ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

фистула и сърбеж при ануса

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Mari

фистула и сърбеж при ануса

Мнение от Mari » 08 ное 2006 16:18

Преди 2 месеца получих сърбеж при ануса и въшните полови органи,мисля че се получи хранително.Тогава взимах едно лекарство за хормонален баланс - Циклодинон.Вследствие разбрах,че причинява сърбеж като странично действие и го спрях.Но сърбежът не мина.Фистулата ми се получи преди 5 години,страшно ме болеше,като се образува. Сега се поду,тя продължава навътре в ануса.Имам и мехурчета на срамните устни.А сърбежът е страшно упорит.Третирах го с какво ли не - с клотримазол,с perl cream, със смрадлика, подбел и хвощ, с риванол, с pilex, а сега с Mistu.Kато бях на гинеколог преди месец, си направих изследване на вагиналния секрет и нямах гъбички.Защото имам гъбнична инфекция на ноктите краката и затова се съмнявах,че това е причината.Възрастта ми е 26 години. Моля Ви, помогнете ми със съвет.Много Ви благодаря предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 ное 2006 20:43

По отношение на фистулата е необходимо да се консултирате с хирург и да се прецени дали има или няма нужда от оперативно лечение.
Гъбичките по ноктите са различни от вагиналните. По отношение на гъбичките по краката - дерматолог, в момента има добри средства за решаване на проблема.

kavaklieva

Мнение от kavaklieva » 09 ное 2006 00:34

Докато отидеш на хирург мога да ти препоръчам за облекчаване на състоянието седящи вани с лайка (не ползвай вече риванол), след което намазване с антибиотичен крем, напр. Fucidin на местата, където имаш мехурчета и зачервяване.

Mari

Мнение от Mari » 09 ное 2006 13:40

@ д-р Цончев, благодаря Ви за отговора.Ходенето на хирург не може ли да се избегне,в смисъл, проблемът не е ли за кожен лекар? Премахването на фистулата, чийто характер все пак не ми е достатъчно ясен мисля,няма да прекрати сърбежа.

@ kavaklieva - благодаря и на Вас за съвета : )
Последна промяна от Mari на 09 ное 2006 18:41, променено общо 1 път.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 ное 2006 14:50

Напротив, сърбежът е заради фистулата и дерматолог може да ви помогне само симптоматично. Трябва да се лекува фистулата от хирург така че няма смисъл да отлагате.

Mari

Мнение от Mari » 09 ное 2006 18:35

ще отида.благодаря Ви много за помощта,д-р Цончев

Mari

Мнение от Mari » 16 ное 2006 16:21

Отидох на хирург каза ми,че имам хемороиди и ми предписа Detralex.Но се влошавам.Подуват ми се външните полови органи,много ме боли и сърби.Дали защото бях в цикъл и се мазах с мисту и пих нош-па за обезболяване на винаги болезнения ми цикъл,не знам.Пъпчицата явно е нямала нищо общо с хемороидите но все пак ме боли.Не знам какво да правя, да отида ли пак на лекар, да изчакам ли ефекта на лекарството.. :(
Последна промяна от Mari на 17 ное 2006 00:13, променено общо 1 път.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 ное 2006 19:59

Ако оплакванията не намалеят до няколко дни ще трябва отново да се консултирате с хирург. Детралексът е венотонично средство - т.е. "заздравява" венозната съдова стена. За болката и сърбежа може да пробвате с мехлем Ултрапрокт - обикновено има доста тобър ефект.
С хирурга, който Ви е гледал не сте ли коментирали евентуална операция на хемороиди. Определил ли е (и казал ли Ви е) евентуално тяхната степен?

marianapanova

Re: фистула и сърбеж при ануса

Мнение от marianapanova » 19 мар 2011 13:12

Здравейте баща ми има такъв проблем от доста години 2009 година го оперираха и от тогава до сега ходим по мъките преди 4 месеца му правиха поредната 3-та операция какво да ви кажа при 1-вата операция го рязаха тук там ок но нещо не е както трябва искало време и още операций за да се изчисти и с това ок дойде време за втората операция и с това ок но прия нея така го изрязаха че все едно животно животно е било на операционната маса много ги бива в касапството нашите пловдивски хирурзи хайде и това преглатнахме но нещата започват да се влошават операцията заздравява но отново му се възпаляват задните части и така стигаме до трета операция минава и тя но явно лекарите не са знаели какво правят защото сега е по зле и от преди 1-вата операция едната буза на задника му е твърда като камък.Оказа се че това е гной която ако не се изчисти не се знае какво го чака и то благодарение на лекарите онзи ден отидохме при поредния "СПЕЦИАЛИСТ" и той обясни че тази гной се е появила в следствие на недобре свършена работа, ние ходихме при доцента който го оперира и той казва няма му нищо всичко е наред дори ходихме на лъчетерапий но уви баща ми вдига температура и събира гной.Сегашния лекар дори незнам името му просто каза ще трябва година,много търпение и най вече запасете се с много пари. Ако някой знае нещо за това как да махнем гнойта която баща ми събира МОЛЯ ВИ нека ми пише дори и на m.panova@yahoo.com

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 мар 2011 21:25

Ако има гной, тя трябва да се дренира оперативно. Ако има променени тъкани - трябва да се изрежат до здраво. Раната трябва да се обработи хирургично по съответния начин и да се пусне антибиотик, добре е според антибиограма изработена след микробиологично изследване на раневи секрет.

Dr.Atanassov

Мнение от Dr.Atanassov » 20 мар 2011 11:40

Трудно е да се даде съвет без да се прегледа пациента, но доколкото разбирам ситуацията е доста комплицирана. В тези случаи влиза в съображеноие даже и прекъсване на чревния пасаж за да се намали до минимум възможността за задържане на инфекцията.
Доц. Теодор Атанасов, ДМ, FACS
Болница "Софиямед"
http://www.teodoratanassov.com

katliin

Мнение от katliin » 09 сеп 2011 22:50

Здравейте, от няколко години имам сърбеж около ануса, като в началото беше по-слаб, но постепенно се засили. Започнаха да се появяват малки ранички или цепнатинки, които леко щипят.
Тези ранички се появяват и изчезват много бързо. Нямам болки и кръв в изпражненията, а само зачервена и раздразнена кожа около ануса. Понякога усещам сърбеж по цялото тяло, главата и лигавиците около очите. Зачервяват ми се и големите срамни устни. Направих си много изследвания - за паразити, хормонални, захар в кръвта, цитонамазка, микробиология на вагинален секрет, пълна кръвна картина, но всичко е наред. Моля да ме посъветвате какво да изследвам още за да реша проблема си.
Благодаря Ви предварително.

ELENAA

Мнение от ELENAA » 26 сеп 2017 08:14

Здравейте, какво стана със сърбежа разбрахте ли от какво е ? Аз имам същия проблем - сърбеж около ануса, вагината и над устните. Правих си цитонамазка, микробиология, изследване за глисти , всичко е ок, а сърбежа продължава.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”