ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Токов удар може да наруши дишането и сърдечната дейност
Теломерите определят темпа на стареене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние

хроничен гастрит и колит

Язва. Гастрит. Колит. Панкреатит. Камъни в жлъчката (холелитиаза)

Модератори: админ, консултанти

Clarrita

Re: хроничен гастрит и колит

Мнение от Clarrita » 21 сеп 2017 11:07

Здравейте,
преди 2 седмици при гастроскопия ми откриха хроничен гастрит в умерена форма и Хелокобактер пилори , а в изследването пише цитирам"(+++)много бактерии, без някакви конкретни стойности( изследването си го получих едва вчера).Назначиха ми Клацид 500 2по1+Оспамокс - 1000 2по1и Нексуим 40мг веднъж сутрин. Получи се така, че отидох при познат хирург и той ме вкара в болница фиктивно за 3 дни, за да ми пуснат изследвания. Оплакванията ми бяха свързани с болки около пъпа, а стомахът си ми е чувствителен от години, при напрежение или нещо такова - киселини, гадене, повръщане даже, бях правила гастроскопия по този повод преди 15-на години и докторката ми каза,че стомахът ми е наред, имам т.нар, нервен стомах, но от него в конкретният случай нямах оплаквания. Докато ми правиха гастроскопията слушах, как доктора казва, че стомахът ми бил чудесен и лъскав като играчка и мнението им беше че нещата са добре. Та сега питам:
1) Мога ли да избегна антибиотичната терапия, не мога никак да пия антибиотици , обикновено успявам до към 3-ти яден да го задържа в стомаха, а представете си 2!!!? Нещо с природни средства, клеева тинктура, пробиотици?
2) Имам дъщеричка на 7, хирурга каза да не се занимавам изобщо, но нали вероятността тя да има бактерията е огромна, и аз и да се излекувам пак мога да я взема от нея, не че искам да си притеснявам детенцето по никакъв начин.
3) Не ми предписаха никаква диета, никакви ограничения, а при наличието на гастрит не е ли редно да имам такава, и дететце да не занимавам, и уж хубав стомах, пък - бам - гастрит...чудя се дали да не повторя изследването след месец.
Засега взимам само Нексуима, по препоръка на друг гастроентеролог, за да си упокоя стомахът, който в момента е силно разтревожен, разбира се :)

Clarrita

Мнение от Clarrita » 21 сеп 2017 11:35

А и да добавя, тази другата лекарка ми каза, че всички вкъщи сигурно сме с Хелокобактер, не само детенцето ми, какъв е смисълът да се лекувам само аз, пак ще се случи да вземеш чужда чаша или прибор, семейство сме, въртим си бактериите :x. Затова и искам да намеря друго решение, а не с антибиотици, нещо което и 7 и 67 годишен може да вземе: пчелен клей, билки, кисело мляко, пробиотици...

Clarrita

Мнение от Clarrita » 21 сеп 2017 14:12

И сега си припомних - на листчето с изследването нямаше нито подпис на лекаря, а и епикриза отказа да ми даде този хирург, не му се пишело, цитирам :x :twisted: Силно започнах да се съмнявам доколко резултатът е верен , с което не казвам че няма бактерия, но дали е много ли, малко ли ....дотук незнам :(
П.П. А болките в пъпа ги придобих след като изкачих с моята мома Шипка за 48 минути, но като не ми мина близките дни реших ,че може и да има нещо друго :shock:

valio95

Мнение от valio95 » 21 сеп 2017 19:33

Май като ти правят гастроскопия, трябва да ти дават епикриза. Според мене щом не ти дават епикриза, значи може да е съмнителна диагнозата. Може да потърсиш в google народна медицина за гастрита и Хелокобактер пилори. Пил съм 3 лекарства за гастрит и колит, но не ми помогнаха. Тези ли лекарства които съм пил са некачествети и не знам дали други хора, които са пили лекарства за гастрит и колит са им помогнали.

valio95

Мнение от valio95 » 23 окт 2017 23:40

Д-р Цончев като е студено и след като ходя на тоалетна по малка нужда изпитвам болка в подребрието и в долната част на ребрата. Мисля, че там се намират черния дроб и жлъчката. Каква може да е причината за това нещо? Аз и често ходя на тоалетна по малка нужда.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 окт 2017 22:06

Не намирам връзка между двете неща.

valio95

Мнение от valio95 » 02 ное 2017 16:08

Май там точно се намира диафрагмата. Искам да ви попитам според вас лекарството Инфламенд добро ли е против инфекцияна пикочо-половата система? Аз се храня много бавно, особено месо което не е смляно, много трудно ям, като го дъвчам става на топка, гастрита и колита ли могат да са причина за това? Искам да ви попитам и с даване на кръв може ли да се направят изследвания на бъбреците и жлъчката?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 ное 2017 21:49

Инфламенд въобще не съм използвал и не знам как работи. Инак изследванията на кръвта могат да покажат много неща...

valio95

Мнение от valio95 » 04 ное 2017 16:14

За изследване на обмяната на веществата(хормоните) в организма, се взима кръв, а как може да се направи пълно изследване на бъбреците, жлъчката и щитовидната жлеза?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 ное 2017 20:35

Взима се кръв и урина и се изследват определени параметри.

valio95

Мнение от valio95 » 09 ное 2017 22:22

Тоест само с взимане на кръв и урина може да се направи пълно изследване на бъбреците, жлъчката и щитовидната жлеза?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 ное 2017 21:05

Не пълно, само лабораторно.

valio95

Мнение от valio95 » 11 ное 2017 11:35

Каква е разликата между пълно и рабораторно изследване и как може да се направи пълно изследване на бъбреците, жлъчката и щитовидната жлеза?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 ное 2017 21:53

Освен лабораторни има и инструментални методи на изследване.
Трябва да се направи преглед и да се прецени какво точно да се пусне, ако се пусне всичко - няма смисъл и идва доста скъпо

valio95

Мнение от valio95 » 16 ное 2017 23:35

Ясно, а при дерматолог ли трябва да отида, за да ме прати на тези изследвания?

Отговори

Върни се в “Храносмилателна система. Черен дроб, панкреас, жлъчен мехур”