетила съм доста специалисти и никой не казва нищо конкретно, а болката си продължава. Възможно ли е да е апандецит или възпаление на дебелото черво Много ще се радвам ако се включи някой лекар специалист. Благодаря
idet

Мнениеот itkata » 30 Яну 2009 15:01

Здравейте. При мене се получи по абсолютно същия начин...Първоначално помислих, че съм с апендисит...ходих на хирург..не е апандесит, после на гинеколог...не е гинекологично, на уролог....имала съм песъчинка в десния бъбрек...,после и на гастроентеролог..каза че имам колит...възпаление на дебелото черво, а колита ми не се повлия от лекарствата които ми изписа, ако е колит пък не може ли да се направи някакво изследване на червата за да се установи какъв е проблема...... Уролога пък ми каза, че от бъбречна криза не може така да ми се надува корема. И в крайна сметка какво е?....В момента пак съм със същите оплаквания, корема ми се надува като балон и ме боли вдясно като за световно и всеки момент имам чувството че нещо ще се спраска отвътре....и никой нищо определено не казва от какво е болката в крайна сметка...нашите доктори нищо ли не разбират от анатомия....слепи ли са...или не знаят какви изследвания да назначат за да открият проблема....нещо не ми е ясно.
itkata

Мнениеот sincemax » 14 Фев 2009 11:33

Изследвания!

PLT тромбоцити
AST
ALT
ГГТ
АФ (ALP) Алкална фосфатаза
Билиурубин - общ
INR Протромбиново време
Уреа
Гама глобулин (IgG)
Албумин
Триглицериди
Инсулинова резистентност (HOMA)
глюкоза
Холестерол
sincemax

Мнениеот klop » 27 Юни 2009 15:23

Имам подобен проблем. Коремът ми от дясната страна е подут и чувствам търпима болка,която понякога се засилва.Каня се да отида на лекар от 1 месец,а сега нямам възможност,защото ми предстои заминаване. Не знам какво ми е и знам,че трябва да отида на лекар,но ако имате същите проблеми ... кажете какво са ви казали
klop

Мнениеот tedu » 15 Авг 2009 17:24

Ужас и аз имам абсолютно същия проблем /момиче на 18 г. съм/ и от около 1 месец имам тази болка. Ходих на лекар и се оказа, че е цистит, защото имах болки при уриниране и т.н. Пих антибиотик 5 дни, болките при уриниране си заминаха още на втория ден. Болката, която всички тук описват си остана. Вчера ходих пак при личния лекар и тя ме изпрати на изследвания за кръв и урина. В урината ми откриха бактерии и ми казаха, че пикочният ми мехур се е възпалил повече. Сега отново пия антибиотик Zinnat. Побърквам се, нямам апетит, не спя спокойно, не знам изобщо какво ми е и на кого да вярвам...
tedu

Мнениеот viktorio » 10 Сеп 2009 14:10

моля за мнение. от около 2 месеца ме боли в дясно подребрие, като болката не е точно там ,а я усещам понякога около долния край на гръдната кост ,понякога в дясната половина на стомаха .правиха ми ехография ,но нямам камъни в жлъчката. казаха че най вероятно ми е раздразнен мехура и ми се е обострил гастрита .боли ме слабо, но постоянно и много ме е страх ,защото никой не може да разбере какво ми е. иначе нямам други симптоми, освен тази болка засега .ще съм благодарна ако някой даде мнение поне да се успокоя малко
viktorio

Мнениеот д-р Цончев » 10 Сеп 2009 14:57

Добре е да се направи гастроскопия за да се провери състоянието на стомаха.
д-р Цончев

Мнениеот viktorio » 10 Сеп 2009 15:45

от гастроскопията имам хроничен гастрит ,но болката е по вдясно и надолу
viktorio

Мнениеот д-р Цончев » 14 Сеп 2009 15:02

от гастроскопията имам хроничен гастрит

това не го разбирам
д-р Цончев

Следваща

Назад към Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур