ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Насочете ме ! Проблем с Храносмилателната с-ма.

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

shensui91

Насочете ме ! Проблем с Храносмилателната с-ма.

Мнение от shensui91 » 09 авг 2017 18:53

Здравейте.
Аз съм нов абонат на форума и причината е моето здраве.

Преди Около 2г. започнаха моите проблеми докато бях на работа в една фирма която няма да споменавам. Хигиената там беше ужасна особено тази в столовата. Започнах да имам симптоми като липса на апетит и гадене, опадналост обезводняване и разтройство до 5-6 пъти на ден след няколко дена започна да има и кървене в края което мислех че се дължи на хемориди които знаех 2 години по-рано че имам.Такова къркорене и газове не съм изпитвал през живота си. Посещението ми при личният ми лекар завърши с думите :
-" Сега е лято и има такъв вирус който е много тежък и си го лепнал и ти. Пий това и това, яж само еди какво си и ще се оправиш."
Две седмици си спазвам диетата и си пия лекарствата , но разлика няма.Отидох пак при нея и получих същия отговор.Така мина повече от месец след което аз пожелах направление за Гастроентеролог. След дълго чакане от около месец си смених личният лекар защото настоящият не можеше да ми даде едно направление с оправданието че няма ..През това време започнах да изпитвам и болки в областа на лявото подребрие горе в ляво от диафрагмата. И чувство за тежест и може би болка долу в ляво ниско в областта на колана.. Записах се и при Гастроентеролог. Той ми каза че е желателно да ми направят Гастро и Колоно Скопия за да бъдат спокойни. Каза ми че изследването се прави от много опитен лекар и го прави без упойка. Знаех какво представлява и тъй като не бях само аз си казвах че няма да има проблем. Ужасно преживяване и болки! Изписаха ме в много по- лошо състояние със силни болки ниско под корема.Казаха ми че това било нормално. Поставиха ми диагноза Гастрит и Синдром на раздразненото черво. Като ми казаха че имам слабо възпаление на колона около 30см. Биопсията на Стомаха показа Хеликобактер Пилори ОТРИЦАТЕЛЕН. И така Спазмомен , Мултилак , Комфортекс 3 Месеца и Строга диета , като всеки месец съм ходил и казвам че не ми оказват голям ефект и се чувствам зле с болки и разтройство с много газове. Отгорорът 3-тия месец беше аз нищо не мога да направя повече. Бях изумен от ТОЗИ " ЛЕКАР". Спрях всички лекарства и се почувствах малко-по добре но все още зле в сравнение със състоянието в което бях когато бях здрав. Мина се около месец и симптомите се засилиха пак.Ходил съм и на проктолог и уролог.Проктологът ми каза че имам Фисура която кърви. Взех друго направление за Гастроентеролог. До момента няколко месеца бях прочел какво ли не за поставената ми диагноза и до колкото можеш спазвах наученото. Заинтерсувах се и избрах друг Гастроентеролог. Отидох при него и обясних всичко. Постъпих в болница бях много доволен от лекаря и от отношението му. Направиха ми пак същите изследвания и ми поставиха диагноза Ерозивен Гастрит с нещо като язва с формата на монета и ръбеста като кратер и Вътрешни Хемороиди, също така това което са видели на дебелото черво ги е усъмнило за диагноза Улцерозен Колит, защото са видели малки афтозни язви от които са взели проба. Хистологията показва Хеликобактер ПОЛОЖИТЕЛНА и УК ОТРИЦАТЕЛНА. И така лекарства почти същите но по- скъпи . Започнах лечение и на последният контролен преглед колежка заместваше моят гастроентеролог и ми изписа антибиотици за бактерията. След като проведох лечението и почти не умрях от болка. Свързах с гастроентеролога ( лекуващият ме) ,и като научи какво е станало остана смутен. Каза че ще мине време и иска усилия за да се чувствам добре. Проведох лечение 3 Месеца , последният от които се чувствах много добре. Трябваше да съм добре. Така ми казаха. Спрях лекарствата и така 3 месеца по -късно Всичко пак наново почна с разликата че разтройството е контролируемо и газовете са малко. Открих същият лекуващ Гастроентеролог ( защото беше започнал частна практика) и реших да отида пак при него. Сутрин се събуждам от болка и в момента в който се изправя имам доста газове и след като посетя тоалетната се успокояват нещата но не утихват. Понякога продължава да ме боли цял ден. След като и казах това тя поиска да ме приеме за да види пак какво става. А дотогава ми назначи Спазмомен 3х1 , Мултилак, Салофалк 3х1. Каза ми да пия поне 20дена и да се обадя как се чувствам. Това мина и казах че съм по-добре,че кървенето спря но не се чувствам оздравял.Все още ме боли. Той ми каза да пия това поне още 2 месеца и 10 дена и през това да се чуем да ме приемат за изследванията отново. Вече са минали месец и половина от посещението ми при Гастроентеролога последният път.Сега след толкова мъки все още не се чувствам добре. Болките са силни понякога, че трябва да легна и да почивам.

От тази дълга история и аз не мога да разбера КАКВА ДИАГНОЗА ИМАМ, защото клинично само гастритът е доказан. Кървенето спря и съм тотално объркан дали имам Фисура или НЕ.
IBS (Синдром на Раздразненото черво) или IBD (Улцерозен колит; Болест на Крон) имам ? Ужас !

Бих желал да помоля тези които изтраеха да прочетът всичко което написах до сега да ми дадът един съвет какво по-точно да направя.Изчел съм какво ли не и се чудя кое по-напред да направя.
Образна Диагностика някъде в България където има добри лекари ? До колкото знам там бих могъл да мина абсолютни всички медицински тестове и изследвания за да ми се постави правилна диагноза. Хомеопатично или билколечение ? Ирисови диагностикити и т.н.

С усилие бих минал през всички тези пътища за да се почувствам отново здрав. Моля само за съвети с кое да започна, къде са най-добрите и връзка с тях ( Диагностика , Хомеопатия , Билколечение).

Благодаря предварително на всичко отзовали се !

Моля да бъда извинен от Администратора ако съм избрал грешна тема, моля да бъда преместена в правилната.

д-р Цончев

Re: Насочете ме ! Проблем с Храносмилателната с-ма.

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 19:37

Зитирайте ми епикризата, моля.

shensui91

Мнение от shensui91 » 14 авг 2017 13:18

д-р Цончев написа:
13 авг 2017 19:37
Зитирайте ми епикризата, моля.
Окончателна диагноза : к82,8 - Други уточнени болести на жлъчния мехур. ( Това ли е окончателната диагноза ? )
Отделение : Вътрешни болести
Прекарани операции: Епигастрална херния
Придружаващи заболявания : к.29,4 Хроничен атрофичен гастрит ; j45.9 - Астма неуточнена. ( Аз си знам че е Бронхиална пречинена от полени и домашен прах.) ;i84.2 Хемороидес интерна .

Апаратни изследвания: Ехография на корем, ретроперитонеум и таз - Черен дроб: нормални размери, хомогенна хормоехогенна структура на паренхима. Ж.порте - в норма. Жлъчен мехур: прегънат, с наличие на седимент по задна стена. Жлъчни пътища - недилатирани. Панкреас: нормални размери и ехоструктура. Далак: нормални размери и ехоструктура. Бъбреци : двустранно-нормални размери, запазен паренхим без дренажни нарушения.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Прегънат жл. мехур със седмент. Суспекция за задебелини стени на c. descendens.

ВИДЕОГАСТРОСКОПИЯ под венозна анестезия - Храноповод -проходим. Кардия - б.о. Стомах - лекостепенна хиперемия и оток на лигавицата в антрум. по предна стена полипоидна разрастнала лигавица с оточен вал около нея - биопсия. Пилор - проходим. Б.дуодени - и постбулбарно - б.о.

ЗAКЛЮЧЕНИЕ : ГАСТРИТИС ЕРИТЕМОЕКСУДИВА . ОБС . ПОЛИПУС ВЕНТРИКУЛИ . ОБС . УЛКУС ВЕНТРИКУЛИ.
Хистологичен резултат : Стомах - хроничен начален атрофичен гастрит , HP /+/ .

ВИДЕОКОЛОНОСКОПИЯ под венозна анестезия - Външен оглед и ректално туше - б.о. Последователен оглед до цьокум - лекостепенна хиперемия на лигавицата на ректум и сигма осеяни с малки афтозни язви - биопсия. Не се видяха други промени по лигавицата, лумен и циркумфереция. Хемороидес интерна.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Обс. Колитис улцероза. Хемороидес интерна.
Хистологичен резултат : Дебело черво - липсват белези на ХУХК.

Останалата част от епикризата :

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

shensui91

Мнение от shensui91 » 14 авг 2017 13:31

Мисля че изведох най важното от епикризата и цялата съм я прекачил ако има нужда от останалата част от изследванията. Лечението описано по-надолу съм провел за период от 3 Месеца след което посетих отново лекуващият лекар и започнах лечение с Салофалк 500мг таблетки 3х1 , Спазмомен 3х1 и Мултилак. Няколко дена след започване на това лечение кървенето спря и затова съм объркан дали прегледа ми при проктолог който ми каза че имам фисура се оказва погршен и кървенето идва от УК. Много съм объркан . Вече почти два месеца съм с това лечение със Салофалк и усещам подобрение и спазвам диета но болките продължават и понякога са доста силни че отнемат от концентрацията ми и трябва да легна да си почина.Както бях описал в темата сутрин се събуждам от перисталтиката на дебелото черво с газове и много рядко съм запечен , повечето сучаи са кашеви или имам разстройство.

shensui91

Мнение от shensui91 » 14 авг 2017 13:37

Също така съм доста объркан както и лекуващият ми лекар за състоянието на стомаха ми. След като излезнах от упойка тя ме попита дали са ми правили нещо оперативно на стомаха като например да си ми махнали някакъв полип или нещо такова. Отговорих и че не знам за такава намеса. 6 Месеца преди това при направената колоно и гастро скопии ми казаха че нямам такива неща на стомаха. Ще прикача и първата епикриза ако е нужно.

Благодаря за вниманието !

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2017 15:28

Имате си гастрит и колит. Вероятно периодично ще ви се обострят оплакванията. Но като цяло не виждам нещо страшно. Продължавайте с предписаното лечение.

shensui91

Мнение от shensui91 » 17 авг 2017 16:55

д-р Цончев написа:
17 авг 2017 15:28
Имате си гастрит и колит. Вероятно периодично ще ви се обострят оплакванията. Но като цяло не виждам нещо страшно. Продължавайте с предписаното лечение.
А има ли такава вероятност в която това да е ХУХК ? Защото лечението не ми помага( това за колона ) .Сега съм на Салофалк 3х1 вече почти два месеца и осещам подобрение но болки имам.Особено когато усещам хода га газове и т.н. по самия колон. Като по сила за доста силни за притеснение.

June2017

Мнение от June2017 » 17 авг 2017 17:37

Едва ли ще ти кажа нещо ново но... режим на хранене. Неприятно е и е трудно да се спазва, но няма как. По-малко хранене, на по-чести интервали, и храни които образуват по-малко газове.
Пробиотици пиеш ли? Освен пробиотиците на мен ми бяха изписали и едни капки, дето се взимат преди хранене - Иберогаст. Стори ми се, че имат доста добър ефект но май трябва да се приемат по-продължително време.

puls100

Мнение от puls100 » 17 авг 2017 18:42

Мисля, че основният проблем е бил хеликоптера :)
Трябва да се види дали успешно е унищожен, защото по предписаните от лекарката антибиотици (без да съм специалист) малко ме съмнява да е елиминиран напълно.
Също ако имаш постоянни близки контакти в къщи или в работата с хора, които също го носят - лечение и за тях..

После трябва да видиш малко диетка за жлъчката и да разкараш камъчето. Не е толкова трудно. Разрови се из нета - има доста рецепти за "чистене" на жлъчка.

За хемороидите и възпалението в ректума ще трябва да внимаваш перманентно - трябва ти продължителна диета. Повече зеленчуци и изобщо храни с естествени, растителни фибри. Повече движение. Също курс с прополис поне 2 месеца, 2-3 пъти на ден преди хранене по 10-15 капки стандартен екстракт.

Но най-добрият вариант си остава пак да посещаваш последният лекар, който вече е запознат с положението ти и вече е провеждал лечение, знае историята и тн. Имай предвид, че дори да не чустваш значително подобрение след дадена процедура/лечение, това не означава задължително, че лечението е грешно. Просто често има обективни фактори, които налагат последователно такова в зависимост от самото ти моментно състояние. В този смисъл предлагам - отиди отново при последният и запитай първо за хеликоптера

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”