ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

гастроезофагеален рефлукс?

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

voidrunner

гастроезофагеален рефлукс?

Мнение от voidrunner » 09 сеп 2017 00:22

Здравейте! Преди около 3 месеца се събудих с чувството за чуждо тяло в гърлото при преглъщане,не беше както нормално се чувства човек когато се разболява .Нямах никаква болка никъде ,нито температура ,нито бях боледувал скоро ,просъо изпитвах огромен дискомфорт ... И понеже живея в чужбина и нямах възможност да посетя лекар опитах да се самолекувам с Оспамокс, резултата беше нулев и отидох на частен лекар ,който каза че гърлото ми е мн червено и ми изписа някакав друг антибиотик ,който също не ми помогна и се прибрах в България. Тук отидох отново на УНГ специлист който каза че имам гной по сливиците и ми изписа Авелокс антибиотик. Така след този прием този дискомфорт в гърлото изчезна и тогава всичко стана много по лошо. Започна гадене и повръщане след почти всяко хранене или прием на твърд алкохол и дискомфорта в гърлото се завърна.Ходих на втори унг специалист който каза че имам хроничен фарингит посетих и гастроентеролог и се опитаха да ми направят гастроскопия но се оказа че хранопровода ми е пълен с храна от предния ден ,а бях ял последно преди 14 часа и повърнах веднага след като ми вкараха тръбата и храната си беше същата какъо съю я здъвкал предната вечер. След 24 часа без да ям нищо отидох на втора гастроскопия и от там ми написаха в епикризата че имам хроничен гастрит ,хиатална херния и гастроезофагеален рефлукс ,казаха ми да пия нексиум и че нямам нищо сериозно ,че хернията е мн малка и това беше .Върнах се отново в UK ,като си мислих че съм по добре но уви.Вече месец съм тука и гаденето и повръщането си продължават,на всеки два ,три дена така се обостря всичко че не мога да си намеря място.Чувствам се добре само когато изкарам всичката храна и съм гладен. Забравих да кажа че кесилини не съм имал дори до гастроскопиите но от месец насам почнах и да имам,пазя всякакви диети ,пробвах какво ли не ,но нищо не помага. А иначе нощем си спя нормално и нямам никакви проблеми,нито кесилини нито нищо. Та въпроса ми е ...възможно ли е да имам Ахалазия или хеликобактер? Някак си това моето не ми прилича на рефлукс и не знам вече какво да правя...

д-р Ал. Игнатова

Re: гастроезофагеален рефлукс?

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 10 сеп 2017 20:37

Здравейте! Възможно е да имате и повишен тонус на долната част на хранопровода.. във всеки случай горещо препоръчвам консултация с друг гастроентеролог или хирург - при условие, че храната се задържа за толкова дълго време в хранопровода. Междувременно трябва да се храните - опитайте с пюрета и пасирана храна.
Поздрави и успех!

Потребителски аватар
RainyNah
Контакти:

Мнение от RainyNah » 13 сеп 2017 04:26

От гастроскопията епикриза имаш ли?
Между другото и тук докторите са добри, можеш да идеш при ГП-то си и да искаш да те изпрати на гастро, към NHS всичко си е безплатно. В кой град си?

voidrunner

Мнение от voidrunner » 14 сеп 2017 22:20

В Лондон,ами аз в началото първо при него ходих и той ме изпрати на скенер и за това се прибрах в БГ . Последните няколко дена не повръщам храна а само стомашен сок мн горчив ,безцветен и най -накрая ми тръгнаха и киселини с пареща болка в зад гръдната кост,но лекарствата против киселини не ми помагат особенно,чак когато повърна киселината се оправям...

voidrunner

Мнение от voidrunner » 15 сеп 2017 01:18

RainyNah написа:
13 сеп 2017 04:26
От гастроскопията епикриза имаш ли?
Между другото и тук докторите са добри, можеш да идеш при ГП-то си и да искаш да те изпрати на гастро, към NHS всичко си е безплатно. В кой град си?
Да имам. Там пише " хроничен гастрит ,хиатална херния и гастроезофагеален рефлукс,като каза че не е нищо сериозно,питах относно хернията и той каза че е много малка на хранопровода и да не се притеснявам, да продължа да си пия нексиум и това е.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”