ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

Подут корем, който ще се пръсне!

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

doroteya85

Подут корем, който ще се пръсне!

Мнение от doroteya85 » 19 авг 2017 18:54

Здравейте, рових в търсачката, но не намерих моя проблем!
От около 2 седмици корема ми е толкова подут, че ще се пръсне! Нямам газове, но постоянно се оригвам! На 31г съм, от януари тази год се храня по Зоната, т.е супер здравословно. Свалила съм 10лг за тези месеци.. Преди това постоянно получавах киселини и стомашни болки, пила съм тонове Талцид, Ранитидин, Фамотидин, Нексиум. Правих си изследване за Хеликобактер - нямам. Вчера си правих кръвни изследвания, нещата които не са в норма са:
HGB ( Хемоглобин ) 119 g/L 120 - 160
HCT ( Хематокрит ) 0.37 L/L 0.40 - 0.53
АФ ( ALP ) 30.45 U/L 35.00 - 105.00
Триглицериди ( TRG ) 0.56 mmol/L 0.60 - 2.20

Този корем ще ме побърка, какво да изследвам и какво да направя? Сега смуча Комфортекс, но не помага. Вече и въздух не мога да си поема, толкова ми е голям корема, а тренирам три пъти в седмицата и ям супер стриктно по Зоната (само в зелената част, ако сте запознати). Ходя всеки ден по голяма нужда. Моля ви помогнете ми, защото работата излиза извън контрол. Освен това в града, в който живея има само ДжиПи, която не ми обърна грам внимание!

puls100

Re: Подут корем, който ще се пръсне!

Мнение от puls100 » 20 авг 2017 10:41

Ами това се дължи изцяло на диетата, която така категорично сте предприели.
Започнали сте да развивате лека анемия и известна малсорбация.
Огранизна се нуждае от много вещества, витамини, ензими и тн за да работи правилно, вие дефакто сте му ги отнели.
Много вегетарианци/вегани се адаптират цял живот и не могат да намерят баланса, а вие така от раз искате да промените изцяло храненето.

Трябва да възстановите липсите. Трябва да започнете да набавяте желязо, витамини Б(6,12), фолиева киселина. Започнете да включвате яйца, чисти меса. Известно време 1-2 седмици пасирайте храната и не приемайте нищо дразнещо и твърдо, целулоза, до като се успокоят нещата. На малки порцийки и често за да не тормозите стомаха и дванадесетопръстника. Може да започнете и някаква тинктура за успокоение от сорта на гастрофикс или гастроксин. Наблюдавайте и за симптоми - подуването кога е най-осезателно при прием на конкретен вид храна. Ако забележите такъв я спрете известно време до като работата на червата се възтанови, защото постоянният прием на "неподходяща" за червата храна често предизвиква извесна малсорбация.
Също - при положение, че спортувате редовно, не виждам смисъл от строга "щадяща" диета.
Ако целите да борите киселини с такава диета, мисля, че подхода е грешен.
И престанете с безразборният прием на лекарства, това е много погрешно и само влошава симптоматиката. Ако ще ги приемате, то нека е последователно и много внимателно, ако целта е да разберете дали изобщо ви помагат или влошават.

Ако състоянието се влошава е възможно и да има по-остро възпаление на дуеденума или нещо друго (което по-скоро ще е изключение), тогава задължително на лекар да ви изпише правилните лекарства.

Но общо взето няма от какво да се притеснявате, състоянието в момента според мен е 99% в следствие на диетата.

doroteya85

Мнение от doroteya85 » 20 авг 2017 11:52

Здравейте, благодаря за отговора. Храната ми е изцяло от чисти меса, яйца и плодове, зеленчуци и пр. Единствените неща, които съм изключила почти изцяло са пакетираните продукти съдържащи хиляди Е-та, почти не ям храни със съдържание на захар (изключвам някой бонбон на нечий рожден ден), бяло брашно е ограничено до минимум, газирано - напълно изключено, пържено - в някой абсолютно изключителен момент... Не мисля, че каквото и от тези неща да приемам ще е в плюс за моя организъм.
Пия фолиева киселина, защото вероятно ще видя едни две черти скоро, надявам се. За Б12 и Б6 сега разбирам. Всички хапчета, които съм пила са ми били изписани от лекар.

puls100

Мнение от puls100 » 20 авг 2017 13:34

Е не, тогава забравете какво съм писал за диетата. "Хранене по зоната само в зелената част" просто ми прозвуча, че се опитвате от януари насам да се храните само със зеленчуци и въобще някакво веганство. В такъв случай и симптомите можеха да отговарят и резултатите от изследванията.
Обаче при положение, че диетата е "добра" (така разбирам сега) изобщо не вярвам тя конкретно да е причина за сегашните проблеми.
Единствено се предполага, че развивате анемичност и някаква малабсорбция. Няма да стане така във форума, трябва да ходите по специалисти. Може би дори и ендокринолог.. нямам идея.
Тогава, такова подуване на корема, щом е от две седмици, може да се дължи и на възпаление в остра форма, инфекция дори, но определено няма връзка с диетата ви.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 21 авг 2017 17:34

От кога правите опити за бебе?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

doroteya85

Мнение от doroteya85 » 22 авг 2017 09:46

От три години

doroteya85

Мнение от doroteya85 » 31 авг 2017 18:22

Forum admin написа:
21 авг 2017 17:34
От кога правите опити за бебе?
Какво значение има това за подутия ми корем!? Не съм бременна в момента.

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”