ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Къркорене на червата и кашести изпражнения

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

dani777

Къркорене на червата и кашести изпражнения

Мнение от dani777 » 28 авг 2017 18:23

Здравейте, моля за съвет, става въпрос за баща ми на 68 години. Тази година изпи няколко антибиотика/незнам дали има връзка/ и началото на лятото му започнаха проблемите с храносмилателната система - основно като се събуди сутрин къркорене на червата, след което ходене до тоалетна започва с нормални изпражнения и към края кашообразни...следобяда отново се появява същата картина..ходи на гастро в нашия град гледал го на видеозона правил му кръвни изследвания - алат асат всичко в норма , само му казал мазен черен дроб...изписал му нолпаза 40х1таб сутрин, спазмомен 40 3х1 флажил 250 3х1....по време на пиенето на тези лекарства нещата се пооправиха, но щом ги спря пак същото къркорене и кашести изпражнения, отива пак при същия лекар и му изписва дуспаталин и к рон....но нещата не се оправят...това заедно с диета без плодове и зеленчуци...основно картофи, ориз, препечен хляб, сирене , кашкавал...казал му е ако и с това не се оправят нещата е желателно да влезе за колоноскопия...на него не му се иска многооо, но аз смятам, че това трябва да е следващата стъпка?, а и това че трябва да остава в болница три дни...вашето мнение...кое е по за предпочитане виртуалната или другата колоноскопия...иска ми се някъде в София да я направим...и се интересувам също има ли някъде където само за деня да се направи това изследване..благодаря предварително

д-р Цончев

Re: Къркорене на червата и кашести изпражнения

Мнение от д-р Цончев » 29 авг 2017 19:59

Според описанието ви аз лично не виждам някаква особена нужда от колоноскопия... според мен може да се изчака още малко след приема на АБ

Nasko K.

Re: Къркорене на червата и кашести изпражнения

Мнение от Nasko K. » 23 сеп 2017 10:05

Направете микробиология на фецес. Възможно е след антибиотиците да се е появил свръх-растеж на кандида в червата, което ако е така, диетата която споменавате е противопоказна.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”